HUBUBAT ÜRETİMİ MASAYA YATIRILDI

Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) Gaziantep Şube Müdürlüğü’nün organize ettiği bir toplantı ile 2012-2013 hububat ekiliş ve üretim tahminleri ele alındı.

Yayınlanma:
Güncelleme: 00 0000 00:00
HUBUBAT ÜRETİMİ MASAYA YATIRILDI

TMO Elbistan Ajans Amirliği’nin ev sahipliğinde gerçekleşen toplantıya; TMO Başuzmanı İsmail Karaköy, Ziraat Mühendisi Turgut Tandoğan, Elbistan Ajans Amiri Seyit Meşe, Elbistan Ziraat Odası Başkanı Mehmet Ali Bulut, Afşin Ziraat Odası Başkanı Hasan Akpınar, İlçe Gıda ve Tarım Müdürlüğü’nü temsilen Mevlüt Küpeli, bazı muhtarlar, çiftçi temsilcileri ve TMO çalışanları katıldılar.
Düzenlenen toplantı yaklaşık 2 saat sürerken, toplantıda hububat verim ve ekiliş tahminleri ile üretici çiftçilerin sorunları tartışıldı. TMO’dan beklentilerin de gündeme geldiği toplantının ikincisi ise hasat döneminde gerçekleştirilecek.
Toplantıya Elbistan İlçe Gıda ve Tarım Müdürlüğü adına katılan Mevlüt Küpeli, ilçe genelindeki ekim alanları hakkında bilgi verirken, bu sene beklenen rekolte miktarları hakkında da detaylı bilgiler sundu.
Elbistan’da 1 milyon 500 bin dekar alanda tarım yapılabildiği belirtilirken, son yıllarda patlak mısır ekiminin arttığı ve çiftçinin kâr ettiği belirtildi. Toplantıda ekim alanları hakkında bilgi veren Küpeli, 2012 yılında Elbistan’da 40 bin dekar alanda patlak mısır, 12 dekar alanda danelik mısır, 8 bin dekar alanda ise slajlık mısır ekildiğini, 500 bir dekar alanda ise hububat ekimi gerçekleştirildiğini söyledi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.