1. Haberler

  2. Yaşam

  3. GÖKSUN İLÇE EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ’NÜN ÇALIŞMALARI
GÖKSUN İLÇE EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ’NÜN ÇALIŞMALARI

GÖKSUN İLÇE EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ’NÜN ÇALIŞMALARI

Göksun İlçe Emniyet Müdürlüğü olarak son üç aylıkdönem içerisinde yapmış olduğumuz çalışmalar neticesinde;

A+A-

İlçemizde yürütülen asayiş hizmetleri ile ilgili olarak toplam 172 asayiş olayı meydana gelmiş, 165 olay faili belli 7 olay faili meçhul olup; faili meçhul olayların aydınlatılması için çalışmalar devam etmektedir. Meydana gelen kaçakçılık ve asayiş olayları neticesinde 237 kişi hakkında yasal işlem yapılmış bu şahıslardan 21 kişi gözaltına alınmış, 6 kişi tutuklanmıştır.

Ø  16479 şahsın kaydı sorulmuş, çeşitli suçlardan aranan 47 kişi adli makamlara sevk edilmiştir. Yapılan sorgulamalar sonucu yakalanarak tutuklanan kişi sayısı 23, yakalama müzekkereleri sonucu ise 34 kişi yakalanmış bu şahıslardan da 9olmak üzere toplamda 32 kişi tutuklanmıştır.

Ø  Asayiş olayları ve uygulamalarında 5 adet ruhsatsız tabanca, 9 adet kurusıkı tabanca, 4 adet ruhsatsız tüfek, 2 adet ruhsatlı tabanca, 5 adet bıçak, 632 kg havai fişek ve 10124 adet proteknik madde ele geçirilerek gerekli yasal işlemler yapılmıştır.

Ø  51 adet kaçakçılık olayı meydana gelmiş, toplam 86 kişi hakkında yasal işlem yapılmış, 1 kişi ise tutuklanmıştır. Bu olaylarda toplam 69 bin 945 paket gümrük kaçağı sigara, 22 adet kaçak cep telefonu, 1335 gr. esrar, 21 kök yaş hint keneviri, 196,3 gr. kenevir tohumu, 4.08 ton kaçak mazot, 335 şişe bandrolsüz şarap ve suçta kullanılan 8 adet oto ele geçirilmiştir.

Ø  Vatandaşlarımızın huzurunu bozan 205 kişiye 5326 sayılı Kabahatler Kanunu kapsamında işlem yapılmıştır.

Ø  3479 adet araç kontrol edilmiş, 411 sürücüye ceza yazılmış, 61 sürücü mahkemeye sevk edilmiş, 140 araç trafikten men edilmiş ve toplam 87.644.00 TL trafik cezası yazılmıştır.

Ø  Göksun Toplum Destekli Büro Amirligi tarafından;

1.      GöksunİlçeMekezindebulunan 8 MahalleMuhtarıilehaftalıkgörüşmeleryapılarakmahallesorunlarıilgilibirimlerbildirilmiştir.GöksunİlçeEmniyetMüdür V.EmniyetAmiri Ali UZUN başkanlığındaGöksunİlçeMerkezindebulunan 8 MahalleMuhtarıilemahallelerdeöngörülenaksaklıklarhakkındabilgialışverişisağlamakamacıylaHuzurToplantısıgerçekleştirilmiştir.

2.      İlçemizMerkezindebulunanişyerilerinegidilerekoradasatışyapanesnaflarlavealışverişamacıylaişyerlerinegelenvatandaşlarımızlagörüşülmüşdilencilikyapanşahıslar, dolandırıcılık, tırnakçılıksuretiyleyankesicilik, sahteparakonularındavatandaşlarımızbilgilendirilerekkonularlailgiliolarakhazırlananbroşürlerdağıtılmışolup; şüphelibirdurumlakarşılaşmalarıhalinde 155 Polis İmdathattınıaramalarıkonusundauyarılaryapılmıştır.

3.      EvimGüvende’, ‘Polis Para Kontörİstemez’gibiprojelerlevatandaşlarımızınhırsızlıkvedolandırıcılıkolaylarınakarşıbasitveetkilitedbirleralmalarınısağlamakvebukonudakidikkatiarttırmakamacıyla site veapartmanlarıngirişkapılarınakapıetiketleri, bankavebankamatiklerin, PTT ŞubelerininveKontörsatanişyerleriningörünüryerlerineuyarıafişleriasılarak vatandaşlarımızın bu konuda bilinçlenmeleri sağlanmaya çalışılmış,

4.      Ayrıca vatandaşlarımız ile birebir yapılan görüşmelerde de dolandırıcılık ve hırsızlık konularında duyarlı olmaları ve en ufak bir şüpheyi 155 Polis İmdat ihbar hattına bildirmelerinin önemi hatırlatılmıştır.

