1. HABERLER

  2. YAŞAM

  3. BELEDİYE MECLİSİ 3 EKİM’DE TOPLANDI
BELEDİYE MECLİSİ 3 EKİM’DE TOPLANDI

BELEDİYE MECLİSİ 3 EKİM’DE TOPLANDI

Kahramanmaraş Belediye Meclisi 3 Ekim 2012 Çarşamba günü Meclis Salonu’nda toplandı.

A+A-

Belediye Başkanı Mustafa Poyraz başkanlığında toplanan  Belediye Meclisi gündeminde bulunan; Açılış, yoklama ve eski tutanak özetinin görüşülmesi, ile başladı.

Karacasu Beldesi Karşıyaka Andırınlılar Mahallesinde bulunan yeşil alan ve park olarak yapılan yerin Toprak İskan Müdürü Merhum Mehmet Hanifı SARIYILDIZ' in isminin verilmesi teklifi, Uğur Göz Hastanesi karşısında bulunan parka isim verilmesi teklifi maddeleri gündemden geri çekilirken, Belediye Başkanı Mustafa Poyraz, bu konuda bir çalışma yapılarak isim verilecek parkların belirlenmesi ve şehitler başta olmak üzere ilimizin öne çıkan değerlerinin isimlerinin verilmesini söyledi.

Yatılı Bölge etrafı ile Binevler civarında bulunan herhangi bir parka Ahmet TEKİŞ' in isminin verilmesi teklifine ise Başkan Poyraz, Barbaros Mahallesi’nde 8. kurulan itfaiye grup binasına görev sırasında şehit olan Ahmet Tekiş’in isminin verilmesinin uygun olacağını belirterek maddeyi bu şekilde oylamaya sundu.

Yenişehir Mahallesi 599 ada 9 (112), 29 (117), 30 (119), 43 (122), 70, 97 (125), parseller ve Hayrullah Mahallesi 5311 ada 1 parsel, 1345 ada 234, 10 (278), 11 ve 12 (280) nolu parsellerde bulunan arsaların, D.S.İ. Genel Müdürlüğü adına devrinin yapılması teklifi, Yeni itfaiye hizmet binası yapım işinin, İller Bankası kredisi ile yapılması için Belediye Başkanımız Mustafa Poyraz" a yetki verilmesi teklifi görüşülerek karara bağlanırken, Kahramanmaraş E Tipi Kapalı Açık Ceza İnfaz Kurumu İş Yurdu Müdürlüğü Kurumlarına ait açık bölümde bulunan mahkumlara araç kiralanması teklifinin ise 3.250 TL olarak belirlenmesi kabul edildi.

Memur dolu kadro cetvelinde değişiklik yapılması teklifinin listeye yanlış yazılmış olması belirtilerek doğru maddenin Haller bölgesinde yapımı tamamlanan Yeni Belediye Pasajında bulunan 52 adet A tipi 3 adette B tipi dükkanların kiraya verilmesi maddesi görüşülerek karara bağlandı.

Belediyenin hissedar olduğu 4 adet arsada bulunan hisselerine satış kararı ve satış işlemleri için encümene yetki verilmesi teklifi, Toplu taşıma hattı bulunmayan bölgelerdeki dar gelirli öğrencilere, servis hizmeti verilmesi teklifi, 2013 yılı performans programının görüşülmesi teklifi görüşülerek karara bağlandı.

Gündem dışı gelen maddelerde Tunus’un Silyana şehrinin kardeş şehir olarak kabul edilmesi, Belediyeye ait bazı işyerlerinin kiraya verilmesi, Hanefi Mahçiçek Stadyumu’nun Kahramanmaraş Belediyespor’a 2012-2013 sezonu için tahsis edilmesi, Kılavuzlu Sulama Kanalı geçiş yerlerinde kavşak düzenleme yapılmasının İmar Komisyonuna havale edilmesi ve İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nün afet riski taşıyan alanlar hakkındaki teklifi gündeme alınarak görüşüldü ve karara bağlandı.

İmar planı tadilatları teklifi, Dilek ve temennilerin ardından izin dilekçeleri görüşülerek karara bağlandı ve bir sonraki meclis toplantı tarihinin 7 Kasım 2012 tarihi olarak belirlenmesinin ardından Meclis Toplantısı sona erdi.

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.