1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. PAKDİL; EĞİTİME YAPILAN YATIRIM, GELECEĞİMİZE IŞIK TUTMAKTIR
PAKDİL; EĞİTİME YAPILAN YATIRIM, GELECEĞİMİZE IŞIK TUTMAKTIR

PAKDİL; EĞİTİME YAPILAN YATIRIM, GELECEĞİMİZE IŞIK TUTMAKTIR

2013-2014 eğitim-öğretim yılının hayırlı olmasını dileyen Türk Parlamenterler Birliği Genel Başkanı ve Kahramanmaraş Milletvekili Nevzat Pakdil, “Yaklaşık 17 milyon öğrenci ve 800 bin öğretmen ilk ders zilinin çalmasıyla ders başı yaptı. 17 milyon çocuğ

A+A-

 

Bir ülkenin kalkınmasında en önemli unsurun geleceğin teminatı olan çocukların en iyi şekilde eğitilmesi olduğunu belirten Türk Parlamenterler Birliği Genel Başkanı ve Kahramanmaraş Milletvekili Nevzat Pakdil, “Yeni eğitim öğretim yılı açıldı ve çocuklarımız ve velileri büyük bir heyecan yaşıyor. Bu heyecanı bizler de en az çocuklarımız kadar yaşıyoruz. Eğitim, bireyin doğumundan ölümüne süregelen bir gerçek olduğundan ve politik, sosyal, kültürel ve bireysel boyutları da aynı anda içinde barındırmaktadır. Bugün ilkokul, ortaokul ve liselerimizde verilen eğitim, çocuklarımızın bundan sonraki hayatlarını yakından ilgilendirmektedir. Bu açıdan baktığımızda ilk eğitim, ilk moral çok önemlidir. Böyle hassas bir konuda öğretmenlerimize büyük görevler düşmektedir. Eğitimden mahrum bir tek çocuğumuzun kalmaması için mücadelemizi sürdürmemiz gerekiyor. Tüm öğretmenlerimizin bu hassasiyet içerisinde hareket ettiklerini bilmek çok sevindirici bir durumdur” şeklinde konuştu.

 

Öğrencilerin başarısında okul-aile ve çevre faktörlerinin oldukça önemli bir yer tuttuğunu, lider ülke olabilmek için eğitimli ve kültürlü bir gençliğe ihtiyaç bulunduğunu ifade TPB Genel Başkanı Nevzat Pakdil, “Öğretmenlerimizin gayretleri, çocuklarımızın mücadelesi bize kendisinden emin bir gençliğin yetişmesinde etkili olacaktır. Çocukları ile ilgilenen, sorunlarını çözmeye çalışan, okulla iş birliğini geliştiren ailelerin çocuklarının başarı oranı çok yüksektir.  Okulun etkililiği ve öğrencinin sosyal, duygusal ve akademik açıdan gelişmesi ve başarılı olması açısından okul-aile iş birliği son derecede önemlidir. Bu açıdan okul aile birliklerinin yaptığı çalışmaları çok önemsiyoruz ve yapılan çalışmaları destekliyoruz” dedi.

 

Küresel güç haline gelebilmek için herkesten çok çalışmak, mücadele etmek ve eğitimde kaliteyi yakalamak zorunda olduğumuzun altını çizen Nevzat Pakdil, “Değişim yönetimi oldukça zor bir iştir. Özellikle de inanç değerlerimizden taviz vermeden değişime yön verebilmek daha da zordur. Yöneticiler, değişimin çalışanlar üzerindeki etkilerini dikkate aldıkları sürece başarılı bir değişim yönetiminden söz edilebilir. Fakat şu bir gerçektir ki, dünya ile birlikte Türkiye’de süratle değişmektedir. Değişime ayak uyduramayan yapılar, firmalar ne kadar büyük olurlarsa olsunlar, ne kadar yıkılmaz olurlarsa olsunlar yok olacaklardır. Zaman bizi bertaraf etmeden, bizim kendimizi yenilememiz gerekmektedir. Bunun yolu da eğitimden geçmektedir. Yeni eğitim öğretim yılında, öğretmenlerimizin, velilerimizin, öğrencilerimizin bu bilinçle hareket etmeleri gerekmektedir. 2013-2014 Eğitim-Öğretim Yılında, değerli öğretmenlerimize, öğrencilerimize ve tüm eğitim camiasına başarılar diliyorum” diyerek açıklamasını tamamladı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.