1. Haberler

  2. FARKLI DÜNYALAR TİYATRO SAHNESİNDE
FARKLI DÜNYALAR TİYATRO SAHNESİNDE

FARKLI DÜNYALAR TİYATRO SAHNESİNDE

Kahramanmaraş Devlet Tiyatroları Sahnesi Aralık ayında da birbirinden değerli oyunlarla seyirciyle buluşmaya devam ediyor. Farklı dünyaları sahneye taşıyan tiyatro eserlerinin ilginç konuları seyirciyi sahneye çekiyor.

A+A-

Bağdat Hatun: "Kısa bir süre önce kaybettiğimiz, Türk Tiyatrosu'nun usta oyun yazarı Güngör Dilmen tarafından kaleme alınan oyun, bir başyapıt niteliği taşımaktadır. İlhanlı Devleti döneminde geçen tarihsel oyunda Bağdat Hatun'un, İlhanlı Ecesi olmak uğruna kocasından, babası ve kardeşlerinden, doğmamış bebeğinden vazgeçmesi ve türlü entrikalarla devlet yönetimini ele geçirişi anlatılmaktadır."

Bildirim: İnsanın kendi yarattığı dünyaya tutsak düşüşünün anlatıldığı oyunda, bu durumdan insanın kendisinin sorumlu olduğu vurgulanmaktadır.

 

Karı Koca Arasında Ufak Tefek Cinayetler: Oyunda, kadın - erkek ilişkisi tüm yönleriyle anlatılmıştır. Evli çiftlerin evliliklerindeki ihmaller, sıkıntılar, alışkanlıklar, eksiklikler fark edilmezlik, değişkenlik, cimrilik, üşengeçlik, olumlu olumsuz durumlar, mutluluk ve mutsuzlukları açık biçimde masaya yatırılmıştır. Sorgulanıp yüzleşilir. Oyun içinde oyunla gelişir. Tehlikeli çözüm yollarının sevgiyle aşılacağının anlatıldığı, kurgusu sağlam, psikolojik derinliği de olan, dinamik, şaşırtıcı aynı zamanda gülümseten de bir oyundur.

İl Kültür ve Turizm Müdürü Seydihan Küçükdağlı, her tiyatro oyununun aslında hayatımızdan bir parçayı yansıttığını, seyircilerin farklı oyunlarda mutlaka hayatlarından bir iz bulabileceklerini, bu açıdan tiyatronun insanın dönüp kendisine bakmasını sağlayan bir ayna vazifesi gördüğünü belirtti.

KASIM

KAHRAMANMARAŞ NECİP FAZIL DT SAHNESİ

05.12.2012 Çarşamba  Saat: 20:00

 

Bağdat Hatun (İzmir DT)

05.12.2012 Perşembe   Saat: 20:00

 

Bağdat Hatun (İzmir DT)

12.12.2012 Çarşamba  Saat: 20:00

 

Bildirim (Van DT)

13.12.2012 Perşembe   Saat: 20:00

 

Bildirim (Van DT)

19.12.2012 Çarşamba  Saat: 20:00

 

Ruhlar Gelirse (ANTALYA DT)

20.12.2012 Perşembe   Saat: 20:00

Ruhlar Gelirse (ANTALYA DT)

26.12.2012 Çarşamba  Saat: 20:00

Karı Koca Arasında Ufak Tefek Cinayetler (BURSA DT)

27.12.2012 Perşembe   Saat: 20:00

Karı Koca Arasında Ufak Tefek Cinayetler (BURSA DT)

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.