1. HABERLER

  2. TEMA, ELBİSTAN’DA FAALİYETLERİNE BAŞLADI
TEMA, ELBİSTAN’DA FAALİYETLERİNE BAŞLADI

TEMA, ELBİSTAN’DA FAALİYETLERİNE BAŞLADI

Türkiye Erozyonla Mücadele, Ağaçlandırma ve Doğal Varlıkları Koruma Vakfı (TEMA) Elbistan İlçe Temsilciliği görevine, Hüseyin Alp Aslan atandı.

A+A-

    TEMA Vakfı Elbistan Temsilcisi Hüseyin Alp Aslan, yaptığı açıklamada TEMA’nın, 500 bini aşkın gönüllüsü bulunduğunu ve amacının erozyonla mücadele, ağaçlandırma ve doğal varlıkları koruma olduğuna işaret etti.
Elbistan’da sürdürülebilir yaşamı korumak üzere mücadele edeceklerini vurgulayan ve herkesi TEMA gönüllüsü olmaya davet eden Aslan, “TEMA’nın en büyük gücü her zaman gönüllüleri olmuştur. Sahip olduğu doğal varlıkları ile Elbistan ’da sürdürülebilir yaşamı korumak üzere gönüllü ekibim ile birlikte var gücümüzle çalışacağız. Minik TEMA, Yavru TEMA ve Genç TEMA guruplarını oluşturacak olup ilçelerimizden isteyeceğimiz destekle ilçemizde gönüllü sayımızı artırıp ilçemize doğa ve çevre konusunda en üst düzeyde katkı sağlayacağız. Bunun için de her zaman daha çok gönüllüye ihtiyacımız var. Herkesi TEMA gönüllüsü olmaya ve destek vermeye çağırıyoruz” şeklinde konuştu.
Aslan, TEMA Vakfı Elbistan Gönüllüleri’nin ilçe genelinde yürütülen faaliyetlere destek olarak; doğal varlıkların ve çevre sağlığının korunması hakkında kamuoyunu bilinçlendirmek, erozyon, toprak örtüsü ve toprağın korunması yönünde kamuoyunu bilinçlendirecek etkinlikler düzenlemek, 5403 sayılı Toprak Koruma ve Arazi Kullanımı Kanunu çerçevesinde tarım alanlarının amaç dışı kullanımını engellemek olduğunu kaydetti.
Elbistan Temsilciliğinin önümüzdeki günlerde yapılanmasını tamamlayacağını hatırlatan TEMA Vakfı Elbistan Temsilcisi Hüseyin Alp Aslan, “TEMA Vakfı olarak diğer faaliyetlerimiz mera, otlak ve çayırların korunması ve verimliliklerinin arttırılması amaçlı çalışmalar yürütmek, yeni orman alanları oluşturmak, sınırlarında herhangi bir nedenle daralma olmasını engellemek ve doğal orman alanlarının korunmasına katkı vermektir. Su varlığının korunması ve tarımsal kuraklık, çoraklaşma ve çölleşmeyle mücadele etmek, halkımızın tüketim alışkanlıklarının değiştirilmesinde, su ve enerji tasarrufunun, geri dönüşümlü ürünlerin kullanılmasının teşvik edilmesinde önder rol oynamak, TEMA Vakfı’na yeni gönüllüler kazandırmak, bu amaçları gerçekleştirmek için ilçe gönüllüleri olarak Minik TEMA, Yavru TEMA, Genç TEMA Lise, Genç TEMA Üniversite ve Mezun TEMA örgütlerini oluşturmaktır” ifadelerini kullandı.
Aslan, çalışmalarında basın mensuplarının da desteğine ihtiyaç olduğunu, TEMA Vakfı Elbistan İlçe Temsilciliği ekibi kamuoyunu bilgilendirme ve bilinçlendirmede en önemli desteği ilçede görev yapan basın mensuplarından alacağına inandıklarını ve yapılan tüm faaliyetler düzenli olarak basınla paylaşılacağını da sözlerine ekledi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.