1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. G.Antep'teki Bombalı Saldırıya Tepkiler
G.Antep'teki Bombalı Saldırıya Tepkiler

G.Antep'teki Bombalı Saldırıya Tepkiler

AK PARTİ GRUP BAŞKAN VEKİLİ MAHİR ÜNAL:- "TERÖRLE MÜCADELE BİRLİK VE BERABERLİK GEREKTİRİR"- "SADECE GÜNLÜK İAŞESİNİN PEŞİNDE OLAN İNSANLARIN, TERÖRÜN HEDEFİ HALİNE GETİRİLMESİ HER ŞEYDEN ÖNCE HAİNCE, KALLEŞÇE VE İNSANLIK DIŞIDIR"

A+A-

  AK Parti Grup Başkan Vekili ve Kahramanmaraş Milletvekili Mahir Ünal, günlük iaşesinin peşinde olan insanların, terörün hedefi haline getirilmesinin haince, kalleşçe ve insanlık dışı olduğunu ifade ederek, “Bugün birlik ve beraberlik günüdür” dedi. 
Kahramanmaraş’ın Nurhak ilçesinde parti teşkilatı tarafından düzenlenen bayramlaşma programına katılan Ünal, dün Gaziantep’te yaşanan terör saldırısına değindi. Ünal, “Dün Gaziantep’te yaşanan olayla birlikte büyük bir üzüntüye kapıldık. İçimiz yandı, 8 vatandaşımız, 8 masum insanımız dün kalleş, hain, hukuksuz ve insanlık düşmanı terör örgütü tarafından 8 masum canımız maalesef aramızdan ayrıldı. Canımız yandı, içimiz yandı çünkü suçsuz, günahsız, masum ve sivil insanların, sadece günlük iaşesinin peşinde olan insanların, terörün hedefi haline getirilmesi her şeyden önce haince, kalleşçe ve insanlık dışıdır” dedi.
10 yıldan beri terörü sona erdirmek için mücadele ettiklerini belirten Ünal, bu sürece herkesin katkıda bulunması gerektiğini söyledi. Ünal, şöyle konuştu:
“Bugün Türkiye’ye karşı terörü bir araç olarak kullananlar amaçlarına ulaşamayacaklardır. Terörü ne için kullanıyorlar? Birliğimizi, bütünlüğümüzü, kardeşliğimizi, bayramımızı, işte şu beraberliğimizi ortadan kaldırmak için terörü kullanıyorlar. Peki, ben soruyorum. Bu birliğimizi, beraberliğimizi ortadan kaldırmak kimin işine yarar? İşte kimin işine yarayacaksa, ona baktığınız zaman suçluyu, sorumluyu görürsünüz. Bugün birlik ve beraberlik günüdür. Dolayısıyla terörü bahane ederek, teröre ve terörizme lanet okumak yerine, ‘yok efendim şu yapılmadı, yok efendim şu olmadı, şunlar eksik bırakıldı’ demenin günü değildir. Biz 10 yıldan beri açık bir şekilde diyoruz ki; terörle mücadele bir devlet politikasıdır. Terörle mücadele birlik ve beraberlik gerektirir. Terörle mücadele bütün dünyada muhalefetiyle, iktidarıyla birlik ve beraberlik içerisinde çözülmüştür. Dolayısıyla biz birlik ve beraberlik içerisinde inşallah bu işin üstesinden geleceğiz. Şemdinli’de sıkışan, ağır kayıplar veren terör örgütü karakollara saldırdı, orada sonuç alamayınca bir milletvekilini kaçırdı ve o propagandanın arkasından da maalesef yol kesmelerle, şimdi bakın biz Elbistan’dan buraya geldik. Yolun bir kısmında teröristler dağdan inip, yol kesip kaçıyorlar. Bu orada devletin olmadığı anlamına gelmez. Bu terör anlamına gelir. Bu yol kesmelerle amaç; sanki devlet yokmuş, devlet buralarda alan hakimiyeti kuramamış gibi bir algı oluşturmaktı amaç. Bunun üzerinden de yine terörün hedefi olan kaosu ve korkuyu yaratmaktı. Ama acı olan şudur; biz her zaman şunu söylüyoruz. Demokrasi, hukuk ve siyaseti bir çözüm zemini olarak görerek bu sorunları çözelim istiyoruz. Tabii ki teröre karşı güvenlik anlamında her türlü önlemi alıyoruz, almaya da devam edeceğiz. Bunu Şemdinli’de gördüler. Ama BDP’nin siyaseti bir çözüm aracı olarak görmek yerine, kendisini terörün sözcüsü olarak konumlandırması son derece acıdır. Televizyonlar davet edilerek, 2 gün önceden planlanarak, teröristlerle belli bir noktada buluşup bu görüntüyü vermek, bu millete ihanet etmektir.”
“10 yıldan beri biz, hukuk zemininde hak ve özgürlüklerin yaygınlaştırılması, demokrasinin kurum ve kurallarıyla işletilmesi, 74 milyon insanın birinci sınıf insan olması için mücadele veriyoruz” diyen Ünal, “Bu ülkeyi bir terör sarmalına, bir şiddet sarmalına sokmamak, bu ülkenin enerjisine, bu ülkenin kaynaklarına zarar vermemek için çaba sarf ediyoruz. Ve herkese de diyoruz ki; ‘gelin bu 10 yıllık çabamıza, mücadelemize omuz verin’. Çünkü bu AK Parti’nin meselesi değildir. Bu Türkiye’nin meselesidir. Bu hep birlikte çözeceğimiz bir meseledir” dedi. (KAHRMANMARAŞ İHA)

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.