1. Haberler

  2. BÖLÜKBAŞI: ÖZEL SEKTÖRE DEĞİL, ÖZELLEŞTİRMEYE KARŞIYIZ
BÖLÜKBAŞI: ÖZEL SEKTÖRE DEĞİL, ÖZELLEŞTİRMEYE KARŞIYIZ

BÖLÜKBAŞI: ÖZEL SEKTÖRE DEĞİL, ÖZELLEŞTİRMEYE KARŞIYIZ

Türkiye Maden İşçileri Sendikası (Maden-İş) Elbistan Şube Başkanı Adil Bölükbaşı, özel sektör tarafından yapılan veya yapılacak yatırımlara asla karşı olmadıklarını ifade ederek, kamunun elindeki mevcut santrallerin özelleştirilmesine karşı olduklarını sö

A+A-

 
Hükümetin enerjideki özelleştirme çalışmalarını değerlendiren Bölükbaşı, Afşin-Elbistan C ve D Termik Santrallerini özel sektörün yapacağını belirterek, diğer tarafından kamunun elinde bulunan santrallerin özelleştirmesine ise karşı olduklarını kaydetti.
Afşin-Elbistan A Termik Santrali ile ilgili olarak şuanda bir özelleştirme konusunun gündemde olmadığını anlatan Bölükbaşı, 1994 yılında zamanın Enerji Bakanı tarafından Erg-Werbund’a 20 yıllığına devriyle ilgili hukuki sürecin halen devam ettiğini söyledi.
Bölükbaşı, yaptığı açıklamada, şunları söyledi:
“Maden-İş Sendikası olarak bizler özel sektörün enerji alanında yatırım yapmasına asla karşı değiliz. Biz, kamunun elinde bulunan santral ve kömür sahalarının özelleştirilmesine karşıyız. Hükümetin enerjideki özelleştirme çalışmalarını dikkatle izliyoruz. Son günlerde A ve B Termik Santrallerinin özelleştirileceği konusunda bir takım açıklamalar duyuyoruz. A Termik Santrali ile kömür sahasının özelleştirilmesi konusunda alınmış herhangi bir karar bulunmuyor. A Santrali ile kömür sahasının Erg-Werbund’a devri için 1994 yılında yapılan bir anlaşma var ve bu anlaşma şuan için yürürlülüğünü yitirmiş durumda. Bu konudaki hukuki süreç devam ediyor. Hukuki sürecin sonucu ne olur, bunu hep birlikte göreceğiz. Maden-İş olarak kamunun elinde bulunan santrallerin özelleştirilmesine karşı olduğumuzu her platformda dile getiriyoruz. Sürecin getireceği sorunları anlatıyoruz.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.