1. HABERLER

  2. SAĞLIK

  3. ASKOM, AFŞİN'DE TOPLANDI
ASKOM, AFŞİN'DE TOPLANDI

ASKOM, AFŞİN'DE TOPLANDI

KSÜ Tıp Fakültesi başhekimi, İl Halk Sağlığı Müdürü, Müdür Yardımcıları, İlçe Sağlık Müdürleri, Devlet Hastanesi Başhekimleri ve ilgili Şube Müdürlerinin katılımıyla gerçekleştirilen ASKOM toplantısında aşağıdaki kararlar alındı.

A+A-

 ASKOM (Acil Sağlık Hizmetleri Kordinasyon Komisyonu) 5 Eylül 2012 tarihinde İl Sağlık Müdürü Dr. M.İlker ÇİTİL başkanlığında Afşin Devlet Hastanesinde toplandı. Açılış konuşmasının ardından Afşin Devlet Hastanesi Başhekimi Dr.Alper KOÇBIYIK tarafından hastane tanıtımı ve Sağlık Hizmetleri hakkında bir slayt gösterisi yapıldı. Daha sonra gündeme geçilerek, Acil ve Aft.Sağ. Hzm. Şb. Müd. Dr. Sinan YALÇIN tarafından, Acil Sağlık Hizmetlerinin uygulanışı ve mevcut durumu hakkında bir slayt gösterisi sunuldu.

1.    19 Aralık 2011 tarihli  Tedavi Hizmetleri Genel Müdürlüğünün yazısın da  “uygun olmayan hasta sevklerinin engellenmesi için her hastane kendi bünyesinde “Sevk Denetleme ve Kontrol Birimi” kuracak ve belli aralıklarla (ihtiyaca göre haftada - 15 günde veya ayda bir) toplanarak sevkleri değerlendirecek, endikasyon harici gereksiz sevk yapan hekimler uyarılacaktır. Gereksiz sevklere müsamaha gösteren hastane başhekimleri sorumlu olacaktır hükmünce hastanelerin Sevk Denetleme ve Kontrol Birimini oluşturmaları ve aktif hale getirmelerine,

2.    Hastane otomasyon sistemi ile Sağlık Bakanlığı 112 Bilgi Sistemi(ARMAKOM) arasında gerekli entegre işleminin yapılarak, dijital ortamda hastane yatak sayılarının sürekli güncel ve doğru tutulmasına,

3.    Bir sonraki ASKOM Toplantısının 10/10/2012 tarihinde Göksun Devlet Hastanesinde yapılmasına,

Bugüne kadar ASKOM toplantılarında alınmış bulunan kararların hükmü, başka bir toplantıda  aksi yönde bir karar alınmadıkça devam etmesine karar verilmiştir.

 

Bu toplantıda alınan kararların ilgili personellere tebliği ve uygulamadaki takibi, İlgili kurumun başhekimi ve toplantıya katılan üyelerinin sorumluluğundadır. Toplantıya katılmayan üyeler kararları kabul etmiş sayılır ve kararları uygulamakla yükümlüdür.

 

İş Bu Komisyon Kararları 2 Sayfa ve 3 Maddeden ibarettir.

 

Toplantı sonrasında Afşin Devlet Hastanesi Başhekimi Dr.Alper KOÇBIYIK tarafından Askom komisyon üyelerine hastane servis ve poliklinikleri gezdirilerek halen yapımı devam eden Devlet Hastanesi ek binası hakkında bilgiler verildi. Ayrıca üyelere, Afşin Kaymakamı Faik ARICAN ve Ticaret Ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Sıtkı CAN’IN da katıldığı küçük bir Eshab-ı Kehf  turu düzenlendi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.