FELSEFE SEMPOZYUMU SONA ERDİ

Kahramanmaraş Belediyesi, Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi ve Türk Felsefe Derneği’nin ortaklaşa düzenlediği sempozyum sona erdi.

Yayınlanma:
Güncelleme: 00 0000 00:00
FELSEFE SEMPOZYUMU SONA ERDİ

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Cahit Zarifoğlu Konferans Salonu’nda 1 Kasım 2012 tarihinde başlayan ve Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi’nde üç gün boyunca devam eden Felsefe Edebiyat ve Değerler Sempozyumu sona erdi.

Necip fazıl Kısakürek Kültür Merkezi’nde iki ayrı salonda devam eden sempozyumun kapanışı Değerlendirme Oturumu ile gerçekleştirildi.

Değerlendirme Oturumunda Rasim Özdenören, Prof. Dr. Ö. Naci Soykan, Prof. Dr. Murtaza Korlaelçi, Prof. Dr. Şafak Ural, Yrd. Doç. Dr. İsmail Kıllıoğlu, Yrd. Doç. Dr. Hüseyin Öztürk  birer konuşma kaparak sempozyumu değerlendirdiler.

Sempozyumun kapanış konuşmalarında Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. M. Fatih Karaaslan ve Kahramanmaraş Belediye Başkan Yardımcısı Cevdet Kabakcı birer konuşma yaptılar.

Bu tür sempozyumların halkın bilinçlenmesi adına önem arz ettiğine işaret eden Belediye Başkan Yardımcısı Cevdet Kabakcı: “Belediye olarak sempozyumlarla halkımızı bilinçlendirmek, tarihimize sahip çıkarak geleceğe ışık tutmayı hedefliyoruz. Geçmişimizle gelecek nesilleri buluşturma adına bu tür sempozyumları anlamlı buluyoruz. Diğer sempozyumlarda olduğu gibi bu sempozyumda da sunulan bildiriler kitaplaştırılacak ve insanlarımızın istifadesine sunulacaktır” diye konuştu.

Konuşmaların ardından sempozyumun anısına topluca fotoğraf çekildi. Daha sonra misafirlere şehir gezisi düzenlendi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.