1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. TİCARET ODASI KENTİN DIŞA AÇILAN YÜZÜDÜR
TİCARET ODASI KENTİN DIŞA AÇILAN YÜZÜDÜR

TİCARET ODASI KENTİN DIŞA AÇILAN YÜZÜDÜR

KMTSO’da yapılan seçimle birlikte Meclis Üyeliğine seçilen TURSAB GAP Bölgesel Yürütme Kurulu Üyesi ve Zeytur Seyahat Acentesi yöneticisi Nesrin Kısakürek, KMTSO’nun yapmış olduğu yurtiçi ve yurt dışı fuar organizasyonlarıyla, eğitim, seminer ve toplantı

A+A-

  Zeytur Seyahat Acentesi yöneticisi Nesrin Kısakürek, Gap kültür turlarını bölgemizden başlatıp,  Kahramanmaraş’ta bir gece konaklama yapmalarını sağlayarak, Kahramanmaraş’ın turizm de bilinirliğini artırmak ve aynı zamanda ekonomik olarak şehre katkı sağlamak istediklerini belirtti.

NESRİN KISAKÜREK KİMDİR ?

1968 Kahramanmaraş doğumlu olan Kısakürek, İstanbul Üniversitesi Alman Filolojisi mezunu. Nesrin Kısakürek, üniversite sonrasında İstanbul’da 16 yıl boyunca farklı sektörlerde görev yaptıktan sonra 2003 yılında Kahramanmaraş’a dönerek turizm sektöründe faaliyet gösteren ZEYTUR TURİZM’e ortak olarak kendi işinde faaliyet göstermeye başladı. TURSAB Gap Byk Yönetim Kurulu ve Kadın Girişimciler Kurulu üyesi olan Kısakürek aynı zamanda KMTSO Meclis Üyeliğine seçilerek, Kahramanmaraş’a hizmet noktasında kararlı duruşuyla, başarılı bir işkadını olarak iş dünyasındaki yerini almış durumda.

KMTSO BAŞARILI İŞLERE İMZA ATACAK

TURSAB GAP Bölgesel Yürütme Kurulu Üyesi ve Zeytur Seyahat Acentesi yöneticisi Nesrin Kısakürek, MARAŞTAN Haber Merkezine yaptığı açıklamada, KMTSO’da sakin ve huzurlu bir ortamda, yüksek katılımlı bir seçim yaşandığına dikkat çekerek, yeni seçilen yönetimin başarılı çalışmalara imza atacağını düşündüğünü söyledi.

KMTSO’NUN KENTE KATKILARI

KMTSO’nun yapmış olduğu yurtiçi ve yurt dışı fuar organizasyonlarıyla, eğitim, seminer ve toplantılarla sanayi ve ticaretin gelişmesinde ve aynı zamanda Kahramanmaraş’ın sosyal gelişimin de büyük katkısı olduğunu dile getiren Kısakürek, Ticaret Odasının kentin dışa açılan yüzü olduğunu söyledi.

YENİ DÖNEM PROJELERİ

Çok verimli bir coğrafya da bulunan Kahramanmaraş’ın aynı zamanda zengin kültürel ve tarihi değerlere sahip bir şehir olduğunu belirten Kısakürek, ancak buna rağmen kendisini yeteri kadar tanıtamayan bir şehir olduğunu söyledi. Yeni dönem projeleri arasında Gap kültür turlarını bölgemizden başlatıp,  Kahramanmaraş’ta 1 gece konaklama yapmalarını sağlamayı hedeflediklerini dile getiren TURSAB GAP Bölgesel Yürütme Kurulu Üyesi ve Zeytur Seyahat Acentesi yöneticisi ve KMTSO Meclis Üyesi Nesrin Kısakürek, Kahramanmaraş’ın turizmde bilinirliğini artırmak ve aynı zamanda ekonomik olarak şehre katkı sağlamayı arzu ettiklerini kaydederek, bu konuda tur operatörleri ile görüşmelerin devam ettiğini belirtti. Son dönemde otel yatırımlarının artması, Germanica Antik Kent, Kapalı Çarşı ve Taşhan restorasyonu ve Müze yenilenmesi çalışmalarının Kahramanmaraş turizmi için umut verici gelişmeler olduğunu söyleyen Kısakürek; ‘’Ancak Kahramanmaraş'a gelen yerli ve yabancı turistlerin turizm açısından önemli olan tarihi, kültürel ve doğal değerleri tanıtmak ve hakkında bilgi elde etmelerini sağlayacak kokartlı profesyonel rehberlerimiz  yok. Bu konuda Turizm Bakanlığı tarafından bölgemizde kurs açılmasını sağlamaya çalışarak şehrimizi tanıtmaya katkı sağlamak ve istihdam yaratmak arzusundayız’’ şeklinde konuştu.

Kahramanmaraş’ın ilk IATA Acentesi ZEYTUR

KMTSO Meclis Üyesi Nesrin Kısakürek, yöneticiliğini yaptığı ZEYTUR Turizm ile ilgili olarak ise müşterileri için kaliteli hizmet anlayışıyla farklı seçenekler sunduklarını, sorunlara hızlı çözüm üretebilen güçlü bir yapılanmayı oluşturduklarını belirtti.

1996 yılında kurulan ZEYTUR’ un TÜRSAB belgesine sahip A Grubu Seyahat acentesi olduğunu dile getiren Nesrin Kısakürek, kaliteli hizmet ve koşulsuz müşteri memnuniyeti anlayışıyla, kuruluşundan bu yana bölgemizde turizmin öncüleri arasında yer alarak başarısını kanıtlayan bir firma olduklarını söyledi. Amaçlarının, müşteri ihtiyaç ve beklentilerini en iyi şekilde karşılayarak bir yandan müşteri memnuniyetini sağlarken, bir yandan da yenilikçi ve girişimci yaklaşım ile bölge turizmi ve ekonomisinin gelişmesine katkı sağlamak olduğunu ifade eden Kısakürek, turizm sektöründe birçok kurum, kuruluş ve şahıslarla gerçekleştirdikleri başarılı ve uyumlu işbirliği, güvenilir ve dinamik çalışma sistemi ile  müşteri memnuniyetini temel ilke olarak benimsediklerini hatırlattı. 

Kısakürek, ZEYTUR’ un Kahramanmaraş’ın ilk IATA acentesi olduğuna dikkat çektiği konuşmasında; ‘’ Yaz ve kış tatil sezonlarında; yurtiçi ve yurtdışı turları otel rezervasyonları ve turları, kültür turları, okul gezileri, yurtiçi ve yurtdışı uçak biletleri, vize işlemleri ve münferit iş gezileri, yurtdışı fuar organizasyonları paketlerine kadar birçok kurum ve kuruluşlara hizmet veriyoruz.’’ Dedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.