1. HABERLER

  2. ÖZDEMİR: ONİKİŞUBAT LİDER İLÇE OLACAKTIR
ÖZDEMİR: ONİKİŞUBAT LİDER İLÇE OLACAKTIR

ÖZDEMİR: ONİKİŞUBAT LİDER İLÇE OLACAKTIR

AK Parti Onikişubat İlçe Başkanı Avukat Ahmet Özdemir, ilçenin modern ve model bir görünüm kazanacağını söyledi

A+A-

 AK Parti Onikişubat İlçe Başkanı Avukat Ahmet Özdemir, ilçenin modern ve model bir görünüm kazanacağını söyledi:

AK Parti Onikişubat İlçe Başkanı Avukat Ahmet Özdemir, geride bıraktığımız 2014 yılını değerlendirirken, 2015 yılından da beklentilerini anlattı.

2014 siyasi olarak nasıl geçti?

Geride bıraktığımız 2014 yılı hem partimizin genel siyasi açısından hem de ilimizdeki siyaset açısından başarılı geçti. Şöyle başarılı geçti: 2014 yılında 2 seçim yaptık; 2’sinden de başarıyla çıktık. Bir genel büyük kongre atlattık. Biz kurucu genel başkanımızı, Cumhurbaşkanlığı Köşkü’ne gönderdik ve biliyorsunuz ki karizmatik liderler gittikten sonra partilerde herkes tarafından bir endişe olur. Hem o partiye oy verenler hem de o partinin karşısında olanlar tarafından; partinin karşıtı olanlar tarafından bu endişe kasten dile getirilir ve körüklenir. Parti içinde de zaman zaman bu endişeyi taşıyanlar olabilir. Ama biz bu süreci çok başarılı atlattık, AK Parti ailesi olarak. Yeni gelen genel başkanımızın da davamızın ne kadar güçlü sahibi olduğunu da ilerleyen süreç bize daha net gösterdi.

 

2014’ü ekonomik olarak nasıl değerlendirirsiniz?

Ekonomik alanda müthiş bir başarımız vardı. Bir kere Mayıs ayında IMF’ye olan borcumuzu tamamen ödedik, hiçbir borcumuz kalmadı ve artık bundan sonra biz de söz sahibi ülke olduğumu imajını dünya kamuoyuna verdik. Dünya kamuoyu da bu imajı çok iyi aldı. Hemen ardından insani yardımlarımız çok ön plana geldi, tüm dünyanın konuştuğu ve takdir ettiği faaliyet olarak değerlendirildi. Güçlü ülke olmamız hep ekonomik verilerle hem siyasi tablo ile daha net ortaya çıktı. Belki Suriye’deki kriz olmasaydı şu andaki gücümüz; Suriye’deki istikrarsızlık ortamının bize hem ekonomik hem siyasi yansıması var, bu durum olmasaydı belki çok daha güçlü olabilirdik. Ama şu anda dünyada büyüme gösteren birkaç ülkeden biriyiz, dünyadaki ekonomik krize rağmen ısrarla büyüme gösteren birkaç ülkeden biriyiz.

 

Siyaset ve ekonominin Kahramanmaraş’a yansıması ne olur?

Kahramanmaraş, kendi kendini idare edebilen bir şehir. Yani, önce bu anlamda devletine ve hükümetine bağlı değil. O nedenle Kahramanmaraş siyasetini olumsuz etkiledi, diyemem. Zaten kendi ayaklarımızın üzerinde duruyorduk. O anlamda bize bir zararı olmadı. “2014 yılındaki iki seçimin Kahramanmaraş’taki etkileri ne oldu, başarıyla çıkıldı mı; bunları nasıl değerlendirirsiniz?” şunu söylelebilirim:

Başarıyla çıkıldı. Cumhurbaşkanlığı seçiminde ilimizde yüzde 73 gibi, ilçemizde yüzde 80 gibi bir başarıyla çıkıldı. Bu şu anlama geliyor: Bizim insanımız, AK Parti’nin ortaya koyduğu siyasi ve ekonomik vizyona sahip çıkmaya devam ediyor. İlerleyen süreçte bu devamlılığın daha da devam edeceğini gösterir. Ama, size net olarak şunu söyleyebilirim. AK Partili olsun ya da olmasın insanlar ekonomiyi, ekonomik olarak rahat oluşunu ve o rahat ortamını bozmak istemezler. Bu anlamda ben çok AK Partili olmayan insanımızın da sandığa gittiğinde AK Partiye oy verdiğine ve bundan sonra da bu nedenle, ekonomik rahatlığını bozmak istememesi nedeniyle de AK Partiye gideceğini düşünüyorum.

 

2015’ten beklentileriniz neler, öngörüleriniz neler? 

Yeni Türkiye Vizyonu, Recep Tayyip Erdoğan’ın Durmak Yok Yola Devam Vizyonunun devamıdır. Bu iki unsur, bizim başarımızın altında yatanda buydu. Devamlılık ve çalışma. Ahmet Davutoğlu, devamlılık ve çalışma unsurunu layıkı ile fazlası ile yerine getiriyor. Biz bu 2015 seçimlerinden başarılı bir sonuç alacağımıza inanıyorum. Bakın, Başbakanımız bir ekonomik tablo ortaya koydu. Yani biz ülkemizin yarınını, öbürgününü değil yirmi yılını, elli yılını planlıyoruz. Yüz yılını planlıyoruz. Bu anlamda geçmişten bu güne kadar yaptığımız şeyler pansuman tedbirler değildi; tedaviydi. Neşteri vurduk, tedavi ettik. Şimdi güçlenme sürecimiz bizim, bu sürecin de artarak devam edeceğine inanıyorum. Şu ağustos ayından, eylül ayından sonraki, yani kongre sürecimizden sonraki Başbakanımızın performansı da, halkımızdaki bu yönde umudunu ve beklentisini daha da artırmaktadır. Bu anlamda 2015’in ve sonrasının bizim için çok daha iyi olacağını düşünüyorum.

 

Yeni Türkiye vizyonunda, Kahramanmaraş’ın yeri nerede?

Kahramanmaraş bu işin tam merkezinde. Niye? Bu İstanbul için söylenir, Ankara için söylenir aslında. Bizim sorumluluğumuz bu işin merkezinde olmayı gösterir. Bizim idealizmimiz bunu gerektirir. Biz de Kahramanmaraş’ın bu işin merkezinde olması için ne gerekirse yapacağız. Bu oy vermek olarak mı, Meclis’e vekil göndermek mi, bakanımız olmasıyla mı? Bununla ilgili üzerimize düşen ne varsa biz bunu yapacak güçteyiz. Hani başta söyledim; Kahramanmaraş kendi kendini idare edebilen bir şehir; artık yeni dönemde kendi kendini idare eden değil, Yeni Türkiye Vizyonuna lokomotif olmuş ve onu çeken şehirlerden biri olmak için çalışacağız. Öyle olacağına da inanıyorum.

 

Bundan sonraki sürecinde hedefleriniz nelerdir?

Onikişubat İlçesi, Kahramanmaraş’ın en büyük ilçesidir. Ve lider ilçesi olacak! Yani söylemlerimizle, lider olacağız. Eylemlerimizle de, hizmetlerimizle de lider olacağız. Ama lider olmamız demek, diğer ilçelerimiz geride mi kalacak? Hayır! Biz çıtamızı yükselteceğiz, onlar da çıtalarını yükseltecekler. Yani hepimiz en yüksekten itibaren sıralanacağız. Onikişubat’ı belediyemizle, siyasilerimizle birlikte model ve modern bir ilçe haline getireceğiz. 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.