ÇİFÇİYE HİZMET KALİTESİ ARTIYOR

Tarımsal potansiyellerin göz önüne alınarak, atamaların yapıldığı köylerde görev yapacak olan, TARGEL (Tarımsal Yayımı Geliştirme Projesi) personeli Ziraat Mühendisleri ve Veteriner Hekimler ile hizmet çiftçilerin ayağına gidiyor.

Yayınlanma:
Güncelleme: 00 0000 00:00
ÇİFÇİYE HİZMET KALİTESİ ARTIYOR

Kahramanmaraş Merkez ve İlçelerine bağlı köy ve kasabalarında görev yapmak üzere 33  ziraat mühendisi ve 15 veteriner hekim ilimize atanarak görevlerine başladı.

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü İhsan EMİRALİOĞLU, "Bakanlığımızın 2007 yılında başlattığı TARGEL (Tarımsal Yayımı Geliştirme) Projesi kapsamında 2013 yılında 33 ziraat mühendisi 15 Veteriner Hekim görevlendirilerek çalışmalar başlatılmış. Son atamalarla K.Maraş merkez ve İlçelerinde toplam 102 ziraat mühendisi 57 veteriner hekim köylerde görevlendirilmiştir. Köylerde görev yapan teknik personellerin çiftçilerimize yeni ve modern tarım tekniklerini öğretmekte, birim alandan alınan ürün miktarı ve kalitesinin arttırılması, aynı zamanda kalıntısız tarım ürünlerinin yetiştirilmesinde çiftçilerimize yol göstermekte tarımsal konularda çiftçilerimize önder olmaktadırlar. Çiftçilerin köylerde görev yapan teknik personel ile diyalog halinde olmaları önemine vurgu yapan EMİRALİOĞLU, 2013 yılı nın  bereketli bir üretim yılı olmasını temenni etti.

İlimizde Targel projesi kapsamında istihdam edilen ziraat mühendisleri ve veteriner hekimlerin çalıştıkları köylerde bir çok projeler yürütülmüş, bunun neticesinde tarımsal ürünlerde artışlar gözlenmiş ve yeni alternatif ürünlerin yetiştiriciliği yaygınlaşmıştır. Bitki hastalık ve zararlıları ile etkin mücadele, toprak tahliline dayalı gübreleme, yeni ve modern bahçelerin tesisi, hayvancılığın geliştirilmesi, kadın çiftçilerin yetiştirilmesi ve daha birçok konuda etkin olarak köylerde çalışmalar yürütülmüştür.

Proje kapsamında ilimize yeni atanan Ziraat Mühendislerinden Emine Pınar YÜKSEL köylerde görev yaparak, çiftçilerin ayağına hizmet götürecekleri için mutlu olduklarını söyleyerek, ilimiz tarımının geliştirilmesi için ellerinde geleni yapacaklarını, Bakanlığımız hizmetlerini direk çiftçilere aktaracaklarını söylediler.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.