1. Haberler

  2. KASIM’DA ŞAHESER OYUNLAR
KASIM’DA ŞAHESER OYUNLAR

KASIM’DA ŞAHESER OYUNLAR

Yaşamı sahneye uyarlayarak seyircilere kaliteli oyunlar izletebilmek için sahneleme tekniklerini titizlikle kullanan Devlet Tiyatroları, kusursuz sunumlarıyla ilgi çekmeye devam ediyor. Sahnelenen oyunlarla seyircilerden büyük beğeni toplayan devlet tiya

A+A-

AH-U Zelha: Hayatın denenmiş, sınanmış, ezber edilmiş “kurallarına” göre oynanması yönündeki o binlerce yıllık nasihat ve kurallara uymayı reddeden ama ailesini, köklerini, toprağını da bırakamayan bir trajik kahraman, büyük karşıtlıklar, aşk, yalnızlık..."

Zalım Mahmut - Bir Kurtlu Kıssa: "Bir köyün(!) ahalisi, olur olmaz nedenlerle birbirini yiyince, bu boşluğu birileri -haliyle-dolduruveriyor. "Mahmut Bebe", nasıl zorla "Mahmut Reis" yapılıyor... Birbirini sevemeyen, birbirine güvenemeyen, yan yana gelemeyen insanlar, Mahmut belasına çatıyorlar... Müzikli, danslı, keyifli bir gençlik oyunu." 

Aşk Hastası: "Shakespeare, Beckett,  Brecht, Goethe ve benzeri batılı bir yazarın oyununda oynamak varken bir divan edebiyatı şairinin, Şeyh Galib'in hayatı ile ilgili bir oyunda oynamaktan pek hoşnut olmayan oyuncu, yine bir oyuncu olan kız arkadaşının henüz provası yapılan oyundaki bir karaktere gönderme yaptıktan sonra kalbinin yerini sorup tabanca ile kalbine ateş ederek intihar etmesinden sonra oyunla ilgilenmeye başlamıştır. Kim bilir belki de bir türlü anlam veremediği kız arkadaşının intiharındaki sır bu oyunda gizlidir."

Kanlı Nigar: "Aksaray'daki yangında evi yanan Nigar, İstanbul'un temiz bir mahallesinde, şirin bir konağa taşınır. Konağın sahibi Agah Efendi, Nigar'ın soylu bir aileden gelen, namuslu, dul bir hanımefendi olduğunu sanmaktadır. Oysa o, nice canlar yakmış, nice ocaklar söndürmüş "doğru basmaz çil horozun kızı, cihan yandı Kanlı Nigar"dır. Alacaklıları çok geçmeden Nigar'ın izini bulacaktır. Bu arada, Nigar'ın da Agah Efendi'yle görülecek bir hesabı vardır.   Geleneksel Türk Tiyatrosundan pek çok unsuru barındıran oyun, tiyatromuzun eski ustalarına bir selam gönderiyor... "

İl Kültür ve Turizm Müdürü Seydihan Küçükdağlı; gerek sanatsal, gerek görsel, gerek ruhsal açıdan izleyicide kalıcı etkiler bırakan tiyatronun, önemli bir sosyal ve kültürel etkinlik olduğunu belirtti. Devlet tiyatrolarının 2012-2013 sezonuna iyi bir başlangıç yaptığını belirten Küçükdağlı, tiyatrolara ilginin artarak devam edeceğini ve her vatandaşımızın bu etkinlikten faydalanması gerektiğini belirtti.

Biletleri satışa çıkmış olan oyunları izlemek isteyenlerin, Necip Fazıl Kültür Merkezinden ya da Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü'nün resmi web sitesi olan "www.devtiyatro.gov.tr" adresinden biletleri temin etmeleri gerekiyor. 

KASIM

KAHRAMANMARAŞ NECİP FAZIL DT SAHNESİ

07.11.2012 Çarşamba  Saat: 20:00

 

 AH-U ZELHA | ADANA DT

 

08.11.2012 Perşembe   Saat: 20:00

 

 AH-U ZELHA | ADANA DT

 

14.11.2012 Çarşamba  Saat: 20:00

 

 ZALIM MAHMUT - BİR KURTLU KISSA | İSTANBUL DT

 

15.11.2012 Perşembe   Saat: 20:00

 

ZALIM MAHMUT - BİR KURTLU KISSA | İSTANBUL DT

 

21.11.2012 Çarşamba  Saat: 20:00

 

AŞK HASTASI | ANKARA DT

 

 

22.11.2012 Perşembe   Saat: 20:00

AŞK HASTASI | ANKARA DT

 

 

28.11.2012 Çarşamba  Saat: 20:00

KANLI NİGAR | DİYARBAKIR DT

 

29.11.2012 Perşembe   Saat: 20:00

 

  KANLI NİGAR | DİYARBAKIR DT

 

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.