1. Haberler

  2. ENERJİSA, SARIGÜZEL BARAJINDA KAPASİTE ARTIRIMINA GİTTİ
ENERJİSA, SARIGÜZEL BARAJINDA KAPASİTE ARTIRIMINA GİTTİ

ENERJİSA, SARIGÜZEL BARAJINDA KAPASİTE ARTIRIMINA GİTTİ

Ceyhan Nehri üzerinde Kandil Enerji Grubu ismiyle 4 ayrı hidroelektrik santrali kuran Enerjisa, yapımını sürdürdüğü Sarıgüzel Barajı’nda kapasite artırımı için yeniden Çevresel Etki Değerlendirme (ÇED) sürecini başlattı.

A+A-

Enerjisa, Ekinözü ve yakın çevresinde yapılan ve projede yer alan Hacınınoğlu Hidroelektrik Santralini devreye alırken, Sarıgüzel Hidroelektrik Santralinin kapasitesini artırmak amacıyla yeniden ÇED süreci başlattı.
Kapasite artışı ile ilgili olarak yapılan ÇED duyurusu, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın internet sitesinden duyuruldu.
İlanda, “Ceyhan Nehri üzerinde Enerjisa Enerji Üretim A.Ş. tarafından gerçekleştirilmek istenen ‘Sarıgüzel Barajı ve HES Kapasite Artışı’ projesi ile ilgili olarak 17.07.2008 tarih ve 26939 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren Çevresel Etki Değerlendirmesi (ÇED) Yönetmeliğinin 11. Maddesi gereği inceleme değerlendirme sürecinin başlamış olduğu, Çevresel Etki Değerlendirmesi Raporu halkın görüşüne açılmıştır.
Sarıgüzel Barajı ve HES Kapasite Artışı’ projesine ait Çevresel Etki Değerlendirmesi Raporunu incelemek isteyenler, Bakanlık merkezinde veya Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünde duyuru tarihinden itibaren raporu inceleyerek zamanlama takvimi içerisinde proje hakkında Bakanlığa veya Valiliğe görüş bildirebilirler” denildi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.