1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. ÜCRETSİZ KİTAPLAR SIRALARDA OLACAK
ÜCRETSİZ KİTAPLAR SIRALARDA OLACAK

ÜCRETSİZ KİTAPLAR SIRALARDA OLACAK

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından her yıl öğrencilere dağıtılan ücretsiz ders kitapları Elbistan Endüstri Meslek Lisesi Spor Salonu’na konulurken, burada yapılacak tasnifin ardından okullara dağıtılacak, oradan da öğrencilerin sıralarına konulacak.

A+A-

    Elbistan Milli Eğitim Şube Müdürü Faik Türk, Elbistan Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Spor Salonunda stoklanan ve Milli Bakanlığı tarafından gönderilen ders kitaplarının dağıtım çalışmalarının başladığını söyledi. Türk, öğrencilerin ders kitaplarının okullar açılmadan sıralara bırakılacağını ve öğrencilerin okullarına geldiklerinde kitaplarını sıralarının üzerinde göreceğini söyledi.
2012-2013 eğitim öğretim döneminde Elbistan, Nurhak ve Ekinözü ilçelerinde ilköğretim ve ortaöğretimde eğitim görecek olan yaklaşık 40 bin öğrenciye ücretsiz olarak dağıtılacak olan ders kitapları, sınıf sınıf tasnif edilirken, 9 Eylül’de okula başlayacak olan birinci sınıf öğrencilerinin kitapları ise teslim edilmeye başlandı.
Elbistan Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Spor Salonunda stoklanan 468 bin 424 adet kitabın tasnif işlemleri sürerken, Elbistan’daki okullara 406 bin 269, Ekinözü’ndeki okullara 33 bin 479, Nurhak’taki okullara ise 28 bin 676 adet kitap dağıtılacak.
Elbistan Milli Eğitim Şube Müdürü Faik Türk, Milli Eğitim Bakanlığı'nın öğrencilere ücretsiz ders kitabı dağıttığını ve 3 ilçenin tüm kitaplarının Elbistan'da tasnif edilerek dağıtıldığını ifade etti.
Kitapların tasnifi için görevlilerin çalışma yaptığını belirten Faik Türk, “İlçemizden yapılan kitap dağıtımı kapsamında Elbistan, Ekinözü ve Nurhak ilçelerimiz var. Bu 3 ilçede eğitim gören yaklaşık 40 bin öğrenciye 468 bin 424 adet ders kitabı okullar açılmadan teslim edeceğiz” dedi.
Elbistan'da 406 bin 269 adet, Nurhak'ta 28 bin 676 ve Ekinözü'nde 33 bin 479 olmak üzere toplam 468 bin 424 adet kitap, 19 Eylül'de çalacak ders zili öncesi sıralarda yerini almış olacak.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.