1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. 650 Öğrenci Emyo'yu Tercih Etti
650 Öğrenci Emyo'yu Tercih Etti

650 Öğrenci Emyo'yu Tercih Etti

650 ÖĞRENCİ EMYO’YU TERCİH ETTİ- EMYO MÜDÜRÜ DOÇ. DR. BİNİCİ, OKUL OLARAK ÖNEMLİ TOPLUMSAL GÖREVLER İFA ETİKLERİNİ BELİRTEREK BU DURUMUN TERCİHTE ETKİLİ OLDUĞUNU SÖYLEDİ

A+A-

  Elbistan Meslek Yüksek Okulu (EMYO) Müdürü Doç. Dr. Hanifi Binici, bu yıl 650 öğrencinin EMYO’yu tercih ettiğini bildirdi. Doç. Dr. Binici, öğrencilerin okullarını tercih nedenleri arasında, mezunların istihdamındaki kolaylık, kaliteli eğitim imkanları, ciddi eğitim ve öğretim ortamı, fiziki altyapı, akademik yetkinlik, üniversite-sanayi işbirliği, kolay barınma ve güvenli ortamın yer aldığını söyledi. 
Elbistan Meslek Yüksekokulu’nun son yıllarda önemli gelişmeler kaydettiğini ifade eden Binici, özellikle halkla bütünleşmeyi ve toplumsal katkıyı ön plana alan EMYO, dönem içerisinde birçok akademik ve AR-GE çalışmaları yaptığına dikkat çekti. Konusunda uzman olan kişileri okula davet ederek birçok konferans düzenlediklerini, deprem, enerji, sağlık, güvenlik gibi konularda hem öğrencileri hem de halkı bilgilendirdiklerini anlatan Binici, "AR-GE çalışmaları çerçevesinde kapari, çimentosuz beton, atık santral küllerinin değerlendirilmesi, gidyanın organik tarımda kullanılarak karpuz ve domates yetiştiriciliği gibi konularda önemli gelişimler kaydetmiştir. Ayrıca halkımızın yaban kirazı veya mahlep dediği meyvenin tıbbi birçok yararı hala araştırılmaktadır" dedi. 
EMYO’nun kısa süre içerisinde önemli toplumsal katkılar sunduğunu ve sunmaya da devam ettiğini anlatan Binici, şöyle devam etti:
“EMYO’ya alınan yeni cihazlarla cüzi bir fiyat karşılığında halkımızın yaşadığı yapı stoğunun deprem sırasında dayanım durumu test edilmekte ve rapor verilmektedir. Araç emisyonu, sızdırmazlık ve araç arıza tespitleri son teknolojik cihazlarla okulda yapılmaktadır. EMYO’da kısa zaman diliminde merkezi bütçeden alınan imkânlarla okul onarımı, toplantı salonu, kütüphane, internet salonu, kantin ve peyzaj düzenlemeleri yapılarak çağdaş bir kampüs ortamı sağlanmaktadır. Ayrıca üniversite-sanayi işbirliği çerçevesinde hem makine laboratuvarına 50 bin TL değerinde bağış şeklinde cihazlar alınmış hem de birçok PLC, motor ve temrinlik temin edilmiştir. Geçen kısa süre içerisinde okula yeni 9 öğretim görevlisi alınmış ve bu hocalarla kadro daha da güçlendirilmiştir.”
EMYO’nun tercih edilen bir okul haline geldiğini ifade eden Binici, bu yıl 650 öğrencinin tercihini EMYO’dan yana kullandığını kaydetti.
Binici, “Bu sene okulun neredeyse boş kontenjanı bulunmamaktadır. 650 civarında öğrenci okulumuzu tercih etmiş durumdadır. Bu ilginin birçok nedeni olabilir. Bunlardan en temel olanlar, mezunların istihdamındaki kolaylık, kaliteli eğitim imkanları, ciddi eğitim ve öğretim ortamı, fiziki altyapı, akademik yetkinlik, üniversite-sanayi işbirliği, kolay barınma ve güvenli ortam sayılabilir. Yeni açılan inşaat programına normal ve ikinci öğretime öğrenci alınmıştır. Yeni açılan laborant ve veterinerlik bölümüne ek kontenjanla öğrenci kabul edilecektir. Ülkemizde değişik üniversitelerde bulunan bu bölüme olan ilgi çok yüksek boyutta olduğundan, tüm kontenjanlar dolmuştur. Bu ilginin temelinde mezunların kolay istihdam edilmeleri söylenebilir. EMYO olarak bizde söz konusu bölüme ilginin yüksek olacağını ummaktayız” dedi. (KAHRAMANMARAŞ İHA)

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.