1. Haberler

  2. AB FONLARI ADANA’DA
AB FONLARI ADANA’DA

AB FONLARI ADANA’DA

·Ülkemizin AB katılım öncesi fonlarını daha etkin kullanmasına katkıda bulunmak üzere Kalkınma Bakanlığı tarafından organize edilen bölgesel seminerler devam ediyor.

A+A-

·        Türkiye’nin çeşitli illerinde 8 Mayıs – 20 Haziran 2013 tarihleri arasında düzenlenmekte olan  ‘Ekonomik ve Sosyal Uyum Alanındaki AB Fonları’ konulu seminerlerin ikincisi 13 Mayıs 2013 tarihinde Adana Sürmeli Oteli’nde  gerçekleştirilecek.

·        Adana’da gerçekleşecek seminere, Çukurova Kalkınma Ajansı’nın yanısıra Doğu Akdeniz ve İpekyolu Kalkınma Ajanslarının işbirliğiyle Mersin, Kahramanmaraş, Hatay, Osmaniye, Gaziantep ve Kilis illerinden de katılımcılar bekleniyor.

Avrupa Birliği’nin (AB) aday ülkelere sağladığı IPA olarak da bilinen Katılım Öncesi Mali Yardım Aracı’nı tanıtmak ve ekonomik ve sosyal uyum alanında ülkemize sağlanan AB fonlarının daha etkin kullanılmasına katkıda bulunmak üzere Kalkınma Bakanlığı tarafından organize edilen bölgesel seminerler başlıyor. Türkiye’nin 9 farklı şehrinde düzenlenecek olan seminerler, AB ve Türkiye tarafından ortak finanse edilen ve Kalkınma Bakanlığı’nın yürüttüğü ‘Ekonomik ve Sosyal Uyum Politikasında Kapasitenin Geliştirilmesi Projesi’ kapsamında gerçekleştirilecek.

26 kalkınma ajansıyla işbirliği içinde düzenlenecek seminerlerde, mevcut Katılım Öncesi Mali Yardım Aracı (IPA) kapsamındaki fon uygulamalarının yanı sıra 2014-2020 (IPA II) döneminde ülkemize tahsis edilecek AB fonlarının kullanımına yönelik hazırlıklar konusunda da bilgilendirme yapılacak.

Seminerlerde, Kalkınma Bakanlığı ve Avrupa Birliği Bakanlığı’nın yanı sıra, IPA kapsamında  Program Otoritesi olarak görev yapmakta olan Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı yetkilileri tarafından sunumlar yapılacak.

Sunumlarda, Kalkınma Bakanlığı, ülkemizin AB’ye Ekonomik ve Sosyal Uyumunu, Avrupa Birliği Bakanlığı, Türkiye-AB Mali İşbirliği ve IPA’yı anlatırken; Bölgesel Rekabet Edebilirlik, Çevre, Ulaştırma ve İnsan Kaynaklarının Geliştirilmesi Operasyonel Programlarına ilişkin bilgi ise  Program Otoritesi Bakanlıklar tarafından  verilecek.

Seminer, Adana’nın yanısıra Mersin, Kahramanmaraş, Hatay, Osmaniye, Gaziantep ve Kilis illerinden de temsilcilerin katılımı ile 13 Mayıs 2013 tarihinde Saat 13:30’da Adana Sürmeli Oteli’nde gerçekleşecek. 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.