EHLİ BEYT SEVGİSİ VE İSLAM KARDEŞLİĞİ

Kahramanmaraş’ın etkin çevre ve kültür derneklerinden, Merdan Ahlak Kültür ve Çevre Derneği Hicri 1434 Muharrem ayı nedeniyle “Muharrem ayının önemi, Ehli Beyt Sevgisi ve İslam Kardeşliği” konulu bir program düzenleyecek.

Yayınlanma:
Güncelleme: 00 0000 00:00
EHLİ BEYT SEVGİSİ VE İSLAM KARDEŞLİĞİ

        30 Kasım Cuma günü (17 Muharrem 1434), Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi’nde saat 19.30’dabaşlayacak olan konferansa,  konuşmacı olarak Gaziantep Hasan Kalyoncu Üniversitesi Müh. Mim. Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Yılmaz KILINÇ ve İlahiyatçı Yazar Ali Rıza GÜNEŞ Beyler katılacak.

Geceye ilişkin görüşlerini dile getiren Merdan Ahlak Kültür ve Çevre Derneği Başkanı Av. Timur BORAHAN, “tarihimiz; ruh safiyeti ve derinliğine sahip, insan kitlelerini fazilet şahikası haline getirmeyi başarmış kültür, ilim, fikir ve siyaset hazinemiz olan büyüklerimiz ile doludur. Bu güzel insanların ruh yüceliğini, örnek ahlakını, düşünce ve duygularını ortaya çıkarmak, insanlığa sunmak, gerek kültür tarihimiz, gerekse geleceğin ümidi olarak görülmek istenen gençlere örnek göstermek yönünden son derece önemlidir” dedi.

Merhum Prof. Dr. Mahmud Es’ad COŞAN Hocaefendinin, Hz. Ali Efendimizin yaşadığımız yüzyılda dahi Türkiye’mizde halkımız için önemli bir şahsiyet olduğunu, tarihte kendisini sevmeyen hatta kendisine saldırarak şehit etmiş insanlar olmasına rağmen bugün bütün Müslümanlar tarafından Hz.Ali Efendimiz sevildiğini belirterek, “Türkiye  bizim vatanımız olduğu için, bu toprakların problemleri üzerinde düşünmek, konuşmak ve çözüm aramak, doğru çözümleri bulmağa çalışmak, güzel sonuçlara ulaşmağa çalışmak bizim aynı zamanda bir vatan borcumuz olduğundan da bu meselelerle ilgilenmemiz gerekiyor."  dediğini ifade eden BORAHAN, “Müslüman kardeşlerimiz arasında Yüce Yaratıcımız Allah’ın tesis etmiş olduğu kardeşliğin hayatımızda içtenlik kazanmasını istiyoruz. Müslümanların arasında ihtilaf olmamasını temenni ediyoruz. Yaraların sarılmasını düşünüyoruz. Taraflar için hayır murad ediyoruz. Bu amaçla Hicri 1434 Muharrem ayı sebebiyle düzenleyeceğimiz bu programımızla özelde Kahramanmaraş halkımızı, genelde İslam Ümmetini birliğe ve beraberliğe davet ediyoruz” dedi.

 Av. BORAHAN; “Müslüman kardeşlerimizin hepsini seviyoruz. Daha geniş anlamda bütün insanları seviyoruz ve onların hidayetlerine vesile olmak için Hocamız Nureddin COŞAN Beyefendinin yönlendirmeleri doğrultusunda “Dünyanın gidişatına iyilerin yön vermesi”için yapılan çalışmalardan biri olan “Sağduyulu İttifak Çağrısının” tüm dünya için önemli olduğuna inanıyoruz” ve bu bağlamda düzenleyeceğimiz “Muharrem ayının Önemi, Ehli Beyt Sevgisi ve İslam Kardeşliği” konulu gecemize tüm halkımızı bekliyoruz” diye konuştu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.