1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. MÜSİAD ARTIK KAHRAMANMARAŞ’TA
MÜSİAD ARTIK KAHRAMANMARAŞ’TA

MÜSİAD ARTIK KAHRAMANMARAŞ’TA

Yurt içinde ve yurt dışında binlerce üyesi, şubeleri, temsilcilikleri ve 65 farklı ülkede toplamda 159 noktada hizmet veren Türkiye’nin en güçlü sivil toplum kuruluşu MÜSİAD’ın (Müstakil Sanayici İşadamları Derneği) Kahramanmaraş Kurucu Başkanlığına işad

A+A-

 -MÜSİAD ARTIK KAHRAMANMARAŞ’TA 

 

-ATIF ŞİRİKÇİ, MÜSİAD KURUCU BAŞKANLIĞINA ATANDI

 

-KURUCU BAŞKAN ŞİRİKÇİ:

 “GÜÇLENEN TÜRKİYE’DE HEPİMİZİN OMUZLARINDA DAHA DA YÜKSELECEK”

 

“ÜLKESİNE SORUMLULUK BİLİNCİ TAŞIYAN HERKESİ KUCAKLAYACAĞIZ”

 

Yurt içinde ve yurt dışında binlerce üyesi, şubeleri, temsilcilikleri ve 65 farklı ülkede toplamda 159 noktada hizmet veren Türkiye’nin en güçlü sivil toplum kuruluşu MÜSİAD’ın  (Müstakil Sanayici İşadamları Derneği) Kahramanmaraş Kurucu Başkanlığına işadamı Atıf Şirikci atandı.

 

Şirikci, konuya ilişkin yaptığı yazılı açıklamada, hakkın ve hukukun, adaletin ve eşitliğin, barışın ve güvenin, refahın ve mutluluğun sağlandığı; tarihe ve topluma mal olmuş mahalli ve evrensel değerlerin gözetildiği, kendi içinde bütün, bölgesinde, ekonomik ve siyasi alanda etkin, dünyada saygın bir Türkiye hayaliyle yola çıkan MÜSİAD ın bir ferdi olmaktan duyduğu gurura vurgu yaptı.

 

Türkiye’nin son yıllarda yakaladığı ekonomik ve siyasi istikrarı sayesinde dünyada sözü dinlenen bir ülke olduğuna dikkati çeken Şirikçi, “Dünyayı adeta kasıp kavuran krizlere bile kafa tutan bir ülkenin ferdi olmaktan da ayrıca mutluluk duyuyorum. Yaşadığım bu mutluluğun yanında bu ülkenin her ferdi gibi sorumluluklarımın da olduğunu biliyorum. Bu sorumluluk bilinciyle bana layık görülen bu görevi en iyi şekilde yerine getirme çabasında olacağım” dedi.

 

Dünya lideri Türkiye hedefine emin adımlarla ilerlerken toplumun tüm bireylerine önemli görevler düştüğünü ifade eden Şirikçi, “Ancak, kalkınmanın temel unsurunun üretim olduğunu düşünürsek, biz işadamlarının sorumluluğu daha da fazladır.  Zira, üretmeden kalkınmanın mümkün olmadığını, yaşanan krizler açıkça göstermiştir. Üretimin olmadığı, üretim dışı faktörlerin daha baskın olduğu yöntemlerin hakim olduğu ülkelerin kriz sınıvlarında hep sınıfta kaldığı görülmüştür” diye konuştu.

 

Üretim ve sanayinin hükümetin öncelelikleri arasında yer almasının en temel nedeninin du bu gerçek olduğunu belirten Şirikci, Kahramanmaraş’ın da güçlenen Türkiye’deki önemine vurgu yaptı.

 

Şirikci, kurucu başkanlığını üstlenidiği MÜSİAD’ın yakın bir gelecekte şube genel kurulunu yaparak, ülkesine sorumluluk bilinci taşıyan herkesi kucaklayacaklarını sözlerine ekledi.

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.