1. HABERLER

  2. KALİDA İNŞAAT KOMİTESİ KSÜ’DE
KALİDA İNŞAAT KOMİTESİ KSÜ’DE

KALİDA İNŞAAT KOMİTESİ KSÜ’DE

KALİDA İnşaat Komitesi Yönetimi (KSÜ) Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Kemal Kıymık’ı makamında ziyaret etti.

A+A-

KALİDA İnşaat Komitesi Yönetimi, (KSÜ) Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Kemal Kıymık’ı makamında ziyaret etti. Ziyarette konuşan KALİDA İnşaat Komitesi Başkanı İbrahim Çakmak, üniversitelerin bir şehrin kalkınmasında çok önemli vazifesi olduğunu belirtti. Bilim merkezlerinin sanayi şehirleri için bir fırsat olduğunu vurgulayan Başkan İbrahim Çakmak, “Ziyarette amacımız, bilimsel çalışmaları pratik uygulamalarla bütünleştirmek ve akademisyenlerimizin çalışmalarından yararlanmaktır.”dedi. Üniversitelerin bilimsel ilerlemenin temel üreticileri olduğunu söyleyen KALİDA İnşaat Komitesi Başkanı Çakmak, “ Sanayi yeni teknolojilerin ve buna bağlı olarak ekonomik büyümenin dinamiğini oluşturuyor. Devletimiz, özellikle bilimsel çalışmalara parasal destek sağlama görevini üstlenmeli. Üniversite, sanayi, devlet ve iş STK’ları arasındaki bu dörtlü ilişkinin ekonomik büyümeyi besleyen önemli bir etkisi olmakla birlikte bu işbirliğinin verimli olabilmesi için işbirliğinin doğasından gelen bazı problemlere doğru çözümler bulunması gerekmektedir. Bu problemler konuşarak aşılacaktır.” dedi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Kemal Kıymık,”STK’lar demokrasinin ve sosyal hayatın vazgeçilmezleridir. Bu ziyaretlerin sonucunda olumlu etkinliklere adım atılacaktır. Bilimsel gelişmelerin birinci aktörü üniversiteler olarak sanayi ve sanayicilerin yanında olmamız gerekiyor. Aynı zamanda kentsel dönüşüme hazırlanan şehrimizin imarına inşaatçılarımızın yanında bizim de destek vermemiz gerekiyor. Kahramanmaraş için yapılacak her türlü çalışmaya fakültemiz olarak destek vermeye hazırız.” dedi. Daha önce yaptıkları görüşmelerin verimli geçtiğini hatırlatan Dekan Prof. Dr. Kemal Kıymık, yeni dönemde de KALİDA ile ve diğer kurumlarla birlikte çalışmaya hazır olduklarını söyledi. 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.