1. HABERLER

  2. TKDK DESTEKLEDİ ANDIRINLI ÇİFTÇİLER TRAKTÖR SAHİBİ OLDU
TKDK DESTEKLEDİ ANDIRINLI ÇİFTÇİLER TRAKTÖR SAHİBİ OLDU

TKDK DESTEKLEDİ ANDIRINLI ÇİFTÇİLER TRAKTÖR SAHİBİ OLDU

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) IPARD Programı kapsamında desteklediği 7 traktörü 6 Martta Andırınlı çiftçilere teslim etti.

A+A-

 Tıbbi ve aromatik bitki yetiştiriciliği alanı ile ilgili olarak TKDK şu ana kadar Andırında yaklaşık toplam proje bedeli 1 milyon 278 bin TL değerinde 18 traktör ve ekipman alım projesini onayladı. Bu traktörlerin 11 tanesi 9. ve 10. Başvuru Çağrı Dönemi kapsamında çiftçilere teslim edildi. TKDK yakın zamanda yapacağı ödemelerle Andırın’da 18 traktör ve ekipmanı için yaklaşık 639 bin TL hibe vermiş olacak.

 Traktör Teslim Töreni Andırın İlçesi eski hükümet binası önünde yapıldı. Toplantıya Andırın Kaymakamı Alper Çiftçi, Andırın Belediye Başkanı Baki Tezcan, TKDK Kahramanmaraş İl Koordinatörü Dr. Ömer Süha USLU ve Andırın Ziraat Odası Başkanı Mehmet Sarıbüyükoğlu ve TKDK Personeli ile yatırımcılar katıldı.

 Andırın Kaymakamı Alper Çiftçi traktör teslim töreninde TKDK’nın Andırınlı çiftçilere %50 hibeli traktör desteği vermesinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, daha fazla Andırınlı çiftçinin bu ve benzeri desteklerden faydalanmasını arzu ettiklerini ifade etti.

 

 

 TKDK Kahramanmaraş İl Koordinatörü Dr. Ömer Süha Uslu ise TKDK olarak 10 başlıkta yatırımcılardan proje kabulüne devam edeceklerini ifade etti. Uslu “Bugüne kadar Kahramanmaraş’ta yatırımcılarımıza verdiğimiz hibe 20 Milyon TL’yi geçti. Hemen hemen hibe desteği verdiğimiz her alanda proje kabul ettik. Andırınlı yatırımcıların bu hibelerden daha fazla istifade etmesini istiyoruz. Hayvancılık, kırsal turizm, arıcılık, soğuk hava depoları ve mandıra konularında potansiyeli olan Andırın’dan daha fazla proje bekliyoruz. Her zaman Andırınlı yatırımcılarımızla birlikteyiz ve desteğimiz devam edecek” dedi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.