1. HABERLER

  2. DOĞAKA YÖNETİM KURULU TOPLANTISI
DOĞAKA YÖNETİM KURULU TOPLANTISI

DOĞAKA YÖNETİM KURULU TOPLANTISI

Hatay Valisi Celalettin Lekesiz, Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı’nın (DOĞAKA) bölgesel kalkınmaya yönelik çalışmalarının sürdüğünü belirterek, “2013 yılında bölgemizin ekonomik ve sosyal kalkınmasına yönelik çalışmalara ağırlık vermeyi planlıyoruz.” dedi.

A+A-

 Kahramanmaraş Valisi Şükrü Kocatepe’nin ev sahipliğinde Ramada Otel’de gerçekleştirilen DOĞAKA 39. Yönetim Kurulu Toplantısı’nda konuşan Vali Lekesiz, yeni bölge kalkınma planına ilişkin toplantıların devam ettiğini ifade etti. Kalkınma çalıştaylarında elde edilen bilgilerin de yönetim kurulunda görüşüldükten sonra Ekim ayı sonunda Kalkınma Bakanlığı’na sunulacağını işaret eden Lekesiz, 2013 yılı bütçe tahmin çalışmalarının da devam ettiğini kaydetti.
Lekesiz, 2010 ve 2011 yıllarında kurumsallaşma çalışmaları yapan Doğaka’nın 2012 yılında ise bölgenin çeşitli sektörlerde detaylı analiz çalışmaları başlattığını ifade ederek, 2013 yılında da araştırma, planlama, eğitim, konferans ve mali destek programlarına ağırlık verileceğini belirtti. Lekesiz, şöyle konuştu:
“Diğer taraftan insan kaynaklarının önemi malumdur. Ajans personelimizin de mesleki tecrübesinin artırılmasına yönelik olarak ajans uzmanlarımız tarafından hazırlanan ve ulusal ajans tarafından kabul edilen ‘Avrupa’da bölgesel kalkınma çalışmalarının incelenmesi ve Doğu Akdeniz’e uyarlanması projesi’ kapsamında 16-30 Eylül 2012 tarihleri arasında İtalya’da bulunan kalkınma ajanslarına çalışma ziyareti gerçekleştirilecektir. Ajansımız tarafından 10 Eylül 2012 tarihinde Hatay’da yapılan teşvik uygulamalarının ikincisi bu gün Osmaniye ilimizde de yapılıyor. 25 Eylül de ise Kahramanmaraş’ta 27 Eylül’de de Hatay’da Türk alman işbirlikli grup programları yapılacak. Yine 20-22 Eylül 2012 tarihleri arasında Kahramanmaraş’ta uluslar arası Eshab-ı Kehf sempozyumu gerçekleştirilecektir. Ajansımızın bölgemizin kalkınmasına yönelik plan ve proje çalışmaları aralıksız devam edecek.”
Osmaniye Valisi Celalettin Cerrah ve DOĞAKA Kalkınma Kurulu Başkanı Şahin Balcıoğlu’nun da katıldığı toplantının basına kapalı bölümünde gündemde bulunan maddeler görüşüldü.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.