1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. PAKDİL'DEN KANDİL MESAJI
PAKDİL'DEN KANDİL MESAJI

PAKDİL'DEN KANDİL MESAJI

TPB Genel Başkanı Pakdil, Miraç Kandili’nin kardeşliğe katkı sağlayacağını söyledi.

A+A-

 

PAKDİL; “MİRAÇ KANDİLİ, TOPLUMSAL DEĞERLERİMİZİN PEKİŞMESİNE KATKI SAĞLAMAKTADIR”

 

Türkiye’nin çok önemli bir dönemeçten geçtiğini, karışıklıkların, kargaşanın ve küskünlüklerin son bulması açısından Miraç Kandilinin önemli bir fırsat olduğunu ifade eden Türk Parlamenterler Birliği Genel Başkanı ve Kahramanmaraş Milletvekili Nevzat Pakdil, “Bütün insanlığın selameti için iyiliği, barışı, dostluğu, kardeşliği, paylaşmayı ve merhameti yüceltmek için mücadele vermek, gayret göstermek zorundayız. Milli ve manevi günler bu açıdan bir şanstır” dedi.

Maddiyatın ön plana çıktığı, herkesin sadece kendisini düşündüğü, kardeşliğin, komşuluğun unutulmaya yüz tuttuğu bir dönemde Miraç gibi bir hadiseyi tekrar hatırlamanın çok önemli olduğunu ifade eden Türk Parlamenterler Birliği Genel Başkanı ve Kahramanmaraş Milletvekili Nevzat Pakdil, “Böyle bir gecede Allah’ın insanları niçin yarattığını tekrar düşünmek çok anlamlı olacaktır. İnsanın eşrefi mahlûkat olduğu gerçekliliği ile hayatımıza yeni bir çizgi çizmek, yol haritası belirlemek zorundayız. Sürekli bir koşturmacanın eşiğinden dinginleşmiş bir hayata adım atmak gerekir. Hayatımıza bereket ve rahmet katmak için bu gece iyi bir fırsattır” şeklinde konuştu. Pakdil açıklamasını şöyle sürdürdü:

 “Kandil geceleri, bayramlar, özel günler insanımızın gönlünü aydınlatan, toplumumuzun manevi değerlerini artıran, birlik ve beraberliğimizi pekiştiren özel günlerdir. Bu günler selamlaşmanın, paylaşmanın, komşuluk ve akrabalık hukukunun arttığı zaman dilimleridir. İnsanlarımızın asırlardan bu yana büyük bir heyecan ve coşkuyla kutladığı mübarek Miraç Kandili de bu kutlu gecelerden biridir. Yüce Peygamberimiz Hazreti Muhammed’in hikmet dolu yolculuğunun gerçekleştiği Miraç gecesi, Müslümanların inanç ve kültür dünyasında vazgeçilmez bir hazinesidir. Bu hazine tüm dünyadaki Müslümanları bir ve beraber yapmaktadır. Bu bilinç ile sen ben kavgasını bir tarafa bırakarak kardeşliğimizi, dostluğumuzu, komşuluğumuzu pekiştirmek zorundayız. Kişisel hırslar sebebiyle toplumları felakete sürükleyen her türlü sosyal hastalıklardan uzak durmamız gerekmektedir.”

Dünyanın ve insanlığın geleceği için, maddi refah ve ekonomik kalkınma mücadelesi kadar, manevi ve kültürel değerlerin muhafazasının da büyük önemi olduğunu sözlerine ekleyen Pakdil, “Bütün insanlığın selameti için iyiliği, barışı, dostluğu, kardeşliği, paylaşmayı ve merhameti tesis etmek için çalışmalıyız. İnanıyorum ki, bu kandil gecesi, insanımızın gönlünde bu yönde bir ışık olacak, kaybolmaya yüz tutan manevi değerlerimizin ve insani hasletlerimizin hatırlanmasına vesile olacaktır. Bu duygularla herkesin Miraç Kandilini tebrik ediyor,  bu anlamlı gecenin tüm İslam âlemine hayırlar getirmesini diliyorum” diyerek açıklamasını tamamladı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.