1. HABERLER

  2. KSÜ’DE ‘METAL MUTFAK EŞYALARI’ MASAYA YATIRILDI.
KSÜ’DE ‘METAL MUTFAK EŞYALARI’ MASAYA YATIRILDI.

KSÜ’DE ‘METAL MUTFAK EŞYALARI’ MASAYA YATIRILDI.

Teknokent – Sektör buluşmasının birincisi KSÜ Avşar Yerleşkesinde bulunan Teknokent toplantı salonunda yapıldı.

A+A-

 Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Fatih Karaaslan’ın ‘Bilimi- sanayiyi ve teknolojiyi bir arada düşünmemiz bunları birleştirmemiz ve teknoloji geliştirmemiz bilgiyle üretimi buluşturmamız gerekiyor. Bilginin kaynağı üniversite, üretimin kaynağı da sanayi ise bu iki kurumu birbirinden ayrı düşünemeyiz’ diyerek kuruluşuna öncülük ettiği Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ)’ne bağlı Teknokent Yönetici A.Ş ile Kahramanmaraş Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğünce organize edilen Teknokent- Sektör buluşmalarının ilki 5 Aralık 2013 tarihinde KSÜ Avşar Yerleşkesinde bulunan Teknokent toplantı salonunda yapıldı.

Kahramanmaraş Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Nesih Tanrıverdi ve Teknokent Genel Müdürü Mesut Bilginer başkanlığında gerçekleştirilen Teknokent Buluşmaları-1- “Metal Mutfak Eşyaları” konulu ilk toplantıya 13 sektör temsilcisi ile Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesinin sektörle ilgili birimlerinden toplantıya İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İsmail Bakan ve İİBF öğretim üyeleri Yrd. Doç. Dr. Arif Selim Eren, Yrd. Doç. Dr. Ömer Fettahlıoğlu, Teknokent Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Hakkı Alma, Öğr. Gör.Bircan Demir, Makine Mühendisliği Bölüm Başkanı Doç. Dr. Ahmet Kaya, Makine Mühendisliği Bölümü öğretim üyeleri Yrd.Doç. Dr. Abdullah Şişman ve Yrd.Doç. Dr. Orhan Erdal Akay, Uzman M. Safa Kamer ile ÜSKİM’den Yrd.Doç. Dr. Süleyman Çalışlar ve Uzman Pınar Erdal olmak üzere 9 öğretim elemanı ve iki uzman katıldı. Teknokent ve ÜSKİM tanıtımının yapıldığı toplantıda sektör temsilcilerine Teknokent’te yer almanın avantajları hakkında bilgiler verildi. Ayrıca sektörün sorunları ve çözüm önerileri üzerine de değerlendirmelerde bulunuldu.

Kahramanmaraş Teknokent Yönetici A.Ş. Genel Müdürü Mesut Bilginer, Teknokentin birim değeri yüksek ürünler üretilmesi ve Üniversite - Sanayi işbirliğinin en üst düzeye çıkarılması hususunda önemli bir fonksiyonu yerine getirmeyi hedeflediğini belirterek sektör-teknokent buluşmalarına devam edileceğini ifade etti. Kahramanmaraş sanayisinin de üniversitenin de çok önemli bir potansiyelinin olduğuna dikkat çeken Bilginer, bu işbirliğinden önemli projelerin hayata geçirileceğine inandığını vurguladı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.