5.      BasitTedbirlerleSuçtanKorunmaEğitimiProjesikapsamındaöğrencilerinpolisitanımalarıveiletişimkurabilmeleri, günlükyaşantılarında, okulagidiş-gelişlerindesuçvesuçunsurunakarşıdikkatedilmesigerekenhususlarvecadde - sokaklardauyulmasıgerekenkurallarileihtiyaçolmasıhalinde 155 Polis İmdattelefonunuaradıklarızamaniletmelerigerekenhususlar, polis kolejinegirişsınavıileilgilibilgilendirmeçalışmaları;okullarınyazdönemindekapalıolmasındandolayıçocuklarınyoğunbirşekildekatıldıklarıyazKur’anKursları (15 Kur’anKursu) ve  internet kafeler (10 internet kafe) ziyaretedilerekyapılmıştır.

6.      İyiGündeKötü GündeProjesikapsamındaMüdürlüğümüzkadrosundagörevyapanpersoneldenoluşan 2 Düğünve 1 CenazeKomisyonukurularakvebukomisyonlardagörevalanpersoneltarafındanilçemerkezindedüğünziyaretivetaziyeziyaretigerçekleştirilmiştir.

7.      GöksunİlçeEmniyetMüdürlüğü TDP BüroAmirliğitarafındanyürütülenKardeşAileProjesikapsamındaMüdürlümüzkadrosundagörevli 32 personelimizingönüllülükesasınadayalıkatılımlarıyla, Ramazan Ayında İlçemerkezindeekonomikvesosyalyöndeneksiklikleribulunan 28 aileyeiçerisindetemelgıdamalzemelerininbulunduğukumanyalarındağıtımıyapılmıştır.

8.      Göksun Kaymakamlığının yürüttüğü Yol Arkadaşınız Kitap Olsun Projesi kampanyasına üzerlerinde Sigarasız Daha Temiz Bir Türkiye yazan 240 adet kitap ayracıyla kampanyayı yürüten Göksun SS 20 Nolu Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi ziyaret edilerek destek verilmiştir.

9.      03/09/2012 günüİlçemizMerkezindeGöksunKızılayŞubesiBaşkanlığıncakurulanmobilaraçtakanbağışıkampanyasınadestekverilmiştir.

10.  AyakİziProjesikapsamındavatandaşlarımıza site veapartmanlaragüvenlikkamerasıtakılmasınınfaydalarıilekamerasayılarınınçokdüşükolduğubölgelerdegüvenlikkamerasısayısınınarttırılmasıgerektiğianlatılarak, ToplumDestekliPolislikBüroAmirliğiolarakayakizigörüntüsüveren 1000 adetayakizibroşürühazırlanmışvebubroşürler site veapartmanlarındairegirişlerinedikkatçekecekşekildebırakılmıştır.

11.  Güvenli Okul Güvenli Eğitim Projesikapsamında 2012-2013 Eğitim Öğretim yılının açılmasıyla birlikte geleceğimizin teminatı çocukların ve gençleri güvenli bir ortamda gelişmelerini tamamlamaları, ülkemize ve topluma yararlı bireyler olarak yetişmeleri, kötü alışkanlıklardan uzak tutulmaları ve her türlü istismara karşı korunmaları amacıyla 3 irtibat amiri ve 16 irtibat memuru görevlendirilerek, bu kapsamda okullara ziyaretler yapılmıştır.

12.  Polis Yanınızda Projesikapsamında  İlçe Emniyet Müdürlüğümüze bağlı birimler ile proje ortakları, İlçe merkezinde ekonomik ve sosyal yönden eksiklikleri bulunan 16 okuldan 85 öğrenci   ile irtibatlandırılıp,   birimlerimizin ve proje ortaklarının imkânları çerçevesinde desteklenmesi sağlanarak, öğrencilerin bulundukları ortamdan kaynaklanan umutsuzluk duygularını dengelemelerine yardımcı olup, geleceğe umutla bakmalarına katkı sağlanması hedeflenmektedir.

13.  Dumansız Tütün Maraş Otunun, İnsan Sağlığı Üzerindeki Olumsuz Etkilerinin Önlenmesi Projesi kapsamında, vatandaşlarımızın Maraş Otu kullanımının insan sağlığına verdiği zararlar konusunda yeteri kadar bilgi sahibi olmaması, aileler ile yarınımızın teminatı gençler ve çocukların bu konuda önlem almamasına neden olduğundan proje kapsamında afişler hazırlanarak vatandaşlarımız bilgilendirilmektedir.

14.  Toplum Destekli Polislik Faaliyetleri kapsamında toplamda  yürütülen on adet projenin yanında vatandaşlarımızla 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.