1. HABERLER

  2. TÜRKİYE’NİN EN BAŞARILI 500 ŞİRKETİNDEN 9'U KAHRAMANMARAŞ’TAN
TÜRKİYE’NİN EN BAŞARILI 500 ŞİRKETİNDEN 9'U KAHRAMANMARAŞ’TAN

TÜRKİYE’NİN EN BAŞARILI 500 ŞİRKETİNDEN 9'U KAHRAMANMARAŞ’TAN

KMTSO YÖNETİM KURULU BAŞKANI KEMAL KARAKÜÇÜK:“KAHRAMANMARAŞ BÜYÜMEYE DEVAM EDİYOR”

A+A-

    Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası (KMTSO) Başkanı Kemal Karaküçük, Türkiye’nin önemli üretim merkezleri arasında bulunan Kahramanmaraş’ın büyümeye devam ettiğini söyledi. 
Bugün itibariyle 2 milyar doları geçen dış ticaret hacmini yakaladıklarını ifade eden Karaküçük, “5 milyar dolar sanayi üretimi, 4 milyar dolar kredi hacmi, 5 milyar dolar reel sektör yatırımıyla gözleri üzerine çeviren Kahramanmaraş, İstanbul Sanayi Odası’nın her yıl yayınladığı Türkiye'nin 500 büyük sanayi kuruluşu araştırmasında 9 şirket ile temsil edildi” dedi.
Kahramanmaraş’tan Türkiye’nin en büyük 500 şirket listesine girme başarısını gösteren şirket sayısının 2014’de 9’a yükseldiğini kaydeden KMTSO Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Karaküçük, “Kahramanmaraş’ta sanayileşme hamlelerine devam ediyor. Türkiye’nin önemli sanayi merkezleri arasına girerek ülke ekonomisine ve sosyal kalkınmasına katkı sağlanıyor. Kahramanmaraş son yıllarda yaptığı yatırım atağı ile ülkemizin önemli üretim merkezlerinden birisi olmuş ve ciddi bir büyüme eğilimi yakalamıştır. Son dönemde yapılan yatırımlarla Türkiye’nin en gelişmiş ilk on şehri arasına girme hedefine kilitlenmiştir. Listede yer alan şirketlerimize bu hedefe ulaşma yolunda gösterdikleri çaba dolayısıyla teşekkür ediyor ve patronundan işçisine emeği geçenleri tebrik ediyorum. Rekabet gücümüzü ve zenginleşmeyi ancak büyük şirketlerin sayısını artırarak sağlayabiliriz. Büyük şirketler arttıkça istihdam ve ihracatımız da aynı oranda yükselecektir. Kahramanmaraş, bundan sonraki dönemde yeni hedefleri ve yeni organize sanayi bölgeleriyle, iş geliştirme merkezleri, güçlü eğitim kurumları, teknokenti, tekmeri, lojistik merkezi ile üretim alanında katma değeri yüksek ürünlerin ve bunların ihracatının merkezi olmaya adaydır” dedi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.