1. HABERLER

  2. KALİDA İNŞAAT KURULU KAHVALTIDA BİR ARAYA GELDİ
KALİDA İNŞAAT KURULU KAHVALTIDA BİR ARAYA GELDİ

KALİDA İNŞAAT KURULU KAHVALTIDA BİR ARAYA GELDİ

KALİDA İnşaat Komitesi üyeleri kahvaltıda bir araya geldi.

A+A-

Kahvaltı programında çalışmalardan bahseden Başkan İbrahim ÇAKMAK, Kahramanmaraş’ın 2012 yılı konut üretimi bakımından iyi geçmekle birlikte arz fazlalığından dolayı inşaat firmalarının beklediği karlılık oranının sağlayamadığını ifade etti. Müteahhit firmaların fiyat analizi yapmadan daire satışı yapmamaları gerektiğini hatırlatan Başkan ÇAKMAK, “Gücümüz kadar inşaat yapmalıyız. Bu problemleri birlik ve beraberlikle çözebiliriz. Bu günkü durumda tüm kazanımları arsa sahipleri elde etmekte ve zorlukları ise müteahhitler çekmektedir.”dedi.

KALİDA Yönetim Kurulu Üyesi Durmuş KARCIOĞLU da inşaat maliyetlerinin hemen hemen her yerde aynı olmasına rağmen düşük fiyat daire satışlarının olduğunu ve Kahramanmaraş’ta tedarikçilerin bu durumdan etkilendiğini belirtti. Müteahhitlik hizmeti veren kişilerin bir araya gelip bu durumu görüşmeleri gerektiğini söyleyen Durmuş Karcıoğlu, “Çevremizdeki illerde alınan tedbirlerin işe yaradığını görüyoruz. Müteahhitlerimizin haksız rekabet içinde olanları uyarması ve yol göstermesi gerekir.”dedi.

KALİDA’nın her sektörden işadamlarını, işkadınlarını bünyesinde bulunduran bir SİAD olarak Kahramanmaraş ve sanayisi adına atılacak her adıma katkıda bulunmaya hazır olduklarını söyleyen Durmuş Karcıoğlu, “Müteahhitlerimiz ve tedarikçilerin sorunlarını ele almak ve çözüm yollarını konuşmak için KALİDA olarak ev sahipliği yapmaya hazırız. Her kapının bir anahtarı var, birlik içinde olabilirsek.” dedi. KALİDA üyesi Veli Yıldırım da,” ZETAŞ Asansör firması olarak hizmet veriyoruz. Şehrimizde çalıştıracak işçi bulamıyoruz. İş beğenmeyen ve birkaç gün çalışıp sonra devam etmeyen insanlar çoğaldı. Bu konuyu ilgili kurum ve kişilerce konuşmalıyız.” dedi. Çek kanununa değinen Zabunoğlu Elektrik’in sahibi Fatih Zabun da ‘’Yeni çek kanunundan doğan sıkıntıların araştırılması ve giderilmesi konusunda ciddi adımlar atılmasını istiyoruz.’’ sözlerini kullandı.    

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.