1. Haberler

  2. ÇİFTÇİNİN ELEKTRİK BORCU
ÇİFTÇİNİN ELEKTRİK BORCU

ÇİFTÇİNİN ELEKTRİK BORCU

Kalealtı Sulama Birliği başkanı Halil Eyril, AKEDAŞ'tan gelen icra ihbarnamelerinin ardından üye çiftçilerin borçlarını ödemeye başladıklarını belirterek, “Çiftçimiz keşke icra ihbarnamesini beklemeden borcunu ödeseydi.” dedi.

A+A-

Eyril, AKEDAŞ'a olan elektrik borçları nedeniyle icra ihbarnamesi gelen çiftçilerin borçlarını hesaplatarak ödeme yoluna gittiğini söyledi. Borcu olmayan çiftçilere ise "Borcu yok" kağıdı verdiklerini ve bu kağıt ile icra takibinin ortadan kalktığını kaydeden Eyril, ödemelerin zamanında yapılmaması nedeniyle sulama döneminde çiftçinin büyük sıkıntı yaşadığını söyledi. Eyril, şöyle konuştu:
"Kalealtı Sulama Birliği olarak 2 binin üzerinde çiftçimiz, 60 bin dekara yakın alanda sulama yapıyor. Birliğimize ait pompaj istasyonu elektrik enerjisi ile çalıştığı için, sulama faaliyetleri cazibeli birliklere göre daha pahalı. Çiftçimizden alacağımız olan sulama ücretlerini zamanında tahsil edemediğimiz için bizde elektrik borcunu zamanında yatıramadık. Bu yılki sulama sezonunda çiftçimiz büyük sorun yaşadı. Birliğin elektriği mahkeme kararı ile açtırıldı. Ancak, AKEDAŞ alacağının tahsili için icra yoluna gitti. Şuanda tüm çiftçilerimize icra ihbarnamesi gönderilmiş durumda. İcra ihbarnamelerini alan çiftçilerimiz, birliğe gelerek borçlarını öğreniyor ve gidip yatırıyorlar. Borcu olmayanlar ise bizden ‘borcu yoktur’ kağıdı alarak, icra dairesine veriyorlar. Keşke çiftçimiz borcunu zamanında ödese idi de icra işlemleri ile karşı karşıya kalmasaydı. Biz çiftçimize sürekli olarak borçlarını zamanında ödemelerini telkin ettik. İnşallah bundan sonra çiftçimiz borcunu zamanında ödeyecek, bizde böylelikle elektrik borcu yüzünden çiftçiye sulama suyu sunmada güçlük yaşamayacağız.”

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.