1. HABERLER

  2. VALİ GÜVENÇER HIZLI TREN MÜJDESİNİ VERDİ
VALİ GÜVENÇER HIZLI TREN MÜJDESİNİ VERDİ

VALİ GÜVENÇER HIZLI TREN MÜJDESİNİ VERDİ

Kahramanmaraş Valisi Mustafa Hakan Güvençer, “Kahramanmaraş Sanayi alanında önemli bir merkez olma yolunda ilerlemektedir. Bu kapsamda yeni organize sanayi bölgelerinin biran önce hayata geçmesi için çalışmalarımız 2015 yılında devam edecektir. Ulaştırma

A+A-

 Kahramanmaraş Valisi Mustafa Hakan Güvençer, “Kahramanmaraş Sanayi alanında önemli bir merkez olma yolunda ilerlemektedir. Bu kapsamda yeni organize sanayi bölgelerinin biran önce hayata geçmesi için çalışmalarımız 2015 yılında devam edecektir. Ulaştırma alanında; Karayolları yatırımlarının hızlandırılarak ilçe yollarımızın standartlarının yükseltilmesi, hızlı tren projesinin hayata geçmesi ve mevcut havalimanının genişletilmesi çalışmalarımız sürecektir” dedi.

Kahramanmaraş’ta 2014 yılı nasıl geçti?

2014 yılında Büyükşehir statüsüne yükselen Kahramanmaraş için 2014 yılı oldukça hareketli bir yıl olmuştur. Büyükşehirle birlikte Kurumsallaşma alanında yoğun çalışmalar yürütülürken,  yatırımlar açısından değerlendirdiğimizde de başta ulaştırma, tarım, eğitim ve enerji olmak üzere tüm sektörlerde İlimizde önemli yatırımlar yapılmıştır. 2014 yılında merkezi bütçeden 358 proje üzerinde çalışılmıştır. 

İlimiz için büyük önem arz eden Kahramanmaraş-Göksun-Kayseri yolunda önemli mesafe kat edilmiştir. Eğitim alanında derslik başına düşen öğrenci sayısını 30’a düşürmek amacıyla yeni derslik yapım çalışmaları yürütülmüştür. Bunda önemli katkısı olan hayırseverlerimize teşekkür etmek istiyorum.

2015 yılından beklentileriniz nelerdir? 

Kahramanmaraş iklimi, gelişme dinamikleri, tarihi, doğal ve kültürel zenginlikleri ile Ülkemizin cazibe merkezi konumunda önemli İllerinden biridir. 

Sosyal ve ekonomik yönüyle gelişen,  doğal ve kültürel değerlerini koruyan ve geliştiren, ilçeleri ile entegre bir yapıda büyüyen bir Büyükşehir olma yolunda tüm kamu ve özel kurum ve kuruluşlarımıza büyük görevler düşmektedir. Bu görev ve sorumluluk bilinci ile başlattığımız İlimizin öncelik ve ihtiyaçları çalışması doğrultusunda Kahramanmaraş’ı Ülkemizin yaşanabilir iller arasında üst sıralara taşımak amacıyla 2015 yılında çalışmalarımız artarak sürecektir.  

Kahramanmaraş Sanayi alanında önemli bir merkez olma yolunda ilerlemektedir. Bu kapsamda yeni organize sanayi bölgelerinin biran önce hayata geçmesi için çalışmalarımız 2015 yılında devam edecektir. Ulaştırma alanında; Karayolları yatırımlarının hızlandırılarak ilçe yollarımızın standartlarının yükseltilmesi, hızlı tren projesinin hayata geçmesi ve mevcut havalimanının genişletilmesi çalışmalarımız sürecektir.  İlimizin merkezi bütçe dışındaki ulusal ve uluslararası kaynaklardan fon alabilmesi amacıyla proje çalışmalarımız yoğunlaşacaktır. Hayırseverlerimizin de katkılarını alarak eğitim alanında yeni derslikler yapılması önceliklerimiz olacaktır. Doğal ve kültürel değerlerimizi turizme kazandırmak amacıyla çalışmalar yürütülecektir.

Hayata pozitif yaklaşmak ve sorumluluk bilinci ile çalışmak temel ilkelerimiz olduğu takdirde çok başarılı işlere imza atacağımıza inanıyorum.

Gazeteniz aracılığı ile 2015 yılının dünyada barış ve huzurun hakim olduğu, insanlığın sosyal refahının arttığı ve hepimiz için sağlıklı bir yıl olmasını diliyor, bu imkanı verdiğiniz için teşekkür ediyorum. 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.