1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. ONİKİ ŞUBAT’TA HALK CEVDET KABAKCI’YI İSTİYOR
ONİKİ ŞUBAT’TA HALK CEVDET KABAKCI’YI İSTİYOR

ONİKİ ŞUBAT’TA HALK CEVDET KABAKCI’YI İSTİYOR

Ak Parti Oniki Şubat Belediye Başkan Aday Adayı Cevdet KABAKCI esnaflık ve eğitimcilik yaptığı yıllardan halkla bütünleşmiş bir kişiliği olması nedeniyle bölge halkının takdirini ve desteğini almış durumda.

A+A-

 Sivil toplum kuruluşlarına ve esnaflara yaptıkları ziyaretlerde hep destek bulan, halkın sevgi ve saygı duyduğu düşünce ve fikir adamı Cevdet KABAKCI için birçok sivil toplum kuruluşunun üyeleri adına fikir belirtemedikleri ama yönetim olarak desteklediklerini sağlayacakları konusunda güven verdikleri görülüyor.

 

Halkın nabzının en iyi tutulduğu yerler olan sivil toplum kuruluşları, daha önce belediye başkan yardımcılığı yapmış olmasından dolayı tecrübeli olduğunu, imar, fen işleri konusu kadar çocuklarımızın ve gençlerimizin daha iyi yetişmeleri için eğitim, kültür, spor, gençlik faaliyetleri gibi faaliyetlerin de çok önemli olduğunu, sivil toplumla koordinasyon sağlanarak kitlelere ulaşıp ihtiyaçlarının belirlenerek ona göre projeler üretilecek bir proje merkezine ihtiyaç olduğu konusunda hemfikir olduklarını belirtiyorlar.

 

Cevdet KABAKCI’nın toplumun geleceği konusunda hep kaygılı bir insan olması, her zaman daha iyiyi yakalamak için ne yapılması gerektiğini düşünüyor olması, eğitimci ve sosyal bir insan olması gibi özellikleri nedeniyle aday adaylığında yetenekleri biraz daha ağır basıyor.

 

Hazırladığı projelerin toplumun birebir ihtiyaçlarına yönelik olması ve ekip çalışması halinde halkın da desteğiyle yeni projeler üretileceğini belirten Kabakcı, artık sorunlar belirlenerek nasıl giderileceği konusunda çeşitli projeler üretilmesi gerektiğini, her projenin yapılabilirliği, bütçesi, sorunları ne derece giderebileceği gibi özellikleriyle değerlendirilerek ona göre bütçe ayrılması gerektiğini, belediye meclisinden onay gördüğü takdirde ekip çalışmasıyla projeye başlanması gerektiğini belirtiyor.

 

Proje mantığında şuraya şunu yapalım ona göre proje hazırlayın gibi bir yöntemin yanlış olduğunu, halkımızın şu sorunu var bunu gidermek için ne gibi projeler hazırlayabiliriz mantığıyla yaklaşılması gerektiğini belirtiyor.

 

Oniki Şubat İlçesi denince hep Binevler bölgesi ve Tekerek bölgesinin düşünülmesinin yanlış olduğunu sık sık belirten Cevdet KABAKCI,  Üngüt mahallesiyle, Serintepe Mahallesiyle, Yusuflar, Dumlupınar, Abdülhamit han bölgeleriyle, özellikle de Büyükşehir olduktan sonra merkeze bağlanan, şimdiye kadar ulaşılamamış köyleriyle bir bütün olduğunu, bu şekilde düşünülerek hareket edilmesi gerektiğini söylüyor.

 

Belediyecilikte başkanın imar müdürlüğüne, fen işlerine, sosyal hizmet müdürlüğüne soyunmaması gerektiğini, belediye başkanının koordinasyonu en iyi şekilde yapması ve birim müdürlerinin daha iyi çalışmasını yönlendirmesi gerektiğini belirten Kabakcı belediyeciliğin ekip işi olduğunu söylüyor. Binevler ve Tekerek bölgelerinin yeni yerleşim yerleri olması münasebetiyle ihtiyaçlarının şimdiden belirlenmesi ve ona göre stratejik planlar hazırlanması gerektiğini, aksi takdirde geçen zamanın halkın aleyhine işleyeceğini belirtiyor.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.