1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. YAZ OKULU İSTEYEN KSÜ ÖĞRENCİLERİ OTURMA EYLEMİ YAPTI
YAZ OKULU İSTEYEN KSÜ ÖĞRENCİLERİ OTURMA EYLEMİ YAPTI

YAZ OKULU İSTEYEN KSÜ ÖĞRENCİLERİ OTURMA EYLEMİ YAPTI

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) son sınıf öğrencileri, yaz okulu uygulamasının kaldırılması nedeniyle mağdur olduklarını öne sürerek, rektörlük önünde oturma eylemi yaptı.

A+A-

KSÜ Avşar yerleşkesinde toplanan yaklaşık 20 kişilik öğrenci grubu, güvenlik önlemleri eşliğinde rektörlük önüne geldi. Burada toplanan grup adına basın açıklamasını okuyan Ümit Kara, KSÜ’de 1 Temmuz 2012 tarihi itibariyle yaz okulu uygulamasının kaldırılarak, bütünleme sisteminin getirildiğini söyledi. Yaz okulu açılan başka üniversitelerde ders alma olanaklarının da olmadığını ifade eden Kara, şunları kaydetti:
“Bu mağduriyetin giderilmesi için birçok girişimde bulunmamıza rağmen hiçbir sonuç alamamış durumdayız. Üniversitemizde 7 Ağustos 2003 tarihinde de yapılan yönetmelik değişikliğinde, o dönemde okuyan öğrencilerin hakları saklı tutulmuştur. Fakat geçen yıl değiştirilen yönetmelik kararında bizlerin hakkı saklı tutulmamıştır. Benzer durumda olan Sakarya Üniversitesi, Çukurova Üniversitesi ve örneklerini çoğaltabileceğimiz üniversitelerde mezun olma durumundaki öğrencilere yaz okulu hakkı tanınmıştır. Biz de KSÜ’nün mezun durumdaki öğrencileri olarak, yaz okulu hakkının tanınmasını veya yaz okulu açılan başka bir üniversiteden sorumlu olduğumuz dersi alma haklarının tanınarak mezun olma mağduriyetimizin giderilmesini istiyoruz. Üniversitemizin senato kurulunun bu sorunumuza sağduyu ile yaklaşarak en kısa zamanda çözüm getireceğine inanıyoruz.”
Açıklamanın ardından 3 öğrenci, KSÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Fatih Karaaslan ile görüştü. Öğrenciler, KSÜ Öğrenci Konseyi üyelerinin de destek verdiği açıklamanın ardından sessiz bir şekilde dağıldı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.