1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. KSÜ’DE “YAZILIM/BİLİŞİM” MASAYA YATIRILDI.
KSÜ’DE “YAZILIM/BİLİŞİM” MASAYA YATIRILDI.

KSÜ’DE “YAZILIM/BİLİŞİM” MASAYA YATIRILDI.

Kahramanmaraş Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü ve Kahramanmaraş Teknokent Genel müdürlüğü katkılarıyla organize edilerek sektörlerin önde gelen firmalarıyla guruplar halinde bira araya geliyor. KSÜ Avşar yerleşkesi içinde bulunan Teknokente bir ara

A+A-

       Teknokent Sektör buluşmalarında bu kez masaya yatırılan ‘Yazılım/Bilişim’ sektörü oldu. Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Teknokent Yönetici A.Ş ile Kahramanmaraş Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğünce organize edilen Teknokent-Sektör buluşmalarının Yazılım/Bilişim’ konulu üçüncü toplantısı Avşar yerleşkesi içinde bulunan Teknokent toplantı salonunda gerçekleştirildi.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Nesih Tanrıverdi ve Teknokent Genel Müdürü Mesut Bilginer başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya 19 bilişim ve yazılım sektörü temsilcileri ile KSÜ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İsmail Bakan, Teknoloji Transfer Ofisi (TTO) Yöneticisi Yrd. Doç. Dr. Arif Selim Eren, Bilgisayar Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyeleri Doç. Dr. İbrahim Taner Okumuş, ve Tekno kent yetkilileri katıldığı toplantıda açılış konuşmasını yapana Teknoken Genel Müdürü Bilginer’in ‘Teknokentte yer almanın avantajları’ hakkında konuştuğu toplandı da Teknokentin Kahramanmaraşlı üreticilere katacağı imkanlar neticesinde elde edilen bilimin yada buluş ve icadın dünya litarülündeki farkında lığını vurguladı.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Nesih Tanrıverdi ise firmaların Teknokentte yer almasının vergi muafiyetleri ve SGK prim ödemeleri indirimi konularında bilgi vererek aynı zamanda yeni bilgilerden ve değişikliklerden haberdar olmayı kolaylaştırdığını da vurguladı. Yrd. Doç. Dr. Arif Selim Eren Teknokent ve Teknoloji Transfer Ofisinin çalışmaları, Prof. Dr. İsmail Bakan ise girişimcilik, rekabetçilik ve işbirliğinin önemi konularında katılımcılara bilgiler aktardı. Sektörün sorunları ve çözüm önerilerinin tartışıldığı toplantı da sektör temsilcileri, düzenlenen toplantıların işbirliği, dayanışma ve proje geliştirme konularında önemli katkılar sağlayacağını vurgulayarak toplantıların belirli aralıklarla tekrarlanması ve işyeri ziyaretleriyle daha aktif bir biçimde yürütülmesi temennisinde bulundular. Toplantıda söz alan “KOBİT Bilişim kurucusu Şeref Koca: Dünyanın neresine giderseniz gidiniz en kıymetli hazine bilgidir, bizler Kahramanmaraş’ta bilgi üreten beyinleriz bizlerin desteklenmesi ülkenin desteklenmesidir. Çok net ifade etmek isterim Yurt dışından aldığımız bir adet yazılım karşılığında bir konteynır yada beş konteynır ürün satmamız lazım ki maliyetini çıkarabilsin, bu nedenden dolayı bilişim sektörünün özellikle desteklenmesi gerekir.”Dedi.

Toplantı sonunda bir açıklama yapan Bilginer verimli bir toplantıya ev sahipliği yaptıklarını belirterek; “Sektör temsilcilerini daha çok ziyaret edip birlikte bir sinerji yaratmanın gayreti içerisinde olacağız” dedi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.