1. HABERLER

  2. YAŞAM

  3. BU KURBAN’DA DA YÜZLER KİMSE YOK MU İLE GÜLECEK
BU KURBAN’DA DA YÜZLER KİMSE YOK MU İLE GÜLECEK

BU KURBAN’DA DA YÜZLER KİMSE YOK MU İLE GÜLECEK

Yurt genelinde 29 şubesi ve dünya genelindeki binlerce gönüllüsüyle ihtiyaç sahiplerinin yardımına koşan Kimse Yok Mu, Türkiye’de ve dünyada kapılarının yeniden çalınmasını bekleyen yüz binlerce ihtiyaç sahibini bu sene de kurban etleri ve hediyelerle

A+A-

Kimse Yok Mu; Afrika’dan Asya’ya, Balkanlar’dan Ortadoğu’ya, Filistin’den Güney Amerika’ya, Bangladeş’ten Yemen’e dünyanın 70’i aşkın ülkede ve tüm Türkiye’de kurbanlar keserek, ihtiyaç sahiplerine kurban paketlerini ulaştıracak. Kimse Yok Mu gönüllüleri, yurtiçindeki ihtiyaç sahiplerine lop et olarak 5’er kilo, kemikli et olarak 7’şer kilodan oluşan kurban paketlerini evlerine kadar teslim edecek. Yurtdışında kesilmek üzere bağışlanan kurbanlar ise hangi ülke için bağışlanmışsa o ülkede kesilerek, gönüllüler tarafından ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacak.

Kardeşliğin kapıları kurbanla açılsın!

Kimse Yok Mu, hem ülkemizde hem de dünyanın pek çok ülkesinde ihtiyaç sahiplerinin kapılarını iyilikle çalarken, bütün dünyada kardeşliğin kapılarının kurbanla açılmasına vesile oluyor.

Bir önceki Kurban Bayramı’nda sadece Türkiye’de 58 bin 309 aileye kurban götüren, dünyada ise Somali, Pakistan, Filistin, Etiyopya başta olmak üzere toplam 43 ülkede 60 bin’e yakın bağışçının kurban sahiplerinin adını tek tek okuyarak kesip,

bu kurbanların etleri ile 179 bin 43 aileyi sevindiren Kimse Yok Mu;  Türkiye’de ve dünyadaki yüz binlerce ihtiyaç sahibini bu sene de kurban etleri ve hediyelerle sevindirmeye hazırlanıyor.

 

Hedef 300 bin aileye kurban paketi ulaştırmak

Kurban Bayramı’nda hayırseverlerin desteğiyle 300 bin aileye kurban paketleri ulaştırmayı hedefleyen Kimse Yok Mu, Kurban bağışlarıyla Türkiye’de ve dünyanın 70’i aşkın ülkesinde kurbanlar kesip bayram sevincine ortak olacak. Bir hisse kurban bedeli Türkiye’de 600 TL olarak belirlendi. Hayırseverler yurtdışı kurban bedellerini ise 44 44 593-0344 215 40 01 numaralı telefonla ve www.kimseyokmu.org.tradresinden öğrenebilirler.

Kesimler nasıl gerçekleştiriliyor?

Kurban kesimi, Türkiye’de ve yurtdışında önceden belirlenen merkezlerde; noter, din görevlisi ve veteriner hekim eşliğinde, İslami usullere uygun ve hijyenik şartlarda gerçekleştirilecek. Küçükbaş hayvan kesimlerinde vekâleti verenlerin adı ve soyadı tek tek yüksek sesle okunup, kesimden sonrada kurban sahibinin ismi herkesin görebileceği şekilde yazılarak ilan edilecek. Büyükbaş hayvan kesimlerinde ise hisse sahibi 7 bağışçının isimleri sırayla ve okunup ilan edildikten sonra kesim gerçekleşecek. Kurban kesildikten sonra bağışçının cep telefonuna kurbanın kesildiğini bildiren bir SMS gönderilecek.

Yurtiçinde ve yurtdışında kesilen kurbanların etleri, Kimse Yok Mu tarafından sosyal incelemesi önceden yapılmış ve ihtiyaç sahibi olduğu tespit edilen kişilere, gönüllüler tarafından adreslerine götürülerek dağıtılacak. Kimse Yok Mu gönüllüleri çocukları da unutmayarak yanlarında götürdükleri çeşitli hediyelerle onlara bayram sevinci yaşatacak.

Kurban bağışları nasıl yapılacak?

Kimse Yok Mu, stantları veya şubeleri yoluyla bağış:

Bağışçılar Kimse Yok Mu’nun şubelerinden nakit olarak ya da kredi kartıyla bağışta bulunabilecekler. Belli başlı merkezlerde kurulan ve gönüllülerin görevlendirildiği stantlarda da, vekalet bilgilerini verip makbuz karşılığında kurban bedelini ödeyebilecekler.

Banka yoluyla bağış:

Belirtilen kurban bedeli, TL veya döviz olarak, ilgili bankalarda Kimse Yok Mu’ya kurban bağışı yapılması talep edilerek yatırılabilecek. (Kurban bedeli ilgili hesaplara internet bankacılığıyla yatırılırken, açıklama kısmına “KURBAN” yazılmalı, işlem banka şubesinde yapılıyorsa da kurban bağışı olduğu belirtilmelidir.)

Online bağış:

Kimse Yok Mu’nun resmi internet sitesi www.kimseyokmu.org.tr adresinde bulunan “kurban bağışı” sekmesi kullanılarak kredi kartı ile kurban bağışı yapılabilecek. (Garanti Bankası, Türkiye İş Bankası ve Bank Asya kredi kartları ile yapılan bağışlarda 4 taksit imkânı bulunmaktadır.)

Telefonda bağış:

0344 215 40 01  numaralı telefon aranarak Kimse Yok Mu ya ulaşılabilecek, kredi kartıyla ödeme için ise gerekli bilgiler verilip kurban bağışı yapılabilecek.

                                                                              MUSTAFA TİMURBANGA

                                                                            Kimse yok mu derneği

                                                                    Kahramanmaraş şube başkanı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.