1. HABERLER

  2. KMTSO MECLİS TOPLANTISI
KMTSO MECLİS TOPLANTISI

KMTSO MECLİS TOPLANTISI

Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası’nın (KMTSO) 2013 yılı son meclis toplantısı, Meclis Başkanı Hanefi Öksüz başkanlığında gerçekleştirildi.

A+A-

   Belediye Başkanı Mustafa Poyraz’ın konuk edildiği toplantıda, KMTSO’nun 2014 yılı bütçesi görüşülerek, oy birliğiyle kabul edildi. Toplantıda konuşan Başkan Poyraz, 11 yıl boyunca iş dünyası ve tüm Kahramanmaraşlılarla uyum içerisinde çalışarak, güzel hizmetler ortaya konulduğunu söyledi.
“Kahramanmaraş gibi güzel insanların olduğu bu şehre hizmet etmek bizim için en büyük mutluluk” diyen Poyraz, şöyle konuştu:
“Bu süreçte elimizden geldiği kadar, mevcut olan imkanları en iyi şekilde kullanarak çalışmaya gayret ettik. Tabi hepimiz faniyiz asıl olan bırakıp giderken, insanların ne düşündükleridir. Eğer ‘elinden geleni yaptı, bu kadar imkanlarla bu hizmetleri yapabildi’ deniyorsa ve arkandan hayırla yad ediliyorsan bu bizim için yeterli. Makamlar geçici, biz sizlerin emanetini alırken bugünün geleceğini çok iyi biliyorduk. Onun için oturduğumuz koltuğa bir şeyler katmaya çalıştık. Her gün yeni bir heyecanla şehrin 90 mahallesine, hizmet götürmenin gayreti içerisinde olduk. Bugünlere geldik. Ne kadar şükretsem az. Şimdi bizden sonra gelen arkadaşlarımıza pırıl pırıl, genç, çalışkan bir belediye bırakıyoruz. Ben hakkımı helal ediyorum, sizlerde hakkınızı helal edin.”


KMTSO Başkanı Kemal Karaküçük ise 2013 yılı ekonomik verileri hakkında bilgiler verdi. Türkiye’deki büyümenin 2014 yılında da sürmesini temenni eden Karaküçük, “2013 yılı 11 aylık ihracatımızın 752 milyon dolar olarak gerçekleştiğini, buna göre yılsonu projeksiyonunun 820 milyon dolar olacağını görmekteyiz. 2012 yılına yüzde 7’lik bir artış gerçekleşmiştir. Kasım ayı itibariyle sektörel açıdan Kahramanmaraş’ın ihracatına baktığımızda tekstil sektörü 551 milyon dolar, metal mutfak eşyası 71 milyon dolar, hazır giyim ve konfeksiyon sektörü de 68 milyon dolar olarak gerçekleşmiştir. 2013 Ekim ayı ithalatımız ise 996 milyon dolar olup 2012 yılı aynı dönemine göre yüzde 17 artmıştır. İstihdam cephesinde de olumlu gelişmeler göze çarpmaktadır. 2012 sonunda 93 bin 810 kişi olan istihdam 2013 Kasım sonu itibariyle 101 bin 704 kişiye ulaşmıştır” diye konuştu.
Kahramanmaraşlı sanayicilerin yeni pazarlara girişleri noktasında da çalışmalarını sürdürdüklerini kaydeden Karaküçük, bu kapsamda Kuzey Irak’ta Erbil ve Süleymaniye’ye iş gezisi düzenlediklerini söyledi. Karaküçük, bu arayış içerisinde Çin ve İran pazarlarının da bulunduğunu belirterek, ilerleyen süreçte buralara da iş gezisi düzenleneceğini kaydetti. Karaküçük, 2014 yılında Kahramanmaraş’ın 4 fuara ev sahipliği yapacağını sözlerine ekledi.
Soru cevap bölümüyle son bulan toplantıda, KMTSO Başkanı Karaküçük, Başkan Poyraz’a plaket takdim etti.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.