1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Şahbazlı’dan Dayanışma Günü Mesajı
Şahbazlı’dan Dayanışma Günü Mesajı

Şahbazlı’dan Dayanışma Günü Mesajı

Şahbazlı’dan Dayanışma Günü Mesajı

A+A-

 

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Siyaset Bilimleri ve Uluslararası İlişkiler öğrencisi, Kahramanmaraş Azerbaycan Eğitim ve Kültür ve Dayanışma Derneğinin Eş Başkanı, Azerbaycan Ankara Büyükelçiliği Eğitim Müşavirliği Öğrenci Temsilcisi, Türk Kızılayı Kahramanmaraş Gençlik Kolları Şube Başkanı, İNDEX Derneği Kahramanmaraş temsilcisi ve Zengin Azerbaycan Uğrunda Mücadele Sosyal Birliğinin Türkiye temsilcisi Tural Şahbazlı 31 Aralık Dünya Azerbaycan’lıları Dayanışma (Hemreylik) Günü dolayısıyla yazılı açıklama yaptı.

 

Dünya Azerbaycanlılarının Dayanışma Gününün temeli 1991 yılının 16 Aralık tarihinde Azerbaycanın Nahçıvan Özerk Cumhuriyeti Alî Meclis Başkanlığı döneminde Azerbaycan halkının Ümumilli Lideri Haydar Aliyev tarafından koyulmuştur. Bu önemli gün dolayısıyla Dünya Azerbaycanlılarının Dayanışma Gününü en içten dileklerimle kutlar, ülkemize, milletimize, istikrarımıza ve Türk Dünyası kardeşliğine zarar gelmemesini ve 2016 yılının ülkelerimize, coğrafyamıza hayırlı, bereketli, barışcıl olmasını, başta Karabağ olmakla zulmün olduğu tüm topraklarda sulhün berkarar olmasını Yüce Rabbimden temenni ederim” diyen Şahbazlı sözlerine şöyle devam etti: “Acısıyla tatlısıyla bir yılı daha geride bıraktık, bugün 2015 yılına veda ediyoruz. 2015 yılı ülkelerimiz açısından başarılara ayna olsa da, yürek dağlayan ve acı haberlere de sahne oldu. 2016 yılının bu acı sahneleri sileceği temennisindeyiz. Kahramanmaraş’ta eğitim gören Azerbaycan’lı öğrenciler 2. Vatanımızda bulunduğumuz diğer yıllar gibi 2015 yılı içerisinde de Kahramanmaraş’ta Azerbaycan’ımızı, Azerbaycan’da Kahramanmaraş’ımızı temsil etme gayreti ve çabası içerisinde olduk. 2015 yılında en büyük hediyeyi göreve geldiği ilk seneyi Azerbayan yılı ilan etmesiyle Üniversite rektörümüz Prof.Dr. Durmuş Deveci’den aldık. Üniversitemizin bu seneyi Azerbaycan Üniversiteleriyle dostluk ve işbirliği yılı ilan etmesi, bizzat Rektörümüzün de daha sonra Dekanlarımız, Birim Müdürlerimiz ve Hocalarımızın Azerbaycan’a resmi ziyarette bulunması ve bu faaliyetler dolayısıyla rektörümüze Haydar Aliyev anısına verilen Ebedi Lider Altın Döş Nişanı’nın tevcih edilmesi, Azerbaycan’dan bu sene diğer senelere nisbette gelen devlet ve özel sektör protokol misafirlerimizinsayının kültürel faaliyetler kapsamına artması bizlere büyük ruh yüksekliği veriyor. Daha sonra Kahramanmaraş Valimiz Mustafa Hakan Güvençer ve Büyükşehir Belediye Başkanımız Mehmet Fatih Erkoç’u öğrenciler olarak ziyaretimizde rica ettiğimiz Kahramanmaraş’ta tarihimizin acı sayfasından olan Karabağ’ın isminin verileceği “Karabağ Parkı” teklifimizin desteklenmesi ülkelerimiz ve dolayısıyla Kahramanmaraş’ımızın Azerbaycan sevgisinin tecessümüdür.” –dedi.

            Son olarak Şahbazlı: “Bu süre zarfında desteğini hiss ettiğimiz Azerbaycan Ankara Büyükelçiliğine, Kahramanmaraş Valiliğine, Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Rektörlüğüne, Kahramanmaraş Büyükşehir ve İlçe Belediyelerine, Kahramanmaraş Emniyet Müdürlüğüne, İşbirliği yaptığımız tüm STK’lara, Zengin Azerbaycan Uğrunda Mücadele Sosyal Birliği Başkanlığına,  İndex (Azeder) ailesine, Yerel ve Ulusal Basın Mensuplarına ve Kahramanmaraş Halkına şahsım ve değerli arkadaşlarım adına teşekkür ederim.” –dedi

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.