1. HABERLER

  2. YAŞAM

  3. BELEDİYE MECLİSİ 5 EYLÜL’DE TOPLANDI
BELEDİYE MECLİSİ 5 EYLÜL’DE TOPLANDI

BELEDİYE MECLİSİ 5 EYLÜL’DE TOPLANDI

Kahramanmaraş Belediye Meclisi gündemindeki maddeleri görüşmek üzere 5 Eylül 2012 Çarşamba günü toplandı.Belediye Başkanvekili Cevdet Kabakcı başkanlığında toplanan Belediye Meclisi açılış, yoklama ve eski tutanak özetini görüştü.

A+A-

Burada bir açıklama yapan Belediye Başkanvekili Cevdet Kabakcı, Belediye Başkanı Mustafa Poyraz’ın Ramazan Bayramı’nın ikinci günü menfur bir saldırıya maruz kaldığını ve ifade ederek: “Belediye Başkanımız Mustafa Poyraz, Ramazan Bayramı’nın ikinci günü menfur bir silahlı saldırıya maruz kalmıştır. Başkanımız tedavi sürecinin ardından hastaneden taburcu edildi ve sanırım önümüzdeki günlerde tekrar bizimle beraber çalışmalara başlayacak. Buradan Belediye Başkanımız Mustafa Poyraz’a bir kez daha geçmiş olsun dileklerimizi iletirken, menfur saldırıyı da şiddetle kınıyoruz” dedi.

Daha sonra sırası ile İller Bankasından tahsis edilen krediyle alınacak toplu taşıma araç sayısının arttırılması için Belediye Başkan Vekili Cevdet Kabakcı’ya yetki verilmesi teklifi, Aslanbey Mahallesi 830 Ada 17 parseldeki arsada bulunan 655.18 m2 lik belediye hissesinin okul yeri olarak İl Özel İdaresi adına bedelsiz devri teklifi. Serintepe Mahallesi, Karamanlı Mahallesi ve Pınarbaşı Köyü'nde bulunan 5 adet arsada bulunan belediye hisselerinin okul yeri olarak İl Özel İdaresi adına bedelsiz devri teklifi görüşülerek oybirliği ile kabul edildi. Karacasu-Karşıyaka Mahallesinde bulunan Kanuni Sultan Süleyman Caddesi isminin değiştirilmesi teklifi Çevre ve Sağlık Komisyonuna havale edilirken, Şehit Abdullah Çavuş Mahallesi doğu ve güney sınırı ile Akif İnan ve Abdulhamithan Mahallelerinin batı sınırlarında yapılacak değişikliklerin görüşülmesi teklifi kabul edildi.

Hayrullah Mahallesi Şazibey Halk Pazarında bulunan 68 nolu işyerinin Ramazan AKYOL'a kiraya verilmesi teklifi maddesi geri çekilerek, Pazartesi günü devam edecek Meclis Toplantısı’na ayrıntılı bilgi ile getirilmesi istendi.

Memur dolu kadro cetvelinde değişiklik yapılması teklifi. Çevre Koruma Vakfından hazineye devredilen 46/DC/037 plakalı vidanjörün hibe olarak alınabilmesi için Belediye Başkanı Mustafa POYRAZ'a yetki verilmesi teklifi, Mezarlıklar Müdürlüğü'ne 1 adet mini yol süpürme aracı alınması teklifi. Hayrullah Mahallesi Kollektör Hattının imar planına işlenmesine yapılan itirazların görüşülmesi teklifi görüşülerek oybirliği ile karar verilirken, Belediyenin hissedar olduğu 54 adet arsada bulunan hisselerine satış kararı ve satış işlemleri için encümene yetki verilmesi teklifi. Pazartesi günü yapılacak Meclis Toplantısında görüşülmesi kararlaştırıldı.

Plan Bütçe Komisyonunun hazırlamış olduğu Evsel Katı Atık Ücret Tarifesi Raporunun görüşülmesi, Ayvalı Barajının güvenlik hizmetlerinin belediyemiz tarafından yürütülmesi için, DSİ 20. Bölge Müdürlüğü ve Belediyemiz arasında protokol yapılması teklifi, Hayrullah Mahallesi 1346 ada 98 parselin Hayvan Borsası ve Mezbahana olarak imara açılması için, Kamu Yararı kararı alınması teklifi, Halk Ekmek Fabrikası" ile "Ekmek Satış Büfeleri"nin işletmelerinin kiraya verilip verilmeyeceği, kira süresinin belirlenmesi ve encümenin yetkilendirilmesi teklifi görüşülerek oybirliği ile kabul edilirken, gündem dışı gelen maddelerin görüşülmesine geçildi.

Gündem dışı gelen, Fen İşleri Müdürlüğü’nün akaryakıt alımı için Belediye Başkanı Mustafa Poyraz’a yetki verilmesi, Mali Hizmetler Müdürlüğü’nce  kredi kullanılması konusunda Belediye Başkanı Mustafa Poyraz’a yetki verilerek 10 milyon TL kredi kullanılması, Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’nün Pınarbaşı Çamlık Parkı’nda bulunan Tesisin Düğün Salonu olarak çalıştırılması teklifi gündeme alınarak kabul edildi.

İzin dilekçelerinin görüşülerek Meclis Toplantısına katılamayan üyelerin izinli sayılmasının kabul edilmesinin ardından İmar planı tadilatları teklifi görüşüldü.

Meclis Toplantısının oturumuna ara verilerek Pazartesi devam edilmesi kararlaştırıldı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.