1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. ELBİSTAN'DA 7 ÖZEL EĞİTİM SINIFI AÇILACAK
ELBİSTAN'DA 7 ÖZEL EĞİTİM SINIFI AÇILACAK

ELBİSTAN'DA 7 ÖZEL EĞİTİM SINIFI AÇILACAK

Elbistan İlçe Milli Eğitim Müdürü Ramazan Çelik, DOĞAKA tarafından kabul edilen Sosyal Dışlanmışlık Yaşayan Okul Çağındaki Eğitim Öğrencilerine Destek Projesi kapsamında Elbistan 7 tane özel eğitim sınıfı açılacağını, bu sınıflarla birlikte ilçedeki öze

A+A-

Sosyal Destek Programı (SODES) kapsamında Doğu Akdeniz kalkınma Ajansı (DOĞAKA) tarafından desteklenmeye kabul gören Elbistan ilçe Milli Eğitim müdürlüğü’nün hazırladığı Sosyal Dışlanmışlık Yaşayan Okul Çağındaki Eğitim Öğrencilerine Destek Projesi’nin tanıtımı yapıldı. Elbistan Kaymakamlığı Toplantı Salonu’nda İlçe Milli Eğitim Müdürü Ramazan Çelik, Milli Eğitim Şube Müdürü Hasan Gül’ün katılımıyla gerçekleşen toplantı da Proje Koordinatörü özgür Cerit proje kapsamında neler yapılacağı konusunda bilgiler verdi.
Proje bütçesinin 40 bin 775 TL olduğunu belirten Cerit; “Hazırlamış olduğumuz proje ile ilçe genelinde 7 özel eğitim sınıfı açarak toplumun dezavantajlı kesimlerinin özel eğitim hizmetlerine erişimin sağlanması, kırsal 30 okulda 90 kaynaştırma öğrencisine etüt uygulamak suretiyle eksik eğitimlerinin giderilmesi, bu okullardaki rehber öğretmenler ve proje ekibi tarafından yapılacak toplantılarla 600 veli ve öğrencinin bilinçlendirilmesi, seminerlerle 30 idareci ve 60 öğretmenin mesleki bilgi, beceri ve tecrübelerini artırarak daha etkin çalışabilmelerinin sağlanması hedeflenmektedir” dedi.
Cerit’in sunumunun ardından açıklamalarda bulunan İlçe Milli Eğitim Müdürü Ramazan Çelik, Özgür Cerit’in bugüne kadar birçok projeye imza attığını, milli eğitim dışında diğer kurumlara da proje hazırladığını belirterek Cerit’e teşekkür etti.
Bu yıl DOĞAKA tarafından Elbistan’dan 8 projenin kabul edildiğini, 1 projenin kendilerine ait olduğunu belirten Çelik, “Diğer 7 projenin ortağıyız. Artık çağımız proje çağı. Yani yapacağınız işleri projelendirip o şekilde faaliyete geçirebiliyorsunuz. Bu projemizle de ilçemizde 7 tane okulumuzda özel eğitim gerektiren çocuklarımıza özel eğitim sınıfları açılacak. İlçemizde şu an 3 okulumuz 3 tane özel eğitim sınıfımız var ve inşallah biz bu sayıyı bu proje ile 10’e çıkaracağız. Amacımız; okuldaki bütün fertlerin eğitimin imkanlarından faydalanmasını sağlamaktır. Biz de bu amaçla tüm çocuklarımızın en azından öz bakım becerilerini geliştirebilmek, okuma-yazması olmayanlara okuma-yazma öğreteceğiz” dedi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.