1. HABERLER

  2. KASEM’DEN TERÖR OLAYLARINA 7 MADDELİK ÖNERİ
KASEM’DEN TERÖR OLAYLARINA 7 MADDELİK ÖNERİ

KASEM’DEN TERÖR OLAYLARINA 7 MADDELİK ÖNERİ

TÜRK MİLLETİ ZORUN ÜSTESİNDEN GELİYOR

A+A-

 KASEM Başkanı Murat Çakıroğlu; “Yüce milletimizin Anadolu’da kurduğu en son devlet olan TC’yi hazmedemeyen emperyalist odaklar daha Cumhuriyetimizin ilk yıllarında hiç ara vermeden yeni yıkıcı planlarını oluşturmuşlardır” dedi

 Kahramanmaraş Asılsız Ermeni İddiaları İle Mücadele Derneği (KASEM) Başkanı Murat Çakıroğlu, “Vatanın birlik ve bütünlülüğü milletin bekası söz konusu ise gerisi teferruattır anlayışı ile fincancı katırlarının ürkmesine aldırmadan acilen terörün ve destekçilerinin belinin kırılması mutlak şarttır” dedi.

Son günlerde tırmanış gösteren terör olayları üzerine yazılı bir değerlendirme yaparak Türkiye Cumhuriyeti Devletini yönetenlere çağrıda bulanan Çakıroğlu; “Devleti yöneten değerli büyüklerimiz ve bu kutsal vatan topraklarına ve yüce milletimizin değerlerine sevdalı tüm siyasi yöneticilere sesleniyorum: Dün olduğu gibi bugünde emperyalist odakların şark meselesi diye tabir ettiği ve kökü yüz yıllar öncesine dayanan Türkleri Anadolu’dan atma projeleri her yönüyle uygulanmakta ve yıkıcı faaliyetler hızını artırarak devam etmektedir” tespitini yaptı.

TÜRK MİLLETİ ZORUN ÜSTESİNDEN GELİYOR

KASEM Başkanı Çakıroğlu, dünyada kendisine devlet ve toplumuna millet diyen her yapının çok iyi bildiği gibi Anadolu’da devlet kurmanın, devlet olmanın, devletinin ve milletinin birliğini, dirliğini ve bekasını koruyarak devam ettirmenin çok zor bir iş olduğunu kaydederek; “Bin yıla yakın bir süredir yüreği bileği zekâsı ve imanıyla her santimini şehit kanlarıyla sulayan yüce Türk Milleti bu zor işin üstesinden gelmiş emperyalistlerin iştahını kabartan cennet Anadolu’yu kendisine vatan yapmasını bilmiştir” diye konuştu. Murat Çakıroğlu, şunları söyledi:

“Yüce milletimizin Anadolu’da kurduğu en son devlet olan Türkiye Cumhuriyeti Devletinin kuruluşunu hazmedemeyen emperyalist odaklar daha Cumhuriyetimizin ilk yıllarında hiç ara vermeden yeni yıkıcı planlarını oluşturmuşlardır. Osmanlı Devletinin son dönemlerinde para, makam ve mevkii taahhütleriyle satın aldıkları içerideki hainleri yıkıcı faaliyetlere başlatmışlardır. Ve böylece Türkiye Cumhuriyeti Devletinin terör ve isyanlarla mücadelesi daha kuruluşunun ilk yıllarında başlamak zorunda kalmıştır.

HAİN ODAKLARLA HAREKET İHANETTİR

Türkiye Cumhuriyeti Devletinin bütün vatandaşlarının eşit bireyler olarak, hak ve hukukunun anayasası tarafından güvence altına alınmış ve adil bir şekilde uygulanıyor olmasına rağmen terör olaylarını bir takım hak ve hukuk eksikliği yada ihlaline bağlamaya çalışmak ya meseleyi doğru tespit edememe, saflık ya da hain odaklarla beraber hareket etme yani ihanettir. Bilinmelidir ki Türkiye Cumhuriyeti Devleti hem ABD’den hem de Avrupa Birliği ülkelerinden çok daha demokratik çok daha özgürlükçü ve insan haklarına çok daha saygılı bir ülkedir. Daha fazla özgürlük, daha fazla hak, daha iyi bir demokrasi diyenlerin amacı bölmedir, parçalamadır. Çünkü Türkiye’deki hak ve özgürlükler olması gereken sınırlarını fazlasıyla zorlamaktadır.

