İŞİNİ GELİŞTİRMEK İSTEYENLER KALİDA’DA

Kahramanmaraş Lider İş Adamları Derneği (KALİDA) tarafından “İşletmelere Yönelik Devlet Yardımları Semineri” düzenlendi.

Yayınlanma:
Güncelleme: 00 0000 00:00
İŞİNİ GELİŞTİRMEK İSTEYENLER KALİDA’DA

 KOSGEB, TUBİTAK, İŞKUR, TKDK, TTGV, Ekonomi Bakanlığı, Kalkınma Bakanlığı, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ve diğer fon kaynakları tarafından işletmelere sağlanan iş geliştirme, kurumsallaşma, girişimcilik, iş birliği güç birliği, teknoloji transferi, ihracat ve araştırma geliştirme desteklerinin anlatıldığı seminere özellikle işletmelerin yoğun ilgi gösterdiği gözlemlendi.  

Kahramanmaraş Lider İş Adamları Derneği Genel Sekreteri Mahir Keçe; ulusal ve uluslar arası pek çok destek veren kurum sürekli yeni hibe programları açıklamaktadır. Bu hibeleri kendi web sitelerinde, yazılı ve görsel basında bazen de billboardlar ile duyurmaktadırlar ancak iş adamlarımız gerek iş yoğunluğu gerekse de ilgisizlikten dolayı bu desteklerden haberdar olamamaktadır.

Keçe, dernek olarak bu sorunun çözümü için bundan önce pek çok seminer düzenledik ve düzenlemeye de devam edeceğiz. Devlet yardımlarının tamamının anlatıldığı ve oldukça verimli geçtiğini düşündüğümüz bu seminer neticesinde ilimizde yer alan işletmelerimizin yeni yatırımlar yapacağını, istihdamlarını artıracaklarını, işlerini geliştirerek ihracat paylarını genişleteceklerini temenni ettiklerini belirtti.

Semineri gerçekleştiren İş Geliştirme ve Ar-GE Uzmanı Muhammed İsmail Dinçer ise Türkiye’nin pek çok ilinde olduğu gibi Kahramanmaraş’ta da iş adamlarının ufkunu genişletmekten duyduğu hazzı belirtti.

Devlet yardımları ile markalaşma ve kurumsallaşmanın artık çok daha kolay olduğunun altını çizen Dinçer, rekabetçi ortamda iş birliği yapma, markalaşma, kurumsallaşma, kaliteden ödün vermeme, araştırma geliştirme çalışmalarına ağırlık verme konularının önemine değinerek sözlerini tamamladı.  

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.