1. HABERLER

  2. RÖPORTAJLAR

  3. GÖRGEL: BÜYÜK ŞEHİR, GENÇLERİMİZE DE KAZANIM SAĞLAYACAK
GÖRGEL: BÜYÜK ŞEHİR, GENÇLERİMİZE DE KAZANIM SAĞLAYACAK

GÖRGEL: BÜYÜK ŞEHİR, GENÇLERİMİZE DE KAZANIM SAĞLAYACAK

BÜYÜK ŞEHİR, GENÇLERİMİZE DE ÇOK KAZANIM SAĞLAYACAK

A+A-

    Gençlik Kolları olarak 25 Eylül 2011 yılında yapılan kongremizle yeniden göreve seçildik. Öncelikle kısaca teşkilatlanmamızdan bahsedecek olursak; Kahramanmaraş'ta bütün ilçelerimizde, belde, köy ve mahallelerimizde teşkilatlanmamız mevcut. Ayrıca üniversite de çok güçlü bir teşkilata sahibiz. Kahramanmaraş'ta genç seçmenin yani 18- 30 yaş arası seçmenin yüzde 18,4' ne tekabül eden 33.947 üyemizle çok etkin bir teşkilatlanma yapımız var. Türkiye' nin bütün illerinde olduğu gibi bu sayı bu güne kadar ki en büyük teşkilatlanma yapısını göstermektedir.

    Ak Gençlik ilk defa bir partinin gençlere bu denli önem vermesi ile kendisini her gün geliştiren bir yapıdadır. Ak Gençlik üyelerini partinin her kademesinde görmek mümkün olup en üst teşkilat organlarında, belediye başkanlıklarında, milletvekilliklerinde birçok akgenç bugün görev almaktadır. Sayın başbakanımızın bizlere yüklemek istediği vizyonun farkındayız ve çalışmalarımızı o yönde sürdürüyoruz. Ak gençlik Ak Parti ile gençliği sadece bayrak asan, afiş asan bir yapıdan kurtarmış ve gençliği ülke yönetiminde etkin bir hale taşımıştır. Şimdi ak gençlik tarihinin kendisine verdiği misyonla, geleceğe bakış açısı, vizyonu ve  Genel Başkanının kendilerine olan güveni ile daha önceki parti içi gençlik teşkilatlarından çok farklı durumdadır. Ak genç, her zaman verilen bilginin ötesini talep eden, araştıran, tartışan, sorgulayan ve bilgilenmenin heyecanını yüreğinde hep taşıyan gençtir.

Gençlik Kolları olarak öncelikli amacımız şehrimizde ki genç kardeşlerimizin partimizin misyonu ile tanışmasını sağlamak olup, Ak Parti dönemi ile birlikte yenilenen ve demokratikleşen Türkiye'de Ak Parti siyaset anlayışını bütün kardeşlerimize anlatmaktır. Ve sahip olduğumuz değerleri genç kardeşlerimizle birlikte yaşamak ve yaşatmaktır.

   Önümüzde ki 1 yıllık gibi kısa bir süre içerisinde inşallah yerel seçimleri yapacağız. Burada da partimizin en etkin teşkilat yapılanması olması gereken gençlik kollarını buna uygun olarak hazırlıyoruz. Ve inşallah yerel seçimlerde de üzerimize düşeni yapacağız.

   Bu seçimle birlikte tabi şehrimiz için de farklı bir uygulamaya tanıklık edeceğiz. İnşallah bu seçimle Kahramanmaraş'ımız büyükşehir olacak. Ben gençlik kolları başkanı olarak öncelikle bu uygulamanın gençlerimize getireceği kazanımlar noktasında çok umutluyum. Bence gençlerin bir şehirden beklentisi okul hayatı veya iş hayatı dışında ki zaman diliminde kaliteli zaman geçirme arzusudur. Büyükşehir ile birlikte şehrimizin cazibe alanı olma noktasında bir gelişmeyi hızla göstereceği kanaatindeyim. Şehrimizde bu bakımdan sosyal donatı alanlarının fazlalaşacağı, kültür yatırımlarının artacağı ve böylece gençlerin daha kaliteli zaman geçirebilecekleri alanların oluşturulacağı ve kendilerini geliştirebilecek bir çok imkana kavuşabileceğini düşünüyorum. Yine büyükşehir olmamızın üniversitemizin gelişimine de katkı sağlayacağı ve gençlerimiz için Sütçü İmam Üniversitesi'nin tercih edilir olma oranın artacağı kanaatindeyim. Yine genç müteşebbis kardeşlerimiz için büyükşehir yapılanması ile birlikte yeni iş imkanları elde edebileceğini ve bu yönden gençlerimize büyükşehir olmanın farklı katkılar sağlayacağı inancındayım.

   Ayrıca Kahramanmaraş'ın coğrafi yapısı itibari ile büyükşehir olması halinde zorluklarla karşılaşacağı fikrini doğru bulmuyorum Daha düzenli bir yapının oluşacağını düşünüyorum. Bazı düzenlemelerin tek elden yapılmasının şehrin yapılaşmasında daha güzel bir görüntü vereceği özellikle imar uygulamalarının şehrin tamamı için bir bütünlük taşımasının şehrimizi daha güzel göstereceğini düşünüyorum. Yine bugün nasıl mücavir alan dışındaki yerlere hizmet götürülebiliyorsa büyükşehir olmamızla birlikte bütçeden alacağımız payın artması ile hizmetin daha etkin ve verimli götürüleceği düşüncesindeyim. Yeter ki yapıyı düzenli bir şekilde oturtalım. Ondan sonra güçlenen ve daha fazla gelir kaynağı olan bu yapının daha düzenli bir şekilde bu hizmeti bütün halkımıza ulaştıracağı kanaatindeyim. Özellikle şehrin imar uygulamaları, alt yapı ve ulaşım hizmetleri noktasında bugünkünden çok daha ileri konuma geleceğimizi ve bu anlamda bütün ilin ilçeleri, köyleri, mahalleleri ile aynı kaliteye daha hızlı ulaşacağını düşünüyorum. Büyükşehir yapılanmasının şimdiden şehrimize hayırlı olmasını diliyorum.

                        Av. Fırat GÖRGEL

Ak Parti Kahramanmaraş İl Teşkilatı Gençlik Kolları Başkanı     

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.