1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. SP DURUMUNDAN MEMNUN
SP DURUMUNDAN MEMNUN

SP DURUMUNDAN MEMNUN

Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak, 2011 seçimlerine oranla 30 Mart’ta oylarının yüzde 150 arttığını belirterek, Cumhurbaşkanlığı seçimleri öncesinde SP’nin ‘anahtar’ parti konumuna geldiğini söyledi.

A+A-

 Saadet Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Mustafa Kamalak, 30 Mart seçimlerinde oylarının yüzde 150 arttığını söyledi. Kamalak, seçim sonuçlarını parti olarak değerlendireceklerini ifade ederek, Cumhurbaşkanlığı seçimleri öncesinde partinin ‘Anahtar’ parti konumuna geldiğini dile getirdi.

Genel Başkan Yardımcıları Mehmet Karaman, Birol Aydın, Hasan Bitmez ve Gençlik Kolları Genel Başkanı Fatih Aydın ile birlikte basın mensuplarının karşısına geçen Kamalak, parti teşkilatları ve kamuoyuna önemli mesajlar verdi. Kamalak, seçim sonuçlarını parti olarak değerlendireceklerinin altını çizerek, Cumhurbaşkanlığı seçimleri öncesi partinin ‘Anahtar’ parti komuna geldiğini vurguladı.

HAKSIZ BİR SEÇİM OLDU

Seçimlere ilişkin değerlendirmesinde Kamalak, öncelikle, haksız bir seçim süreci yaşandığına işaret etti. Kamalak, “Bu seçim; mali ve medya imkânları açısından haksız bir seçim olmuştur. Özellikle iktidar ve ana muhalefet partisi hazineden aldıkları yardımlar ve sahip oldukları belediyelerin imkânlarını yoğun bir şekilde kullanırken, Saadet Partimiz tamamen üyelerin fedakârlıkları ile bu adil olmayan yarışta yer almıştır” dedi.

SAADET, OYLARINI YÜZDE 150 ARTTIRDI

Kamalak, kazandıkları belediyelerin rakamlarını da kamuoyuyla paylaşarak, 2011 yılında yapılan Genel seçimlerden sonra partinin oylarını arttırdığını söyledi. Kamalak, “Partimiz bu seçimlerde, 8 ilçe ve 17 belde belediye başkanlığını kazanarak varlığını hissettirmiştir.  3 ilçe ve 5 Beldede itirazlarımız nedeniyle yeniden sayım yapılacaktır. Büyükşehir belediye meclis üyelikleri ve il genel meclisi üyelikleri dikkate alındığında partimiz bu seçimlerden yüzde 2.8 oy oranıyla çıkmıştır. Bu oran, son yapılan 2011 genel seçimleri dikkate alındığında ciddi bir yükselişin habercisidir. En son yapılan 2011 genel seçimlerindeki 1.2 oranındaki oy dikkate alındığında, partimizin 3 yıl gibi kısa bir sürede yüzde 150’lik bir oy artışı gerçekleştirdiği görülecektir. Elde edilen bu başarı asla küçümsenemez” diye konuştu. Kamalak, “Millî Görüş’ün atlattığı badireleri ve bölünmeleri görmezden gelerek, alınan 2.8’lik sonucu başarısızlıkmış gibi göstermeye çalışanlar iyi niyetten yoksundurlar” diye ekledi.

SAADET, BÜTÜN ANADOLU’DA VAR

SP lideri Kamalak, son olarak da Saadet Partisi’nin bölgelere göre oy dağılımına dikkatleri çekerek, “Saadet Partisi’nin aldığı oy, oransal olarak düşük gibi görünmesine rağmen, Türkiye geneline hitap eden oy dağılımı dikkat çekicidir. Saadet Partisi Karadeniz’de olduğu kadar Doğu Anadolu’da, Bayburt’ta olduğu kadar Konya’da, Kocaeli’de olduğu kadar Bursa’da yani bütün Anadolu’da vardır.  Bu, Saadet Partisi açısından Türkiye’nin tümünü kucaklayabilecek bir potansiyelin göstergesidir” diye konuştu.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.