1. Haberler

  2. ELBİSTAN OSB YÖNETİMİ BELİRLENDİ
ELBİSTAN OSB YÖNETİMİ BELİRLENDİ

ELBİSTAN OSB YÖNETİMİ BELİRLENDİ

Elbistan Organize Sanayi Bölgesi’nin (OSB) 2 yılda bir yapılan yönetim kurulu seçimi yapıldı.

A+A-

Yapılan seçimin ardından OSB Yönetim Kurulu Başkanlığı’na Mustafa Paksoy, Başkan Yardımcılığına Kubilay Kutoğlu, Yönetim Kurulu Üyeliklerine ise Ruşen Özkara, Ahmet Özcan ve Ahmet Göçer seçildiler. 
Geçtiğimiz günlerde toplanan OSB Müteşebbis Heyeti tarafından OSB yönetimine seçilen isimler, kendi aralarında yaptıkları toplantının ardından Yönetim Kurulu Başkanını belirlediler.
İl Özel İdaresi adına Hüseyin Tanrıverdi’nin 2 yıllık görevinin ardından ayrılması ile yerine Ahmet Göçer getirilirken, Tanrıverdi’ye yaptığı hizmetlerden dolayı hediye takdim edildi.
Elbistan Ticaret ve Sanayi Odası’nda yapılan toplantıda, Hüseyin Tanrıverdi’nin 2 yıllık görev süresi boyunca önemli hizmetler yaptığını belirten, OSB Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Paksoy, “Bildiğiniz gibi Organize Sanayi Bölgesi’nin 2 yılda bir seçimi vardır. İlk önce müteşebbis heyetinin yenilenmesi, daha sonra ise yönetim kurulunun seçimi yapılıyor. Bugün ise yönetim kurulu başkanının seçimi yapılacak. Ayrıca yeni yönetimde değişen bir arkadaşımız var. Özel İdare Müdürlüğü’nden Hüseyin Tanrıverdi’nin yerine Ahmet Göçer geldi. Biz 2 yıl süreyle Hüseyin Tanrıverdi ile kış demedik, yaz demedik Ankara’ya gidip geldik. Kendisi 2 yıllık görev süresi boyunca çok büyük emekler sarf etti. OSB’nin parselasyonunun onaylanmasında da büyük emekleri geçti. Kendisine huzurunuzda teşekkür ediyorum. Ahmet Beye de hoş geldiniz diyorum. Hüseyin beye bugüne kadar verdiği emeklerden dolayı kendisine küçük bir hediyemiz olacak. OSB’nin bugünkü seviyeye getirilmesinde destekte bulunan herkese ve Ankara’da bizlere yardımcı olan AK parti Grup Başkanvekili sayın Mahir Ünal’a çok teşekkür ediyorum” dedi.
OSB’deki amacın, çok sayıda kişinin istihdam edilmesi olduğunu belirten Hüseyin Tanrıverdi, Elbistan OSB’de en az 5 bin kişinin iş sahibi olacağına inandığını, bu sayının 10 bine kadar çıkabileceğini söyledi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.