1. Haberler

  2. Gündem

  3. Kahramanmaraş’lı Gençlere 'Medeniyet Gençliği'ne Davet
Kahramanmaraş’lı Gençlere 'Medeniyet Gençliği'ne Davet

Kahramanmaraş’lı Gençlere 'Medeniyet Gençliği'ne Davet

Medeniyet Gençliği Kahramanmaraş İl Koordinatörü Adem ARICI gençleri ilim ve irfan hizmetlerine davet ederek, "Bu hizmet ilim ve irfan hizmetidir; bu meclis dayanışma ve istişare meclisidir" dedi.

A+A-

Yapılanma sürecinde olan Medeniyet Gençliği Hareketi hakkında bilgiler veren Medeniyet Gençliği Hareketi Gönüllüleri Kahramanmaraş İl Koordinatörü Adem ARICI  açıklamada; "Medeniyet Gençliği Hareketi, tarihi ile barışık, kendi Medeniyet değerlerinden haberdar ve bu değerleri yüceltecek bir neslin yetişmesi gerektiğinin farkındalığıyla neslimize hitaben kurulmuş; ilim, kültür ve sanat alanında faaliyet gösterecek bir harekettir. Bu hizmet ilim ve irfan hizmetidir; bu meclis dayanışma ve istişare meclisidir. Bu bağlamda hem ses getirmek için, hem de uzaklara sesimizi duyurabilmek için bir elin yetersizliğini biliriz. Budur birlikteliğimizin nedeni" diye konuştu.

Hak ile gücün mücadelesinde tavrın önemine dikkat çeken Adem ARICI "Güçlü olanın haklı olduğu ön kabulüyle yetiştirilen bir neslin, çağın dayatmalarıyla batı uygarlığı karşısında adeta kendi benliğinden, tarihinden utanırcasına hareket etmesi istikbalimizi adeta tehdit etmektedir. Bu nedenle birlikteliğinin gücünü kendi Medeniyetinin; ilim, kültür, sanat birikimlerinden almakta olan biz gençler, kendimizi tanımlarken en makul ve taşınılan tarihi misyona en yakışır ismin Medeniyet Gençliği olacağında hemfikirdik. İçerisinde bulunduğumuz yüzyılda Medeniyet değerlerimizin gençler tarafından benimsenmemesi, bir bakıma bu değerlerin bir zümre tarafından başkalaştırılmak suretiyle bir kalıba sıkıştırılmak istemesinden kaynaklanmaktadır. Bu zümre ki; Osmanlı'nın geri kalışında ve Cumhuriyet'in kurulması ile birlikte yanlış anladıkları modernlik yaftasıyla batı toplumlarının yaşam ve kültür taklitçisi haline gelmişlerdir. Bu nedenledir ki; tarihi eşsiz başarı ve kazanımlarla dolu bir topluluk olarak kültürel ve sanatsal manada adeta kısır kalmış ve bu nedenle çağın gereksinimlerine cevap veremez hale gelmiştir. Günümüzde Medeniyetimizin sanat ve kültür açısından 'sözde' tanımlanarak yeniliklere kapatılmış, koca bir Medeniyetin sanatsal faaliyetleri; tezhip, hat ve neyin arasına hapsedilmiştir. Oysa ki; Medeniyet Gençliği tarihinin birikimlerinin farkında olan ve bu değerlerin yeniden içinde bulunduğumuz Çağataşınabilirliğinden emindir. Gençlerin sadece ilmi açıdan yetiştirilmesinin sanat ve kültür faaliyetlerinin içerisinde bulunmamalarının farkında olup, bu nedenle ilim, kültür ve sanat çalışmalarını birlikte yürütecektir. Ana temamız yaratıcının varlığı ekseninde doğruyu duyan ve duyurmaya azmeden bir gençliğin inşasıdır. Beraber düşünüp beraberce hareket edebileceğimiz, kelimelerin gücüne inanan dostlar edinmek isteriz. Ayırt etmeksizin hepimiz, derin yolculuklarda insanı keşfeder, tarihi koklar, medeniyetimizin ilim-kültür-sanat birikiminden beslenerek; geleceğimizin teminatı olan gençlerimize hizmet etmekten, medeniyetin mirası ve geleceği adına onur duyarız" şeklinde konuştu.

Kahramanmaraş’lı gençleri medeniyet hareketine davet eden Adem ARICI sözlerini şöyle tamaladı: "Geçmişimiz bizi yolumuzdan alıkoymayacak bir biçimde şimdiye bağlar, geleceğe doğru bir Medeniyet köprüsü kurmaktır hedefimiz. Muhatabımız olan bir bireyi hiçbir beklenti duymaksızın aramıza davet eder, icabetini sabırla bekleriz. Hayatın akışında zaman akçesini paylaşacak, ilme emek verip eğlencesinde dahi hikmet arayan insan evladını meseleyi idrakinden ötürü kucaklamak isteyen biz, koca bir Medeniyetin gençliğiyiz.Kahramanmaraş’lı gençliğimizi medeniyet gençliği hareketine davet ediyoruz"

KAHRAMANMARAŞ MEDENİYET GENÇLİĞİ 1.İSTİŞARE TOPLANTISI MEDENİYET GENÇLİĞİ KOORDİNATÖRÜ FATİH AYHAN BEY'İN KATILIMI İLE 6 OCAK 2013 PAZAR SAAT:13:00 İLE 16:00 ARASI SAFFRON OTEL TOPLANTI SALONUNDA GERÇEKLEŞECEKTİR.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.