Son dönemlerde ülkemizde cereyan eden olaylar bize gösteriyor ki, emperyalistler tarafından kurulan oyun bölgemizdeki uşakları tarafından çok iyi oynanmaktadır. Bir dönem Ermeni terör örgütü ASALA’yı kurarak üzerimize saldırtan odaklar 1980’lerden itibaren ASALA’yı çekerek onun 1980 versiyonu olan Ermeni ağırlıklı PKK terör örgütünü üzerimize saldırtmaya başlamışlardı. Mesele ne Kürt meselesidir ne de hak hukuk demokrasi meselesidir. Meseleyi bir Kürt meselesiymiş gibi göstermeye çalışan bazı siyasiler ve kendilerine aydın diyen karanlık insanlar, emperyalistlerden menfaatleşen satılmış hainlerdir. Hak ve özgürlükler, demokrasi, hukuk gibi söylemler bu hainlerin kamuflaj amacıyla kullandığı söylemlerdir. Milletimiz bu durumun farkındadır ve bu söylemler ve cereyan eden olaylar karşısındaki rahatsızlığı gittikçe artmaktadır.

TERÖR OLAYLARINA TAHAMMÜL EDEMEYİZ

Terörle etkin mücadele konusunda insan hakları, demokrasi ve özgürlüklerin söz konusu edilmeye çalışılması, devletimize ve milletimize karşı ortaya konulan yıkıcı stratejilerin sadece bir parçasıdır. Teröristlerin ve teröre destek olanların hakkı, hukuku ve özgürlükleri söz konusu olamaz milletimizin ve devletimizin tahammül ve hoşgörüsü terörün bittiği noktada başlamalıdır. Terör olayları devam ederken milletten ve devletten tahammül ve hoşgörü beklemek, ihanet değilse ahmaklık olarak değerlendirilmelidir.

En büyük insan hakları ihlalcileri, Türkiye’ye insan hakları ve özgürlükler dersi vermeye çalışan batının ta kendisidir. Yakın tarihe bakıldığında bu emperyalist canavarların demokrasi, insan hakları ve özgürlükler diyerek devletleri toplumları nasıl parçaladıkları, onları nasıl birbirlerine kırdırdıkları insanları köleleştirerek iliklerine kadar nasıl sömürdükleri apaçık görülecektir. Felsefesi fitne, fesat, sömürü ve kaos üzerine kurulu batı yüce Türk milletine asla insan hakları ve demokrasi dersi veremez.

Türkiye Cumhuriyeti Devletini yöneten değerli büyüklerimiz; devletimizin pkk terörü ile mücadele konusunda şuana kadar uyguladığı yasaların ve ortaya koyduğu stratejilerin terörü ve destekçilerini bitirme konusunda yeterli olmadığı apaçık ortadadır. Gelinen noktada zaman kaybetmek, dış devletlerden destek beklemek yada medet ummak gibi bir lükssümüzün kalmadığı görebilen gözler düşünebilen kafalar açısından son derece nettir. Vatanın birlik ve bütünlülüğü milletin bekası söz konusu ise gerisi teferruattır anlayışı ile fincancı katırlarının ürkmesine aldırmadan acilen terörün ve destekçilerinin belinin kırılması açısından mutlak şart olan tedbirler şunlardır:

ALINMASI GEREKEN ACİL TEDBİRLER

1. Terörle Mücadele yasası son derece açık sert ve tavizsiz hükümlerle yenilenmesi,

2. Gerek Türk Silahlı Kuvvetleri gerekse terörle mücadele etmekle görevli diğer kurumlarımızın terör konusunda özel yetkilerle donatılması,

3. Terör suçları ile alakalı olmak üzere idam cezasının derhal getirilmesi,

4. Milletvekili dokunulmazlıklarının terörle alakalı suçlar açısından kaldırılması,

5. Terör ve teröristlerle bağlantısı bulunan şirketler ya da başka finansal yapıların tespit edilerek faaliyetlerinin durdurulması ve mal varlıklarına el konulması,

6. Terör faaliyetlerinin yoğun olduğu bölgelerde teröre bulaşmayan yâda bulaşmamak için mücadele veren vatandaşların mal ve can güvenliklerinin mutlak sağlanması için her türlü tedbirin alınması,

7. Tüm ülke sınırları içerisinde misyoner faaliyetlerine karşı önleyici tedbirlerin alınması ve sınır güvenliğinin mutlak sağlanması.”

EMANETİ İADEYİ GEREKTİRECEK DURUM

KASEM Başkanı Murat Çakıroğlu, açıklamasının sonunda “Yüce Türk milleti kendisini ve vatanını koruma ve kollama görevini devletini yönetenlere ve devletinin yetkili kurumlarına emanet etmiştir. Duamız odur ki Cenab-ı Allah emanetin iadesini gerektirecek şartları oluşturmasın” dileğine yer verdi. 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.