1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. YERYÜZÜNE HAYAT KATIYORUZ
YERYÜZÜNE HAYAT KATIYORUZ

YERYÜZÜNE HAYAT KATIYORUZ

Yer altı suyu rezervini, su bütçesini belirlemek amacı ile havza bazında hidrojeolojik etütler yaparak sahip olduğumuz yer altı su kaynaklarını ekolojik dengeye zarar vermeden yeryüzüne çıkarıyor böylece yeryüzüne hayat katıyoruz.

A+A-

 Ayça Jeoloji Sondaj Mühendislik Madencilik İnş. San. Tic. Ltd. Şti. 2008 yılında müteşebbis iki jeoloji mühendis tarafından Kahramanmaraş’ta kuruldu. Jeoloji Yüksek Mühendisi Aynur Kırdan ve Jeoloji Mühendisi İbrahim Çağlar tarafından kurulan, Ayça Jeoloji, Şirket ortağı’ Jeoloji Yüksek Mühendisi Aynur Kırdan yapmış olduğu açıklamada; “Uzman kadro ve ileri teknoloji desteği ile tüm brançlarda özenli, güvenli ve yüksek standartlı hizmet anlayışıyla, atılımlarımıza devam ederek ilerlemekteyiz. Teknoloji, personel ve hizmet anlayışı konularında yaptığımız atılımlar bizi sektörün öncü kuruluşlarından biri haline getirdi fakat Ayça Jeoloji, şu anda bulunduğu konumunu yeterli görmeyerek teknik karosunu, teknolojik alt yapısını, makine parkurunu ve hizmet kalitesini her geçen gün geliştirmeye devam etmektedir”.

Kırdan “Ayça Jeoloji; uzman mühendisleri ve personelleriyle birlikte Barajlarda, Tünellerde ve vb. diğer mühendislik yapılarında, Denge ve havalandırma bacası, Enjeksiyon ve yüzey tünel enjeksiyonları, Ankraj, Shot Grid, jet-Grout, Fore kazık, Mini kazık, Zemin etüdü, Jeolojik ve Jeoteknik etüt, gibi Jeoteknik konularda hizmet vermekteyiz. Ayrıca Hidrojeolojik etüt, Kuyu ruhsatı, Su sondajı, Su arama (Rezistivite), ÇED Raporları, Yol etütleri, Delme-Patlatma, Maden arama, Maden sondajları, açma, Heyelan etüdleri, Malzeme etüdleri, gibi alanlarda faaliyetine danışmanlık hizmetlerini vererek devam etmektedir.”

“Yapılan işlere mukabil, Yer altı suyu rezervini, su bütçesini belirlemek amacı ile havza bazında hidrojeolojik etütler yaparak sahip olduğumuz yer altı su kaynaklarını, ekolojik dengeye zarar vermeden yeryüzüne çıkarıyor böylece yeryüzüne hayat katıyoruz. Sahip olduğumuz yer altı su kaynaklarını en ekonomik şekilde değerlendirmeyi amaçlar. Ayça Jeoloji gelişen teknolojiyi takip ederek konusunda uzman mühendis kadrosuyla yer altı suyu ile ilgili projeleri hayata geçirmektedir..

Firmamız tarafından gerçekleştirilen derin su sondaj kuyularının her aşamasında gerekli müşavirlik hizmetleri sunulmakta (DSİ' den onaylı YAS Arama ve Kullanma Belgeleri), projenin tüm sorumlulukları Ayça Jeoloji tarafından alınmaktadır.

Firmamız bunların yanı sıra kaya ve zemin mühendisliği uygulamalarında günümüzün ekonomik ve teknolojik koşullarına uygun olarak projenin tasarımından gerçekleşmesine kadar tüm aşamalarda bilgi ve tecrübesi ile gerekli çözümleri sunmaktadır. Özellikle jeolojik ve jeofizik etüt çalışmaları, yer altı hidrolik yapıları, yer altı suyu aramaları, temel ve zemin araştırılmaları gibi konulara ilişkin mühendislik projelerinde ve bu alanlarda karşılaşılan problemlerin çözülmesinde de faaliyet göstermekteyiz. ”Dedi.

Ayça Jeoloji, Şirket ortağı’ Jeoloji Mühendisi İbrahim Çağlar yaptığı açıklamada: “Firma olarak ihale usulü yaptığımız işlerde en önemli olan kısım teknik kadronuzdur, İhale şartlarında %40 bölümünü teknik personel puanlama kırı teri oluşturmaktadır. Ayça Jeoloji olarak 15 kişilik alanında uzman teknik Mimar ve Mühendis kadrosu mevcut fakat bu kadrolarımız dönemsel olarak otuz ile ikiyiz kişi arasında değişiklik göstererek istihdama ciddi katkılar sağlamaktadır”. Dedi

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.