1. HABERLER

  2. TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİNDE 6. DÖNEM
TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİNDE 6. DÖNEM

TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİNDE 6. DÖNEM

Kahramanmaraş Belediyesi ile Hizmet-İş Sendikası arasında 6. Dönem toplu iş sözleşmesi imzalandı.

A+A-

Kahramanmaraş Belediyesi bünyesinde çalışmakta olan 330 işçiyi kapsayan Toplu İş Sözleşmesi imza törenine Belediye Başkanı Mustafa Poyraz, Başkan Yardımcıları Cevdet Kabakcı, Mustafa Uzunlar, Hizmet-iş Sendikası Teşkilatlandırma Genel Sekreteri Zekeriya Koca, Hizmet-İş Sendikası Şube Başkanı Ömer Çınar ile belediye birim müdürleri, çalışanlar ve basın mensupları katıldı.

Belediye Meclis Salonu’nda yapılan imza töreninde açılış konuşmasını yapmak üzere kürsüye gelen Hizmet-İş Sendikası Şube Başkanı Ömer Çınar, 2011-2012 sözleşme sezonunun bittiğini ifade ederek bu sözleşmeyi yenilemek adına bir araya geldiklerini söyledi.

Çınar aynı zamanda sözleşme maddelerinde yer alan zam artışlarını da ifade ederek tek tek rakamsal değerleri açıkladı.

Daha sonra kürsüye gelen Hizmet-iş Sendikası Teşkilatlandırma Genel Sekreteri Zekeriya Koca ise Kahramanmaraş’ın sürekli ilkleri gerçekleştiren bir şehir olduğuna işaret ederek: “Nasıl ki Maraş şehri Milli Mücadelede ilki gerçekleştirip ilk kurşunu atarak İstiklal Madalyası ve kahramanlık payesi ile ödüllendirilmişse, Hizmet-İş Sendikası olarak ta ilk toplu sözleşme imzaladığımız il Kahramanmaraş olmuştur. Burada Sayın Başkanımızdan bir ilki daha gerçekleştirmesini istirham ediyoruz. Taşeron işçilerin Belediye şirketi bünyesinde işe alınarak sendikalaşma adına bir adım atmasını istirham ediyoruz. Bu sözleşme de emeği geçenleri kutlarken, işçilerimize yüzde 11.5’lik bir artış yapılmış ve sosyal hakları da içine eklediğiniz zaman yüzde 15’lik bir dilime tekabül etmektedir. Bu sözleşmenin işçilerimize, Kahramanmaraş Belediyesi’ne hayırlar getirmesini temenni ediyorum” diye konuştu.

Son olarak söz alan Kahramanmaraş Belediye Başkanı Mustafa Poyraz ise, Kahramanmaraş Belediyesi’nin bugünkü geldiği noktanın çok önemli olduğuna işaret ederek: “Şöyle bir gerilere gitmenizi ve yaşadığınız o sıkıntılı günlerinizi düşünmenizi istiyorum. 3-4 ikramiye birikmiş o zamanlardan bugün bu noktalara geldik. Ben her zaman şunu söyledim. Elimizdeki gelirlerden önce işçinin ve memurun maaşlarını verin sonra da kalanları ile borcumuzu ödeyelim dedim. Hiçbir zaan sizleri mağdur etmemeye çalıştık. Bu 6. Dönem olacak. Hiçbirinizin içeride alacağı kaldığını da sanmıyorum. Sizler perişan olursanız, bizler de perişanız demektir. Bizler gidiciyiz ama sizler kalıcısınız. Belediye hepimizin. Bu şehir hepimizin. Ben hiçbir zaman şu memurmuş,bu işçiymiş diye bakmam. Benim baktığım tek nokta insan olmanızdır. Sizlerden istirhamım aldığınızı kuruşuna kadar hakkını vermenizdir.  Aldığınız maaşları helal ettirmenizdir. Benim için önemli olan budur. Biz çalıştığımız arkadaşlarımıza her zaman sahip çıkarız. Sahip çıkmaya da devam edeceğiz” diye konuştu.

Konuşmaların ardından Toplu iş Sözleşmesi imzalandı. İmza töreninin ardından Hizmet-iş Sendikası Teşkilatlandırma Genel Sekreteri Zekeriya Koca,  Belediye Başkanı Mustafa Poyraz’a plaket takdim etti ve topluca fotoğraf çektirildi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.