1. Haberler

  2. KARAKÜÇÜK: KAHRAMANMARAŞ, TÜRKİYE’NİN EN STRATEJİK İLK 10 ŞEHRİ ARASINDA
KARAKÜÇÜK: KAHRAMANMARAŞ, TÜRKİYE’NİN EN STRATEJİK İLK 10 ŞEHRİ ARASINDA

KARAKÜÇÜK: KAHRAMANMARAŞ, TÜRKİYE’NİN EN STRATEJİK İLK 10 ŞEHRİ ARASINDA

Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası (KMTSO) Başkanı Kemal Karaküçük, odanın 49. Genişletilmiş Meclis Toplantısında, ekonomik potansiyelin ortaya çıkarılması bakımından; Türkiye’nin normalleşmesi, demokratik adımların atılması, hukuk reformu ile adalet

A+A-

   Önümüzdeki Şubat ve Mart aylarında yapılacak oda seçimlerinde, yeniden başkan adayı olduğunu da açıklayan Kemal Karaküçük sözlerini şöyle sürdürdü:

“Ülkemizin dünyada en büyük 10. ekonomi haline gelmesi ve 500 milyar dolar ihracat hedefini yakalaması ancak ve ancak Türk reel sektörünün yatırım, üretim ve ihracat performansına bağlıdır.  

   Bu itibarla, her zaman savunduğumuz bir yaklaşımı burada tekrarlamak istiyorum. Türkiye, Türk sanayicisini, Türk esnaf ve sanatkârını, Türk işçisini ve Türk emeğini desteklediği ölçüde ekonomik başarı elde edebilir ve hedeflerine ulaşabilir.

Türkiye’nin ekonomik potansiyeli bakımından Kahramanmaraş’ın çok büyük önemi bulunmaktadır.

   Kahramanmaraş tarım ve hayvancılığa dayalı bir ekonomiden gelerek; bugün sanayi üretiminde kullanılan enerji bakımından, Adana, Kayseri, Denizli, Mersin, Manisa, Eskişehir gibi üretim merkezlerini geride bırakmıştır.

   Girişimciliği ile övünen Kahramanmaraş bu unvanını rakamlara da yansıtarak son on yılda 7,5 milyar TL özel sektör yatırımına imza atmıştır. Yılda 6 milyar TL sanayi hasılası ve 2 milyar doların üzerinde dış ticaret hacmi üretmektedir. Bu rakamları göz önüne aldığımızda Türkiye’nin en stratejik ilk 10 şehri arasında olduğumuzu söyleyebiliriz.”

   Meclis Başkanı Şahin Balcıoğlu da, toplantının mevcut dönemin son meclis toplantısı olduğunu vurgulayarak, yeni dönemde göre alacak arkadaşlara başarılar diledi.

   Meclis Üyesi ve Kipaş Holding Yönetim Kurulu Başkanı M. Hanifi Öksüz de yaptığı konuşmada, yapılacak oda seçimlerinde, yönetime gelecek kişilerin, sanayiden ve iş dünyasından olmalarına özen gösterilmesi gerektiğini vurgulayarak: “Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası, son iki başkan Kemal Karaküçük ve Mehmet Balduk’tan önce, maalesef sürekli siyasilerin elindeydi. Bu tür kurumları yönetenlere sürekli destek olmalıyız. Bir göreve talip olduysak da o koltuğun hakkını vermeliyiz. Odamız, gerçekten bağımsız ve tamamen iş dünyasına ait insanlardan oluşmalı. Eğer biz odayla ilgimizi kesersek, oda eskisi gibi yine pasif duruma gelir. Buna fırsat vermemeliyiz.” dedi.

   İşadamı Mehmet Sabancı ve Tüm Sanayiciler ve İşadamları Derneği(TÜMSİAD) Kahramanmaraş Şube Başkanı Adnan Toprak da yaptıkları konuşmalarda, yapılacak oda seçimlerinde, adaylığını açıklayan Kemal Karaküçük’ü desteklediklerini söylediler.

     Ramazan AYDIN

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.