1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Yerli kaliteyi milli kaliteye dönüştürüyorlar
Yerli kaliteyi milli kaliteye dönüştürüyorlar

Yerli kaliteyi milli kaliteye dönüştürüyorlar

Kahramanmaraş’a toptan gıda sektöründe büyük katkılar sağlayan Erdoğan Kardeşler Gıda LTD.ŞTİ. pazarlama ve dağıtım alanında büyük rol üstleniyor.

A+A-

Bölge halkına istihdam alanı oluşturan Erdoğan Kardeşler Gıda, ekonomi anlamında da Kahramanmaraş’a canlılık kazandırıyor.

Kahramanmaraş’ta ulusal mağazaların küçük esnafları zor durumda bıraktığını belirten Erdoğan Kardeşler Gıda Ortaklarından İsmail Erdoğan gazetemize özel açıklamalarda bulundu. Hükümetin ulusal marketlere destek verirken yerel esnafın yalnız bırakıldığının altını çizen İsmail Erdoğan küçük ve orta ölçekli esnafa acil olarak destek sağlanması gerektiğini ve bununda esnaf odaları aracılığı ile yapılması gerektiğini vurguladı. Erdoğan, Bakkal ve küçük marketlere modernizasyon anlamında destekler sağlanabileceği bu esnafların ulusal mağazalarla rekabet edecek hale getirilmesi gerektiğini belirtti.

yerli-kaliteyi-milli-kaliteye-donusturuyorlar1.jpg

Erdoğan Kardeşler Gıda hakkında bilgiler aktaran İsmail Erdoğan açıklamasında; “Kahramanmaraş ve ilçelerine hizmet verdiğimiz distribütörlüklerimiz var, bunların başında kendi markamız Öğün Bulgur ve Bakliyat geliyor. Aynı zamanda Çaykur, sunar yağ, öncü salçaları, Kavaklıdere sirke, oba makarna, Okyay gıda gibi birçok firmanın bayiliğini yapmaktayız. Öğün markası ile bulgur üretimi yapmaktayız, ayrıca bölgemizde çıkan ürünlerden nohut ve patlatmalık mısır toplayıp işlemesini ve tüm bakliyat çeşitlerinin paketlemesini yapmaktayız. Bölgemizin kaliteli buğdaylarını, mısırlarını, nohutlarını işleyip ekonomiye kazandırıyoruz. Yaklaşık 20 ile öğün markası ile bulgur gönderiyoruz. Tarladan alıp işleyip tüketicimiz ile buluşturuyoruz. Bölgemiz insanına istihdam anlamında bir miktar katkı sağlıyoruz” dedi.

yerli-kaliteyi-milli-kaliteye-donusturuyorlar2.jpg

“TİCARET SANAYİ ODAMIZA BÜYÜK İŞ DÜŞÜYOR”

En büyük desteğe yerel firmaların ihtiyacı olduğunu belirten İsmail Erdoğan; “İl genelimizin en büyük sorunlarından bir tanesi ulusal marketlerin yerel esnaflarımızı bitirmeye yaklaşmasıdır. Hükümetimiz ulusal marketlere destek verirken yerel esnafları unutuyor. Ama en büyük desteğe ihtiyacı olan yerel esnaflarımız. Bu konuda sivil toplum kuruluşlarımız esnaf odamız ve Ticaret Odamıza büyük iş düşüyor. Küçük esnaflarımıza öncülük edilmesi lazım. İlimizde çok büyük sanayi kuruluşları var ve bu kuruluşlar tedarik anlamında dışarı esnaflarını tercih ediyorlar. Bu çok yanlış bir durum. Tedariklerin Kahramanmaraş esnaflarından yapılması lazım. Kahramanmaraş’ın önde gelen firmalarının memleketine sahip çıkması lazım. Örneğin Ramazan ayında çalışanlarına erzak alacak olan en büyük sanayi kuruluşlarımızdan olan bir firma burada fiyat araştırması yapıyor ancak Gaziantep’te bulunan ulusal bir mağazadan alıyor. Tercihini Gaziantep’te bulunan bu mağazadan yana kullanıyor. Bu tür işler şehrimizin ekonomisine eksi değer katıyor. Esnaflarımızın da memleketimizde üretim yapan yerel firmalara sahip çıkması lazım. Milliyetçi olmamız lazım” vurgusunu yaptı.

yerli-kaliteyi-milli-kaliteye-donusturuyorlar4.jpg

Ticarete atıldıkları günden bu yana İslami değerlerin dışına çıkmadıklarının altını çizen İsmail Erdoğan; “Biz alım satımda her zaman dürüstlüğe önem verdik. İslami değerlerimiz ne gerektiriyorsa ticaretimizde bunları uyguladık. Müşterilerimizin taleplerine göre hareket ettik. Esnaflarımızın isteklerine göre hareket edip onlara fayda sağladık. Bu nedenle de sürekli gelişme kaydettik” sözlerine dikkat çekti.

İsmail Erdoğan açıklamasına şu şekilde devam etti; “Hal bölgesi trafik anlamında çok sıkıştı. Artık buranın genişletilmesi lazım. Bu bölge artık büyük bir ticaret merkezi oldu. Gece güvenlik konusunda sıkıntılar yaşanıyor. Kendi imkanlarımızla bekçi tutuyoruz. Oda yetersiz kalıyor. Emniyet iş birliği ile burada güvenlik ekiplerinin yer alması lazım. Ticaret Sanayi Odamızın buradaki esnaflar ile özel ilgilenmesi gerekiyor. Sektörlere göre ziyaretler yapıp istişarelerde bulunmaları gerekiyor.

Ayrıca ticaret borsamız sadece tescil bürosu gibi çalışmakta, borsaların asıl görevleri çiftçilerin ürettikleri ürünleri rahatça ve değerinde alıcısına ulaştırmasını sağlamaktır, bu konuda ticaret borsamızın da kendisini geliştirmesi lazım” dedi.

Ulusal markaların Kahramanmaraş’ın küçük bir il olduğunu sandıklarını belirten Erdoğan, bu sebeple bayilik tercihlerinin Gaziantep’ten yana kullanıldığını dile getirdi. Erdoğan bu alanda Kahramanmaraş’ın her alanda tanıtıma ihtiyacı olduğunu vurguladı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.