1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. HAK-SEN’İN YENİ İL BAŞKANI, FAHRİ KURT
HAK-SEN’İN YENİ İL BAŞKANI, FAHRİ KURT

HAK-SEN’İN YENİ İL BAŞKANI, FAHRİ KURT

Kamu Çalışanları Hak Sendikaları Konfederasyonu’nun K.Maraş İl Başkanlığında görev değişimi oldu. Önceki Büro Hak-Sen il başkanı Akın Ozan yerine, Eğitim Hak-Sen il başkanı Fahri Kurt getirildi.

A+A-

İki yıldan beri Hak-Sen’in il başkanlığı görevini yürütmekte olan Akın Ozan, kamuda büro çalışanlarını temsil eden, Büro-Hak-Sen il başkanlığı görevine ise devam etmektedir. Hak-Sen Genel Başkanlığı, yereldeki iş kollarının temsilcilerinin aldığı kararları uygulamaya önem verdiğini bir defa daha gösterdi. Sendikanın, Eğitim, Sağlık, Büro ve Yerel yönetimler iş kollarındaki, K. Maraş il temsilcilerinin aldığı görev değişikliği kararını onayladı.

Hak-Sen Genel Merkezinden yapılan açıklama da; “Yapılan istişareler sonunda, sendikamızın Maraş’taki dört iş kolununun temsilcilerinin aldığı karar doğrultusunda bir görev değişikliği yapılmıştır. Konfederasyonumuzun K.Maraş İl Başkanlığına Eğitim Hak-Sen il temsilcimiz olan Fahri Kurt getirilmiştir, ”dendi.

Görev değişikliği kararı ile ilgili yeni başkan Fahri Kurt şu açıklamada bulundu. “Sendikamız bağımsız ve özgür bir sendikadır. Evrensel ilkelerle sendikacılık yapmaktadır. Demokratik davranışları özümsemiştir. Kendi iç dinamikleriyle sorunları çözme yeteneğine sahiptir. Gelişen olaylar ve değişen şartlar göz önünde bulundurularak, il temsilcilerimiz, il başkanlığı görevinde, bir değişiklik yapılmasını lüzumlu görüp, ortak karar aldılar. Genel başkanlıkta bu karara saygı gösterdi. Yapılan istişareler sonun da görev değişimi gerçekleşti.

Sendikamızda kimsenin etiket kaygısı yoktur. Görev, dün Akın Beyde idi, bugün ben de yarın başkasında olur. Görevler emanettir. Emanet namustur. Temsil görevi şereftir. Beni bu göreve layık gören camiamıza teşekkür ederim. Sadakatle çalışıp, bu teveccühe layık olacağım.

  Devraldığımız bu bayrağı, genç dinamik, aksiyoner ekibimle daha da ileri götürmek için çaba göstereceğim.

 Akın Bey’e geçmişte yaptığı çalışmalardan dolayı teşekkür ederim. Bundan sonra da hep birlikte çalışmaya devam edeceğiz,” dedi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.