1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. PAKDİL, AKDENİZ OYUNLARI, 2020 OLİMPİYAT OYUNLARI İÇİN İYİ BİR REFERANS OLDU
PAKDİL, AKDENİZ OYUNLARI, 2020 OLİMPİYAT OYUNLARI İÇİN İYİ BİR REFERANS OLDU

PAKDİL, AKDENİZ OYUNLARI, 2020 OLİMPİYAT OYUNLARI İÇİN İYİ BİR REFERANS OLDU

Türk Parlamenterler Birliği Genel Başkanı Nevzat Pakdil, Akdeniz Oyunlarında 47 altın, 43 gümüş ve 36 bronz madalya alan sporcuları, antrenörleri ve ilgili federasyon yöneticilerini tebrik etti. Pakdil, “Türkiye, Akdeniz Oyunlarında gösterdiği performans

A+A-

  Mersin’de yapılan Akdeniz Oyunlarının tesisleşme açısından, organizasyon olarak, kardeşlik, barış ve spor ruhunun yaşatılması bakımından çok güzel bir örnek olduğunu ifade eden Türk Parlamenterler Birliği Genel Başkanı Nevzat Pakdil, “Sportif açıdan, sporcularımız 47 altın, 43 gümüş ve 36 bronz madalya alarak, Akdeniz Oyunları tarihinde rekor kırmışlardır. Sporcularımızı, onları yetiştiren hocalar ve federasyon yetkililerini kutluyorum. Tesisleşme ve organizasyon açısından da Türkiye, Akdeniz Oyunları'na mükemmel şekilde, en güzel şekilde ev sahipliği yaptı. Sporun barış, dayanışma ve dostluk anlamına geldiğini Mersin’de en güzel şekilde yaşadık. Akdeniz'in bu en büyük spor organizasyonuna Mersin'de ev sahipliği yaparken, aslında 2020 İstanbul Olimpiyatlarının da hazırlığını yapmış olduk.  Dolayısıyla, Mersin'de 2020 İstanbul Olimpiyatları'nın provasını gerçekleştirdik” şeklinde konuştu.

Akdeniz Oyunlarının, Afrika, Asya ve Avrupa kıtalarının sporcularını bir araya getirdiğini dünya barışı açısından çok önemli bir organizasyon olduğunu sözlerine ekleyen Türk Parlamenterler Birliği Genel Başkanı Nevzat Pakdil, “Şimdi biz 2020 Olimpiyat oyunlarına talibiz. İstanbul 2020, iki kıtada aynı anda yapılan ilk Olimpiyat Oyunları olarak tarihe geçecektir. Ayrıca İstanbul 2020, Türkiye’de, yani bir Müslüman ülkede yapılacak ilk Olimpiyat Oyunları olması açısından da büyük bir önemi sahiptir. Bu durum medeniyetler buluşmasına, dünya barışına katkı sağlayacaktır. Medeniyetlere beşiklik etmiş olan İstanbul, otantik yapısı ile modern dünyanın tüm özelliklerini taşıması itibariyle olimpiyat oyunlarına yakışan bir şehirdir” diye konuştu.

 

Türkiye’nin kendisine güçlü ve modern bir vizyon koyduğunu, hedeflerine ulaşabilmek için de sağlam bir irade ile çalışmalarını sürdürdüğünü belirten Türk Parlamenterler Birliği Başkanı Pakdil, İstanbul’un son yıllarda gerçekleştirdiği uluslararası organizasyonlardan sonra Akdeniz Oyunlarında gösterilen başarının da buna örnek teşkil ettiğini kaydetti. Pakdil açıklamasını şöyle sürdürdü:

 

“Türkiye’nin ve İstanbul’un organizasyonel kapasitesini ve her tür uluslararası etkinliğe ev sahipliği yapmaktaki becerisini hep birlikte gördük.  Ayrıca, olimpiyatlar için inşa ettiğimiz tesisler oyunlardan sonra atıl kalmayacaktır. İnşa ettiğimiz her şey, tüm bölgemize, genç ve dinamik nüfusumuza miras olarak kalacaktır. İstanbul bir Olimpiyat şehri olarak çoktan yükselmeye başlamıştır. 2020 Olimpiyat oyunlarına ev sahipliği yaparak, bu şehirde, bu ülkede ve tüm bölgemizde unutulmayacak bir olimpik miras bırakmaya kararlıyız. Gün Türkiye’nin günüdür. Toplum olarak, devlet olarak, sivil toplum kuruluşları olarak, olimpiyatlara her zamankinden daha fazla hazırız.”

 

İstanbul’un 2020 Olimpiyatlarına ev sahipliği yapmak için tüm antik ve çağdaş kimlik unsurlarına sahip olduğunu ve bu Olimpiyatları hak ettiğini ifade eden Türk Parlamenterler Birliği Genel Başkanı Nevzat Pakdil, “Bu hedefe ulaşmak için toplum olarak hep birlikte çalışmak zorundayız. Türkiye’yi kaos içerisinde göstermeye yönelik her türlü kara oyunları da bertaraf etmek durumundayız” dedi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.