1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. MUHTEŞEM GECEYLE ÖDÜLLER SAHİPLERİNİ BULDU
MUHTEŞEM GECEYLE ÖDÜLLER SAHİPLERİNİ BULDU

MUHTEŞEM GECEYLE ÖDÜLLER SAHİPLERİNİ BULDU

Kahramanmaraş’ın etkin gençlik derneği olan,Lider Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü Derneği, Kur’an’ın Anlamıyla Buluşmak Platformu ile 4 Nisan 2014 – 5 Cemaziyelahir 1435 Cuma günü Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezinde yoğun ilgi gören “Ufka Yolculuk Kur’

A+A-

Program  Kur’an-ı Kerim  Tilaveti ve Türkçe mealinin okunmasıyla başladı .

Lider Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü Başkanı Ahmet Özkul  açış konuşmasında: Çocuk ve Gençlerimizi ,izcilik ve spor çalışmalarıyla;bedensel ve zihinsel yönden gelişmiş,sağlıklı , güzel ahlaklı ve yetenekli lider bireyler olarak yetiştirmek.

Bilgi ve beceri yönünden;çağımızın gereklerine göre donatılmış,milli ve manevi değerlerine bağlı ,çevreye saygılı ,özgüven sahibi,karşılıklı saygıyı ve doğaya sevgiyi esas almış,toplumda söz sahibi olan sağduyulu, geleceğin liderlerini  yetiştirmek istiyoruz dedi.

İzcilik ve çeşitli spor çalışmalarıyla gençliğimizin bedenlerini zinde tutarken ,her yıl değişik konularda yarışmalar düzenleyerek manen de zinde tutmayı amaçlamaktayız dedi.

Bu doğrultuda toplumun her kesimini Allahın son mesajıyla buluşturmak,Kur’an-ı Kerimi anlayarak okuma konusunda farkındalık oluşturmak amacıyla Türkiye genelinde 81 gençlik kulübümüzün katkılarıyla yaklaşık 175 bin yarışmacının başvurduğu “Kur’an-ı Kerim Meali Bilgi Yarışması”nı 9Mart 2014 tarihinde düzenlenen sınavla gerçekleştirdik.

  İlimiz genelinde 2600 yarışmacının başvurduğu yarışmamızı 14 okulda 300 gönüllü gözetmen nezaretinde gerçekleştirdiklerini ifade etti.

 

Kur’an’ın Anlamıyla Buluşmak Platformu İl Temsilcisi Hüseyin Yılmaz ise konuşmasında;

 Kur’an’ın Anlamıyla Buluşmak (KAB) Platformu'nu hedefinin;
Allah'ın yardımcısı olarak Allah'ın kitabı ile Allah'ın kullarını buluşturmak ve böylece Allah'ın rızasını kazanmak olduğunu,

KAB Platformu olarak hedefine yürürken; Kur’an ve sünnet çizgisinden sapmadan, doğal liderinin yönlendirmeleriyle bilişim ve iletişim çağının tüm araç ve gereçlerini kullanarak tüm insanlığa ulaşmaya ve farkındalık oluşturmaya gayret ettiğini ve bu konuda özgün çalışmalar yaptıklarını ifade etti.

 

Kur’an’ın Anlamıyla Buluşmak Platformu İl Temsilcisi Yılmaz, Liderimiz Muharrem Nureddin COŞAN Beyefendi bizlere son mesajını İngilizce olarak iletti. Bizler, bizi seven insanlar çok şaşırdık.  Çağın gereklerine göre tebliğ yapmamızı bize somut olarak göstermiş oluyor.

Takip etmemiz gereken doğal liderimiz bizlere hedef kitlemizin 8 milyar olduğunu herkesi kucaklamamız gerektiğini belirtiyor mesajlarında, diyerek  CHANGE&DEĞİŞİM konusu üzerinde durmamızın gerektiğini söyledi. Konuşmasına; Liderimiz Nureddin Coşan Beyefendinin;

üBugünden itibaren daima ayarını doğru yola göre kontrol ve teftiş edip düzenleyeceğiniz, kişisel hayat planınızı yapın.

üKendinizi, genç ya da ihtiyar, kadın ve erkek ayırımı yapmadan, suni mazeretler üretmeden her gün, her an eğitin ve sürekli geliştirin.

üAnalitik ve kritik düşünmeyi öğreten kitaplar alın ve anlayarak okuyup, günlük hayatınızda tatbik edin.

üÇocuklarınızı en önemli yatırım aracı olarak görün. Onların en mükemmel şekilde eğitilmeleri için uğraşın.

üDoğal beslenme uzmanları olun.

üYiyecek ve içeçeklerinizin içindeki katkı maddelerini çok iyi araştırın.

üSivil savunma uzmanları olun.

üKesintisiz ve sağlıklı iletişim yolları üzerinde araştırmalar yapın.

tavsiyelerini konuşmasına son verdi.

 

Konuşmalar sonrasında Tasavvuf  Musikisi sanatçısı Fatih Koca konseriyle geceye renk katarak , dinleyicilere güzel dakikalar yaşattı.

 

Program Ödül töreni ile sona erdi.

 

ÖDÜLLER:
A –Kategorisi ( 14 yaş ve altı )

1.Fatma DİLŞAD              -Laptop

2.Ayşenur KATKAYA       -İ Pad

3.Zeynep TORAMAN      - Akıllı telefon

B-Kategorisi ( 14-19 yaş arası)

1.Mustafa HAVAN        -Laptop

2.Ayşegül KILINÇ           - İ Pad

3.Ayşegül POLAT          - Akıllı telefon

 C-Kategorisi ( 19 yaş ve üstü )

1.İbrahim KARA              -1500

2.Fatmanur DÖNMEZ    -1000

3.Feyza YALÇINÖZÜ       -750

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.